Interliber 2021.

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Odgovori
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Interliber 2021.

Post Postao/la Valsim »

slika

Vjerovali ili ne, ove godine se ipak održao Interliber. Pomalo crno-humorno kako nije održan negdje početkom rujna zbog situacije s pandemijom, ali je zato sada situacija bila upravo prava za to. No dobro nećemo o politici, smislu i logici.

Jeste li posjetili ovogodišnji Interliber, imate li to još u planu?

Bio sam jučer. Nije se nažalost zbog maske mogao osjetiti onaj fini miris svježeg tiska, ali bilo je svejedno lijepo ponovno se naći na Interliberu okružen s toliko knjiga.

Većina izdavača je bila prisutna na svojim dobrim starim mjestima. Mislim da je na koncu svega 5-6 njih falilo, od toga definitivno znam za Hangar 7 i Libellus. Bio sam od 11:40 - 12:40, i u tom periodu nije bilo previše ljudi. Rekao bih da je bilo nešto manje nego što inače zna biti u tjednu, a u vremenima kada je situacija bila normalna. Gužve su se tu i tamo znale stvoriti kod uređaja za registraciju, i to čisto zbog nesnalažljivosti starijih građana. Kad smo već kod starijih građana, moram reći da ih je bilo poprilično. Ne znam bih li im se divio na hrabrosti ili gluposti s obzirom na situaciju. Na blagajnama na ulici je sve prolazilo u najboljem redu, dok god ste došli s pripremljenom Covid putovnicom i osobnom. Ispred mene je bila sredovječna gospođa koja je filozofirala jer nije imala osobnu iskaznicu uza sebe, ali kunula se da je to uistinu njezina Covid putovnica . Ljudskoj gluposti se čovjek ne umije nikada dovoljno načuditi. Da se u blizini kojim slučajem našao neki policajac u civilu bio bi to lijep lagani dobitak za proračun.

Nakon ovog nepotrebnog odugovlačenja na Interliberu sam prozujao kroz preostalih 45 minuta. Nedovoljno za proći i detaljno promotriti sve što se htjelo. Barem sam s lakoćom našao neka novija izdanja, a za starije naslove ću morati pričekati iduću godinu, kada ću nadam se imati više vremena na raspolaganju. Za vikend mi ne pada na pamet posjetiti Interliber, a glavnivu toga sam sredio preko Internet narudžbi.

Ono što mi je bilo super ove godine jest što nisu luđački grijali kako su znali u normalnim vremenima. To mi je bila jedna od bojazni kako bih to izdržao pod maskom, a za ljude koji bi tamo bili po cijeli dan na štandu da i ne pričam. Tako da sva sreća na razboritosti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 4):
dendarii42madogrofsadistiko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Interliber 2021.

Post Postao/la mado »

Valsim je napisao/la: 12 stu 2021, 17:32 ...
Jeste li posjetili ovogodišnji Interliber, imate li to još u planu?
...
Ne niti planiram ikad više ići na sajmove knjiga. Živio Kindle :ljubav
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
grof
Avatar
Vihor
Reactions:
Postovi: 39
Pridružen/a: 28 sij 2021, 01:12
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 80 puta

Re: Interliber 2021.

Post Postao/la Vihor »

Ove je godine nedostajala Fibra. Uvijek je doživljaj vidjeti eksploziju boja i oči pune čuđenja natiskane pred njihovim posterima, majicama i raskošnim izdanjima. Srećom, na stranici imaju uobičajene interliberske popuste. Budući da nije bilo njih da mi olakšaju novčanik, proveo sam s drugim nakladnicima puno više vremena nego što sam očekivao.

Nakon svega ostao sam bogatiji za podosta francuske, japanske, talijanske i portugalske književnosti, ukočenih kralježaka i bolnih udova. Popusti su bili slabi, financije stisle i nas i njih. Nadam se da će uspjeti ljudi ostvariti barem pozitivnu nulu. Disput je, srećom, pun kvalitetnih i prekrasno opremljenih naslova za siću, Fraktura si i dalje nekako može priuštiti da za 200 kuna prodaje 15 kartica teksta razvučenih na 100 stranica. Ne znam zašto se Šareni dućan uopće pojavio. Očekivao sam kod njih ostaviti lovu, ali nisu ničega skoro imali. Veliki nakladnici već n-tu godinu zaredom pokušavaju prodati planine starog smeća, vlagom nagrižene kuharice, krimiće i memoare totalnih anonimusa. Zaobići u širokom luku. I antikvarna je ponuda nažalost slaba. Obično velik dio kupovine odradim kod njih, ali ove godine ništa.

A sad je vrijeme za nove police, previše knjiga leži po podu.
Onda i od Fibre valja naručiti štošta.
Pa krstitke, svadbu i tri rođendana u studenom...

Aj, barem igre ne uzimam više :facepalm
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vihor za post (ukupno 2):
KillaChupka
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Interliber 2021.

Post Postao/la DarkDefender »

Steta je papir trositi na knjige kad se moze koristiti za drustvene igre. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
Mago de Umago
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Interliber 2021.

Post Postao/la Valsim »

mado je napisao/la: 12 stu 2021, 19:18
Valsim je napisao/la: 12 stu 2021, 17:32 ...
Jeste li posjetili ovogodišnji Interliber, imate li to još u planu?
...
Ne niti planiram ikad više ići na sajmove knjiga. Živio Kindle :ljubav
Super će ti doći taj Kindle za razbijanje oraha kada nas opali neka masivna sunčeva baklja rofl .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Interliber 2021.

Post Postao/la grof »

Čitajte Clarkeovu Vremensku Odiseju. Baš to se tamo dešava. (+ još puno toga prekrasnoga)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Interliber 2021.

Post Postao/la kockica »

Nebitno kako se čita, bitno da se čita.

Btw i mi obišli interliber kupili nešto knjiga, najviše za dijete ali piknuli par komada i za nas.

Moji favoriti nisu bili prisutni ( fibra, hangar 7) ali imaju webshop.

No nismo išli ciljano da se nešto kupi, više da se prošećemo, voidimo što ima i tako i na kraju nam je čak bilo i dobro da nismo u zagušljivo pretrpanom prostoru.
Odgovori

Natrag na “Razno”