Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la M0by »

kovacu je napisao/la: 20 srp 2022, 21:04
M0by je napisao/la: 24 svi 2022, 18:54 A4 playmat (print na papir pa plastifikacija) za Radlands.
...
Hvala na ideji :D
nema na cemu :)
Vidim da si nasa (ako nisi sam printa) printeraj koji zna kako otprintati do ruba i u orginalnoj velicini, ja sam tek u trecem printeraju uspija da mi isprintaju u orginalnoj velicini :facepalm
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la kovacu »

E nisam naso, nisu mi mogli isprintat sa 0 marginama, tak da sam izgubio tipa mozda par mm sa bocnih strana, pa sam samo odrezao taj bijeli dio prije nego sam plastificiro.

Ne znam kak im je tesko printat sa 0 marginama.
Doslovno napravio sve u photoshopu, ubacio u word, postavio margine na 0 (jer sam za A4 papir radio u PS) i reko im da ispintaju bez margina.

Prvi testni print samo jedan page (da vidim font, velicinu i poziciju svega) mi je odsjeko nekih 5mm s desne strane sliku i kaze ova u printaoni da ne moze bolje i onda kad sam napravio modifikacije i drugu stranu boarda (mirror i druga pozadinska slika) odnio isprintat obje. Ista printaona i na kraju opet drugacije izaslo iz printera (kak sam gore opisao), al sve u svemu zadovoljan sam.
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la frastarc »

kovacu je napisao/la:E nisam naso, nisu mi mogli isprintat sa 0 marginama, tak da sam izgubio tipa mozda par mm sa bocnih strana, pa sam samo odrezao taj bijeli dio prije nego sam plastificiro.

Ne znam kak im je tesko printat sa 0 marginama.
Doslovno napravio sve u photoshopu, ubacio u word, postavio margine na 0 (jer sam za A4 papir radio u PS) i reko im da ispintaju bez margina.

Prvi testni print samo jedan page (da vidim font, velicinu i poziciju svega) mi je odsjeko nekih 5mm s desne strane sliku i kaze ova u printaoni da ne moze bolje i onda kad sam napravio modifikacije i drugu stranu boarda (mirror i druga pozadinska slika) odnio isprintat obje. Ista printaona i na kraju opet drugacije izaslo iz printera (kak sam gore opisao), al sve u svemu zadovoljan sam.
Ne postoji printer/stroj koji printa bez margina. Sve se obrezuje. Radi se napust (min 3mm) i onda se to obrezuje. Ako želiš da bude a4 “napust” ide na a4 tj papir bi bio (minimalno) 297+3mm x 210+3

A plus. U wordu ako staviš 0margina, word i dalje ima svoje margine. Ni word ni photoshop nisu alati za pripremu za print :)
Avatar
Oilegak
Reactions:
Postovi: 46
Pridružen/a: 11 sij 2021, 08:53
Lokacija: Vis
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la Oilegak »

Onda je rješenje print na A3 s napustom od 3mm i samo odrežeš i plastificiraš, ali i ovo je super.
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la kovacu »

frastarc je napisao/la: 21 srp 2022, 08:34 ...
A plus. U wordu ako staviš 0margina, word i dalje ima svoje margine. Ni word ni photoshop nisu alati za pripremu za print :)
E al kad sam im odnio prvi primjerak da mi isprintaju, skoro su savrseno isprintali, znaci sve strane osim desne su bile 0 margina na papiru, jedino je kak sam reko desna strana bila odrezana za par mm.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la Antomon »

frastarc je napisao/la: 21 srp 2022, 08:34 Ne postoji printer/stroj koji printa bez margina. Sve se obrezuje. Radi se napust (min 3mm) i onda se to obrezuje. Ako želiš da bude a4 “napust” ide na a4 tj papir bi bio (minimalno) 297+3mm x 210+3

A plus. U wordu ako staviš 0margina, word i dalje ima svoje margine. Ni word ni photoshop nisu alati za pripremu za print :)
Ima printera koji podržavaju borderless printanje, na poslu imamo Canon Pixmu (inkjet) koju sam ja koristio za printanje playermatova/playermapa za Castles of Burgudny i fotografija općenito koje su uredno bilo od ruba do ruba papira.
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la frastarc »

Antomon je napisao/la:
frastarc je napisao/la: 21 srp 2022, 08:34 Ne postoji printer/stroj koji printa bez margina. Sve se obrezuje. Radi se napust (min 3mm) i onda se to obrezuje. Ako želiš da bude a4 “napust” ide na a4 tj papir bi bio (minimalno) 297+3mm x 210+3

A plus. U wordu ako staviš 0margina, word i dalje ima svoje margine. Ni word ni photoshop nisu alati za pripremu za print :)
Ima printera koji podržavaju borderless printanje, na poslu imamo Canon Pixmu (inkjet) koju sam ja koristio za printanje playermatova/playermapa za Castles of Burgudny i fotografija općenito koje su uredno bilo od ruba do ruba papira.
Krivo sam se možda izrazio. Veći printeri/tiskarski strojevi ili kopirke ne mogu printati. Neki inkjeti mogu jer imaju opciju da radi “overspray” sto navodno nije dobro za dugotrajnost printera :D
Recimo foto printeri imaju tu mogućnost (borderless) i uglavnom (ako ne isključivo) su inkjet. (Sto najčešći uređaji u print shopovima (kopirke ili produkcijske kopirke) nisu.

Ugl uvijek je solucija napraviti na malo veći papir pa obrezati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post:
Antomon
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la M0by »

malo "teme" za Patchwork

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru M0by za post (ukupno 4):
DarkDefenderAliensbTeehee(R)Zorzy
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la M0by »

i isto malo "teme" za Onitamu, da nisu dva ista senseia

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru M0by za post (ukupno 2):
DarkDefenderZorzy
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 282
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 222 puta
 pohvaljen: 333 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la Aliensb »

Vidio sam da ljudi prave inserte od nekog kao pjenastog materijala i to se lijepi jedno za drugo, da li zna netko kako se to zove i gdje ima za kupiti
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”