Lost Ruins of Arnak

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la kovacu »

Mene je isto Anark privukao izgledom i tematikom na prvu, al eto na kraju mi Dune bolje sjeo od te dvije.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la realuka »

Ja sam odigrao base 15ak puta, i neki dan probao sa ekspanzijom.
Iako i dalje mislim da je preskupa za sve to što je unutra, igra mi sve bolja i bolja sa svakim playem, i očito da je CGE znao da ima zlatnu koku i udario poštenu cijenu.

Inače je igra, kako dizajner kaže, dizajnirana kao igra za 2 igrača, on i supruga su je dizajnirali i ubacili temu, ali je CGE napravio odličan posao i sa scalenjem za više igrača, meni je iskreno najbolja u 2.

Bird temple sam već nekako savladao i radije igramo stranu sa zmijom, ne samo zbog tog templea nego jer je i cijena za worker placement mjesta zanimljivija.
Probao sam i Monkey temple iz ekspanzije, daje opet neke novosti i zanimljivosti, ali sve ostaje jako jednostavno i bez kompliciranja igre.

Inače ekspanzija je odlična, 6 likova totalno različitih koji ti daju neko usmjerenje gdje i kako krenuti kroz igru, pa je još malo zanimljivije kako to sve kombinirati da maksimiziraš svoje poteze.
Najbolji dio ekspanzije je to što ju se može ukomponirati sa base gameom neovisno o asimetričnim moćima, pa se dobije hrpa novih kartica, siteova, monstera, specijalista i 2 nova templea.

Usporedba s Duneom je da su s pogleda kombinatorike jako slične. Dune sam igrao jednom, nisam uopće upoznat u temu tih knjiga, pa mi je igra bila bespotrebno 'mean' i ostao je osjećaj da ne pruža niti približno jednaku mogućnost svima za stolom. Pa sam zbog toga Team Arnak.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 3):
dlakargrofwm_lsmm
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la sadistiko »

Evo gledam samo bodove za pobjedu koje smo imali. 63, 55, 42, 44
Dakle ili loše ili nešto krivo igramo.
Moram definitivno odigrat s nekim ko zna igrat :-D
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 11 stu 2021, 07:11 Evo gledam samo bodove za pobjedu koje smo imali. 63, 55, 42, 44
Dakle ili loše ili nešto krivo igramo.
Moram definitivno odigrat s nekim ko zna igrat :-D
:shock: :?

@sadistiko je, al' ak vi sa šljivovicom tumarate po Arnaku onda mi nije čudno. :D

Pa kaj vi radite? Ovo je jako nisko. 25+ bodova dobiješ na research traku samo tako, pa po 5 bodova za svakog guardiana što se zna nabrati 10 do 15 za tri njih. Za tri otkrivena mjesta po 3 boda svakog idola + bodovi na playmatu za neotkrivene idole, to ti je isto nekih 12-13 bodova. Kupuj pametno karte s većim brojem bodova, pa ja tako znam imati deck s jedno 13-14 bodova. Nerijetko opalim 6-11 bodova na templu. Kažem, ima se gdje osvajati bodove...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la Noghri »

Mi se vrtimo 70-120 sto se bodova tice.
Avatar
MirekCro
Reactions:
Postovi: 131
Pridružen/a: 14 lis 2021, 10:00
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 482 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la MirekCro »

Nama je igra odlicna, svidjela nam se tema i artwork. Uz 7w duel je to i jedina igra koju zena hoce igrati. Rekla je da moram i ekspaziju nabaviti :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru MirekCro za post:
grof
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

MirekCro je napisao/la: 11 stu 2021, 09:38 Nama je igra odlicna, svidjela nam se tema i artwork. Uz 7w duel je to i jedina igra koju zena hoce igrati. Rekla je da moram i ekspaziju nabaviti :lol:
Ženi je opet! Ne čuje se to često od supružnikâ (jer je obično samo jedno ovisno o ovome a drugo se trudi da ne zakolje prvo).
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la grof »

MirekCro je napisao/la: 11 stu 2021, 09:38 Nama je igra odlicna, svidjela nam se tema i artwork. Uz 7w duel je to i jedina igra koju zena hoce igrati. Rekla je da moram i ekspaziju nabaviti :lol:
Hah ha, slično je i kod mene. Arnak se dopao i ženi i starijem sinu. U pravilu smo dosta strogi oko nabavke novih igara prije testiranja (Bad Company se doduše nabavlja na moju inicijativu bez prethodnog testiranja, ali ajde). No, kada smo svi odigrali Arnak par puta, pogledali smo se međusobno (poštujući kolektivni dogovor o protokolu nabavke novih igara) i rekli si: Mi ovo trebamo imati na polici, stolu... ovo je tako dobro i pitko za igrati da treba biti u kolekciji.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la DarkDefender »

Evo ponukan dobrim komentarima, ja odjurio na BGA pa odigrao partiju i moram priznati da mi se svidila igra. Ne sumnjam da bi uzivo bila jos bolja.

67 bodova je bilo pobjeda, ali radili smo hrpu gresaka i neka pravila smo skuzili tek igrajuci tako da jedva cekam iducu.

Jedina mala zamjerka mi je nacin na koji funkcionira research track. Pritom mislim na cinjenicu da se ne moze penjati bilo gdje nego moras pratiti povezane stvari. Mislim da su to nepotrebno zakomplicirali.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la grof »

DarkDefender je napisao/la: 11 stu 2021, 11:35 Jedina mala zamjerka mi je nacin na koji funkcionira research track. Pritom mislim na cinjenicu da se ne moze penjati bilo gdje nego moras pratiti povezane stvari. Mislim da su to nepotrebno zakomplicirali.
Da, možda. I mene to zna malo zeznuti u planiranju resursa. Ne znam kako je na Snake strani i u ekspanziji, ali to se može po fotkama lako s kužiti
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”