Lost Ruins of Arnak

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la grof »

Papaver je napisao/la:Definitivno odigraš jednog istraživača besplatno na kamp mjesto i uzmeš dva puta nagradu ako želiš.

Vjerojatno su stavili "may" zbog kampa gdje discardaš kartu za jewel.
E da, tu ima smisla jer odbacuješ kartu zbog dragulja.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la dlakar »

Evo i ja danas sa ženom uspio odigrati ekspanziju. Igrali smo monkey temple, ona je uzela kapetana a ja ženu sa sokolom. Igrali smo i sa pravilom gdje se odbacuju po dvije karte sa svake strane oznake nove runde. Htjeli smo vidjeti što više karata kroz partiju. Mučili smo se jadni na početku, nigdje kompasa, nigdje novca. Mislio sam da će biti totalni fijasko od partije. Na kraju smo završili oboje iznad 70 bodova. Za prvi put čisto solidno. Meni je ekspanzija super, ubacuje toliko novih stvari i po meni igru diže na jedan ozbiljniji nivo. Sa baznom igrom nisam skoro nikad imao problema, ovdje sam se znao često uhvatit kako mozgam i tražim način da se izvučem iz svakakvih situacija. Znači 6 lidera i 6 različitih pristupa igri, dva nova research tracka, ekspanzija je digla reigrivost do beskonačnosti i stvarno je pun pogodak.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 6):
Mago de Umagorealukagroftanelornkockicadendarii42
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la grof »

Da. Slažem se u potpunosti s @dlakar Ekspanzija je mrak. I mi trenutno igramo u dvoje Barunica/Profesor.
Barunicu ja igram i u kombinaciji s Profesorom s druge strane moram priznati da imam velike probleme, jer je ona usmjerena na karte opreme, a profesor na Artefakte. Problem je u tome što karata opreme imaš na početku u izobilju, ali se igra nije razvila i ne znaš što će ti od toga trebati. S druge strane artefakt karata imaš sve više prema kraju igre, igra se razvila i znaš što ti treba i tu si po mom mišljenju u boljem položaju.
Lagano mi je pun kufer te Barunice i želim dalje... :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la dlakar »

Ja mislim da ti je dosta profesorovog punog kufera, a ne barunice
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la grof »

dlakar je napisao/la: 22 pro 2021, 11:16 Ja mislim da ti je dosta profesorovog punog kufera, a ne barunice
Da. Zapravo upravo to! :D
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
quixoticelixer
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 12 sij 2022, 18:27
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la quixoticelixer »

Odigrala ovaj vikend, obzirom da smo i brat i ja igrali prvi put, nije baš slavno ispalo :D
No kužim zakaj se ekipi sviđa igra, ima dobar potencijal, doduše možda mi je ploča malo prešarena i trebalo mi je da se snađem, iako je art dobar.
I jel moguće da netko ovo odigra u pol h (pretpostavljam ak je solo verzija da je izvedivo)?
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la Nuuq »

quixoticelixer je napisao/la: 18 sij 2022, 08:52 Odigrala ovaj vikend, obzirom da smo i brat i ja igrali prvi put, nije baš slavno ispalo :D
No kužim zakaj se ekipi sviđa igra, ima dobar potencijal, doduše možda mi je ploča malo prešarena i trebalo mi je da se snađem, iako je art dobar.
I jel moguće da netko ovo odigra u pol h (pretpostavljam ak je solo verzija da je izvedivo)?
Pa može u solo za pola sata ako ne misliš puno o potezu i ne ubrajas postavku igre. Sat vremena da sve fino polako 😁
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la realuka »

quixoticelixer je napisao/la: 18 sij 2022, 08:52 I jel moguće da netko ovo odigra u pol h (pretpostavljam ak je solo verzija da je izvedivo)?
Base game na Bird templeu u 2 igrača, moguće (bez setupa), ak dođu neke kartice u prvoj i drugoj rundi koje su ili preskupe ili se ne uklapaju nikako.
Uglavnom, u teoriji da, ali u praksi četvrta i peta runda znaju potrajati jer ti se otvori hrpa opcija. U prosjeku imaš između 40 i 60 poteza po partiji, koji jesu kratki al ih se nakupi. Mi u 2 igrača odigramo za 45min do sat vremena.
Avatar
quixoticelixer
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 12 sij 2022, 18:27
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la quixoticelixer »

Da, u početku mi se činilo da nemam baš puno opcija, no već nakon par poteza skužiš koliko se može izvuć iz jedne runde ako si dobro isplaniraš.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la DarkDefender »

Moram priznati da sam se dosta brzo ohladio od ove igre. Prva partija je bila bas super i cak sam razmisljao da i je i ja kupim, ali nakon 4 partije vise mi se bas i ne igra.

Deck building zapravo i nije bas deck building jer ne stignes nikakav engine napraviti (osim ako ti se bas posreci)

Research track nudi opciju nekakvog planiranja, ali ne bas jer nikad ne znas koje ces resurse dobiti od explorationa i cesto je bolje ici putem koji daje bonus tile bez obzira na neki "plan"

Na kraju se stvar svede na kombiniranje kojim redoslijedom igrati akcije da uspijem pretvarati resurse iz jednog oblika u drugi i iscjedim iz toga ekstra akciju. Npr. potrosim knjigu i strelicu da napravim research pa dobijem kompas plus jos neki bonus. Onda to iskoristim za napraviti exploration pa tamo dobijem jos nesto ... i onda na kraju uspijem napraviti jos korak na researchu. Ali to mi nije neka zanimljiva odluka jer mi se svede na to da ili kombiniram 10 minuta ili kazem koga briga i napravim sto god sam zamislio dok me dojde red.

Nisam probao drugu stranu boarda, mozda tamo ima nesto sto bi me zainteresiralo, ali koliko sam uspio na brzinu viditi nije neka razlika (bar sto se tice vrste odluka).

Ono sto mi fali je neka vrsta malo vece kontrole. Npr:
- da imam malo veci prostor za oblikovati deck (Cinjenica da svaka karta nosi bodove dovodi do toga da kartu cesto kupim samo radi bodova, jer je ionako necu vidjeti vise od 2-3 puta)
- da imam malo vecu kontrolu nad asistentima: da mogu birati zelim li novoga ili zelim upgrade. Nekad igra veliku ulogu jer mozda izbor nije bio neki u trenutku kad sam dosao do asistenta. A nije da mozes cekati bolju priliku jer je partija gotova u 5 krugova.
- da imam malo vecu kontrolu nad explorationom. Kuzim story element iza toga. Otkrijes teritorij i tamo te zatekne sto te zatekne, ali ima prevelik utjecaj na tijek kruga da bi mi bilo zanimljivo. Ima situacija kad doslovno pozalim sto sam explorao jer na kraju niti mogu pobijediti guardiana niti sam dobio resurse kojima sam se nadao.

Uglavnom eto. Jasno mi je da sam vjerojatno u manjini, ali morao sam se pozaliti. :) Da se razumijemo, ne zelim reci da je igra losa ili nebalansirana, samo da mi ne pruza zadovoljstvo i da cu radije igrati nesto drugo.

Zapravo me osjecaj podsjeca na Power Grid. Ta igra mi je u 3-4 partije dosla od "jedna od najboljih igara" do "vise ne zelim igrati", ali o tome nekom drugom prilikom. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
Jerkooo
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”