Something of the South Something

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Something of the South Something

Post Postao/la realuka »

U nedjelju Shem Phillips objavljuje imena nove trilogije ovaj put smještene na jug.

Sjever su Vikinzi, Zapad su Europska kraljevstva ako se ne varam, jug će se navodno tematski bazirati na Zlatnoj Znanstvenoj eri kroz muslimansku povjest, a istok će biti navodno Bizant.

Iako za njegove igre nitko neće reći da su mu najbolje ikada, u svakoj igri ima nekakvu odličnu ili inovativno modificiranu mehaniku, a ovaj put uključuje KOCKICE!!!! Pretpostavljam da će to sve biti dice manipulation, ali jedva čekam vidjeti što je sada izmislio i cijela trilogija će se bazirati na kockicama.

Na jugu će prevladavati žuta boja ako se dobro sjećam, a na istoku će biti zelena(sjever je bio plavi, a zapad crveni), artist će biti The Mico kao i uvijek, a novčiće je već dizajnirao za južnu trilogiju.

Kickstarter za prvu bi trebao biti 3. ili 4. mjesec 2022., a težina prve igre kako Shem kaže će biti malo teža od Arhitekata.

EDIT: jednom je čak spomenuo da planira nakon 4 trilogije napraviti i 13estu igru koja bi objedinila nešto posebno iz svake trilogije, to zvuči jako optimistično i zanimljivo.

Jel ima još netko da je Garphill Games fan?
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 3):
blahblahdadofrastarc
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Something of the South Something

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Zapad cijeli imam, Sjever mi se ne da ni istraživati zasad jer ću fakat morati farmu bubrega osnovati. Zapad mi je super, Arhitetke (namjerno) rijetko igramo jer nas je dvojica, nije baš fun udvoje.

Jug ću pomno pratiti možda se i odvažim....
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
realuka
blahblah
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 09 tra 2018, 11:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Something of the South Something

Post Postao/la blahblah »

Ja sam jedan od onih 'nitko'! ;) bas to, kako si rekao, sa svakom novom igrom ima inovativno modificiranu mehaniku, neki zgodan twist. A i u kombinaciji sa The Mico, svaki naslov izgleda sve bolje i privlacnije. Super mi je sto je base game uvijek i vise nego dovoljan (cijenovno prihvatljiv), ekspanzije su tu da dodaju nesto extra, ne da poprave base game.

Sto se tice dizajnera, jako je dobro prihvacen od strane bgg zajednice, uvijek azuran. Sto god da sam ga pitao, odgovorio je kroz jedan dan. Slusa feedback i konstantno radi na poboljsanju kvalitete svojih igara. I super su mi njegovi KS, nema razlike u retail i ks izdanjima, ne forsira ljude da kupe iz fomo.

Veselim se najavi south sage, bas da vidim njegov take na dice manipulation (makar ga ima u The First Light).

P.s. imam neki feeling da cu osvojiti prvi naslov, pa ti mogu posuditi da probas :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru blahblah za post:
realuka
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Something of the South Something

Post Postao/la realuka »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 28 lis 2021, 20:14 Zapad cijeli imam, Sjever mi se ne da ni istraživati zasad jer ću fakat morati farmu bubrega osnovati. Zapad mi je super, Arhitetke (namjerno) rijetko igramo jer nas je dvojica, nije baš fun udvoje.

Jug ću pomno pratiti možda se i odvažim....
Slično ko i kod nas samo smo mi probali Arhitekte u dvoje sa tuđom kopijom pa smo novce potrošili na nešto drugo. :zvizdi
blahblah je napisao/la: 28 lis 2021, 21:42
Veselim se najavi south sage, bas da vidim njegov take na dice manipulation (makar ga ima u The First Light).
Da, a i treba vidjeti kako će završiti trilogiju Scythia, Hadrians Wall... dolazi neka igra s kampanjom sredinom sljedeće godine, pa da vidimo kako će to odraditi :D
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Something of the South Something

Post Postao/la Deni »

Explorers su mi dragi sa sjevera, sjela mi je ta pick up and delivery igra
Sa zapada imam Paladine, arhitekti su dobra igra, al nista posebno ne donosi mojoj kolekciji

Osim toga, imam i Circadianse

inace, najvise me nervira sto isti graficki stil prevladava u svim igrama. da bar trilogije imaju drukciji stil... totalni turnoff
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Something of the South Something

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Arhitekte sam uzeo da skompletiram kolekciju, nije loša igra ali trebaju ti barem tri igrača (ljudska, nisam fan bota udvoje...) da bude sexy. Viscounts su mi najdraži, Paladini sljedeći, Arhitetke na trećem mjestu. Nijednu ekspanziju (još) nemam sa Zapada, ali ima vremena... ;)

Hmmmm... Explorers, kažeš, dobra? Sad gledam i sviđa mi se... JOJ ubićuvassve...
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Something of the South Something

Post Postao/la Deni »

a mislim dobra.... jednostavan pick up and deliver, ali ne bi dao vise od 30€ za igru. s obzirom da imam samo Aktrotiri (2p) volim zaigrati Explorerse ako je vise light igraca zainteresirano.
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Something of the South Something

Post Postao/la realuka »

South Tigris Saga

Wayfarers
Scholars
Inventors

Sve zvuče zanimljivo, Scholars meni ponajvise jer ce biti dice-bag-building ako sam dobro skužio.


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 3):
blahblahtanelornDeni
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”