[Anketa] Repriza reprizine reprize

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele

Jel ponovno konzumirate isti sadržaj?

Filmove DA
33
21%
Filmove NE
3
2%
Knjige DA
15
10%
Knjige NE
17
11%
Serije, pojedine epizode DA
17
11%
Serije, pojedine epizode NE
11
7%
Serije, pojedinu cijelu sezonu DA
10
6%
Serije, pojedinu cijelu sezonu NE
16
10%
Serije, sve sezone DA
20
13%
Serije, sve sezone NE
12
8%
 
Ukupno glasova: 154
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la DarkDefender »

dendarii42 je napisao/la: 28 ruj 2021, 13:42 Što se tiče storytellinga kroz pjesme, slažem se u potpunosti. Al rekao bih da Let it go to savršeno izražava. Riječi i melodija skroz pogađaju transformaciju kroz koju prolazi. Ne sjećam se toliko pjesama jer je prošlo otkako sam gledao, al sjećam se da i Do you wanna build a snowman lijepo pokazuje promjenu njihovog odnosa. Čak i prva stvar koju čuješ, Heart je u neku ruku najava cijele radnje filma.
Ja recimo Frozenu zamjeram što je Disney prvi out napravio jednu odvažnu i realnu stvar, a to je da "princeza" ima dva ljubavna interesa koji su obojica pozitivni i kvalitetni likovi. Baš me zanimalo kakav će tu biti rasplet i onda su ispali pizde i jednog od njih jednostavno pretvorili u zlikovca da se ne trebaju mučiti kompleksnim emocijama. Zato ih Pixar i šiša u kvaliteti priča.
Da, sad kad razmislim, istina je ovo sto kazes za Let it go. Malo sam zaboravio, mozda bi stvarno trebao ponovno pogledati, ali sjecam se da sam imao tih zamjerki. Da mi pjesme pjevaju o necemu sto vec znam. I da, taj kraj mi je bio bas izforsiran. :)
dendarii42 je napisao/la: 28 ruj 2021, 13:42 Još jedan animirani film sa vrhunskim soundtrackom mi je Prince of Egypt. Ne pali me nešto biblijska tematika, ali taj film mi je vrh po kvaliteti svega. Vizualija, glazbe, likova, storytelling.
Haha, ja sam ga bas iz tog razloga do sad izbjegavao. :) Ali ocito cu ga morati pogledati.

Spomenuo bi jos Moanu kao nesto sto mi ima super sondtrack, ali mi se crtani ne svidja zato sto je glavni lik vise manje spectator u svojoj prici.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la dendarii42 »

DarkDefender je napisao/la: 28 ruj 2021, 14:26
Haha, ja sam ga bas iz tog razloga do sad izbjegavao. :) Ali ocito cu ga morati pogledati.

Spomenuo bi jos Moanu kao nesto sto mi ima super sondtrack, ali mi se crtani ne svidja zato sto je glavni lik vise manje spectator u svojoj prici.
Da, Moana je krasna imerzija u prikazanu kulturu, ali ona sama zapravo samo gura veće figure u priči.

A Princa svakako preporučam i zanima me dojam nakon što pogledaš.
slika
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la Killa »

Filmove, tu i tamo klasike.

Knjige ne, ne vidim zašto bih ih ponovo čitao, ima toliko dobrih knjiga, radije probam nešto novo, novi žanr, novu kulturu, ima toliko toga dobrog...
Čak sam probao ponovo čitati nešto sto sam pročitao prije 35 godina i ostao totalno razočaran kako je loše. Bolje da mi stoji u sjećanju kao vrhunsko djelo (Dina - bila je najbolja ikad sa 12 godina).

Serije ne, ko ima vremena za to, pa tu su nove knjige.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la Valsim »

Hjaaaooo, nemam vremena niti za jedanput pročitati cijelu listu još nepročitanih djela, a kamoli više od jedanput :pogled_dolje .
Eto već dva mjeseca mrcvarim od Vernora Vingea - Na kraju duge.

Puno bolje stojim s repriznim gledanjem filmova i serija. Neke od hitova poput Star Warsa, Star Treka, Lotra više ni ne brojim. Upravo nedavno ponovno pogledao, ovoga puta sa Slavicom, Witchera, a sada je pri kraju Mandalorian.
DarkDefender je napisao/la: 28 ruj 2021, 12:28 Moja djeca jos nisu dovoljno velika, ali muzika iz Disneyevih crtica je meni redovita playlista za slusanje. Tako bi iskoristio priliku da preporucim Hellfire iz Hunchback of Notre Dame, predobra je. :)
Hellfire je najbolja pjesma u svim Disney animiranim crtićima, period. Sjećam se kad smo u osnovnjaku išli grupno kao razred gledati u kino Europa. Trnci mi prolazili kroz kožu kad je krenulo. Frollo je definitivno jedan od boljih i mračnijih Disney zlikovaca, a i jedan od najrealnijih. Poslije kad odrasteš i shvatiš neke stvari, ostaneš zgrožen kako je cijela drama bila čisto zbog seksualne požude. Što je onak za jedan crtić malo out there :sokiran .

Bilo kako bilo nedostaju mi ti klasični animirci. Osjećaš jednu vrstu divljenja kako su to prekrasno izveli, u odnosu na sad sve generične 3D animirane koji mi djeluju po stilu kao da su svi dio jednog te istog svijeta.
dendarii42 je napisao/la: 28 ruj 2021, 13:42 Bacaj :D
Replay activated 50x
Mrzim te :P .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
DarkDefender
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la grof »

BTW, upravo našao na internetima Blake's 7 tutto completo. Jer bih to rado reprizirao. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la dlakar »

Dobre filmove mogu gledati non stop u krug, serije periodično, ovisi o raspoloženju. Marvelove filmove repriziram non stop, i svaki put kao da ih gledam prvi put(jednostavno ne zaslužuju da se urezu u bilo kakvo pamćenje). Za disney filmove....nemam pojma zasto ih gledate a niste dijete ili nemate djecu.... Pixar mi je fora.... Za svakog po nesto. Dijete uziva a odrasli kuze fore. I to je to. Inače se kužim u glazbu(svirao dugo godina bas u metal bendu) tandrkam po ostalim instrumentima, tako da se divim vokalnim izvedbama pojedinih disney numera, ali sve mi je to mekano i sladunjavo. "metal obrada" disney pjesama mi zvuči kao žestoki oksimoron, tako da ni ne zelim otvarati bilo kakav link na te pizdarije. Na moanu sam čak i omekanio, dobro mi zvuče te sinkompe i i ok je melodija. Frozen ću zamjerit kćeri do kraja žicota, ali nikad neću priznat.... Ima i gorih stvari u zivotu
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la kockica »

Ajde, priznaj da si djetetu odsvirao cijeli frizer, bio bi cool tata
Odgovori

Natrag na “Razno”