[Anketa] Repriza reprizine reprize

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele

Jel ponovno konzumirate isti sadržaj?

Filmove DA
33
21%
Filmove NE
3
2%
Knjige DA
15
10%
Knjige NE
17
11%
Serije, pojedine epizode DA
17
11%
Serije, pojedine epizode NE
11
7%
Serije, pojedinu cijelu sezonu DA
10
6%
Serije, pojedinu cijelu sezonu NE
16
10%
Serije, sve sezone DA
20
13%
Serije, sve sezone NE
12
8%
 
Ukupno glasova: 154
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 159
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1774 puta
 pohvaljen: 193 puta

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la tanelorn »

Stvari koje mi se sviđaju sigurno više puta... zato danas znam na pamet Fawlty Towerse, BlackAdder, Bottom... kao i Star Trekove, Star Warse ili LOTR :)

U zadnje vrijeme rijeđe repriziram radi nedostatka vremena...
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la mado »

Za filmove sam očekivao većinski potvrdan odgovor, al za knjige i serije, baš ste me lijepo iznenadili :ljubav
Budem u prvom postu teme kasnije dopisao 50 nijansi ludosti mojih repriza, vidim već da nas ima sličnih. Nego roditelji s djecom, niste Diznijeve i Pixarove crtić gledati 100x? Frozen, Kralj lavova i sve ostale? Jel dobijete šiz napadaje na prve taktove "Let if go"? rofl
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la: 28 ruj 2021, 12:23 Za filmove sam očekivao većinski potvrdan odgovor, al za knjige i serije, baš ste me lijepo iznenadili :ljubav
Budem u prvom postu teme kasnije dopisao 50 nijansi ludosti mojih repriza, vidim već da nas ima sličnih. Nego roditelji s djecom, niste Diznijeve i Pixarove crtić gledati 100x? Frozen, Kralj lavova i sve ostale? Jel dobijete šiz napadaje na prve taktove "Let if go"? rofl
Eh, da zaboravih: Animirane uvijek rado ponovno pogledam, jer ima zaista odličnih. Tako sam Carse, Shrekove, Madagascare i ine gleda oviše puta i svaki puta mi je dobro.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la DarkDefender »

Moja djeca jos nisu dovoljno velika, ali muzika iz Disneyevih crtica je meni redovita playlista za slusanje. Tako bi iskoristio priliku da preporucim Hellfire iz Hunchback of Notre Dame, predobra je. :)

Ne znam sto ce djeca misliti o Frozen jednom kad dojde do toga, ali meni je to jedan od losijih, nadam se da ga necu morati reprizirati.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la dendarii42 »

Let it go je najljepšija pjesma ikad i uvijek ću ju pjevušit kada krene.

Al po pitanju kvalitete Hellfire je vrh. @DarkDefender jesi čuo metal verziju? Ima jedan lik na YT koji radi metal obrade Disneyevih pjesama i ova savršeno zvuči.
slika
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la fpol »

Gledam ponovno filmove sigurno, kao klinac vjerojatno 20-30 puta isti film, sada naravno manje, ali baš sam nedavno gledao skoro sve od marvela, bolje i po 4-5 puta, jedino lošije nisam (khm, thor 2). Dosta filmova se baš zaželim ponovno gledati, tako sam baš sada nedavno gledao nekoliko filmova ponovno sa boljom polovicom koja ih nije prije pogledala, total recall, terminator, jumanji ...

Knjige malo manje ponavljam, jer manje čitam, pa tražim nešto što nisam čitao. Ali ponovio sam gospodara prstenova, negdje kraj srednje drugi put, a sigurno i još neke knjige.

Serije opet manje jer uzimaju puno vremena, uglavnom ponovim humoristične, onako kako mi doleti neka epizoda. Nedavno sam ponovio Tacoma FD :D

Crtići sa klincima naravno, iako uglavnom dijelove uhvatim dok oni gledaju. Dobar je frozen, vjerojatno ne u samom vrhu, ali sasvim ok, a i soundrack postane dobar nakon 20tak ponavljanja ;)

Definitivno se ponavljanjem otkriju stvari koje su promaknule, ali i stvari koje sam zamijetio često nekako naučim više cijeniti. Npr., marvel mi je još bolji i pojedine scene su mi bolje nakon što sam malo više proučavao cijelokupni svijet.
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la gogo666 »

izgleda da sam ja jedini koji preferira gledanje nepogledanog materijala nego ponovno gledanje pogledanog :)

ima toliko filmova i serija na listi da necu sustic za zivota, pa zbog toga preferiram meni novi sadrzaj.
Naglasavam meni novi, a ne novi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
miljenko
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la DarkDefender »

dendarii42 je napisao/la: 28 ruj 2021, 12:40 Let it go je najljepšija pjesma ikad i uvijek ću ju pjevušit kada krene.

Al po pitanju kvalitete Hellfire je vrh. @DarkDefender jesi čuo metal verziju? Ima jedan lik na YT koji radi metal obrade Disneyevih pjesama i ova savršeno zvuči.
Ma dobra je pjesma, samo mi se crtic ne svidja. Pjesme u tim crtanima uglavom imaju bitnu funkciju: da u kratkom vremenu ispricaju puno toga ili da te puste u um nekog lika. A u Frozenu mi se nekako pjesme cine ko da su napravljene da dobro zvuce na soundtracku, a da nemaju bas neku funkciju u crticu. Ali mozda je to samo moj dojam.

Cuo sam metal obrade nekih pjesama, ali nisam Hellfire. Imas li link mozda pa da bacim oko malo?
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la kockica »

Sa djecom ( prije sa starijim, sada sa najmlađom) često ponovimo filmove koje sam gledao u mladosti primjerice uz neke već spomenute tu su i indiana Jones, goonies, labyrinth, jurassic park itd., volim ih izvlačiti naftalina.

Tu su naravno i crtici.

Knjige isto često ponavljam, s time da saram po zanrovima, najviše volim sf i fantasy ali čitam i dosta publicistika (a tu imam svega). Osim toga imam ponavljanja i prilikom čitanja djeci, ili nešto što sam i sam čitao kao dijete ili što sam prošao sa starijom djecom čitam i najmlađoj ( doduše toga je sada sve manje jer počinje sama čitati).

Serije, počeo sam ponavljati, većinom kada vježbam pustim si neke humoristične serije.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la dendarii42 »

DarkDefender je napisao/la: 28 ruj 2021, 13:11
dendarii42 je napisao/la: 28 ruj 2021, 12:40 Let it go je najljepšija pjesma ikad i uvijek ću ju pjevušit kada krene.

Al po pitanju kvalitete Hellfire je vrh. @DarkDefender jesi čuo metal verziju? Ima jedan lik na YT koji radi metal obrade Disneyevih pjesama i ova savršeno zvuči.
Ma dobra je pjesma, samo mi se crtic ne svidja. Pjesme u tim crtanima uglavom imaju bitnu funkciju: da u kratkom vremenu ispricaju puno toga ili da te puste u um nekog lika. A u Frozenu mi se nekako pjesme cine ko da su napravljene da dobro zvuce na soundtracku, a da nemaju bas neku funkciju u crticu. Ali mozda je to samo moj dojam.

Cuo sam metal obrade nekih pjesama, ali nisam Hellfire. Imas li link mozda pa da bacim oko malo?
Bacaj :D https://www.youtube.com/watch?v=di1XUB0YIzw

Što se tiče storytellinga kroz pjesme, slažem se u potpunosti. Al rekao bih da Let it go to savršeno izražava. Riječi i melodija skroz pogađaju transformaciju kroz koju prolazi. Ne sjećam se toliko pjesama jer je prošlo otkako sam gledao, al sjećam se da i Do you wanna build a snowman lijepo pokazuje promjenu njihovog odnosa. Čak i prva stvar koju čuješ, Heart je u neku ruku najava cijele radnje filma.
Ja recimo Frozenu zamjeram što je Disney prvi out napravio jednu odvažnu i realnu stvar, a to je da "princeza" ima dva ljubavna interesa koji su obojica pozitivni i kvalitetni likovi. Baš me zanimalo kakav će tu biti rasplet i onda su ispali pizde i jednog od njih jednostavno pretvorili u zlikovca da se ne trebaju mučiti kompleksnim emocijama. Zato ih Pixar i šiša u kvaliteti priča.

Još jedan animirani film sa vrhunskim soundtrackom mi je Prince of Egypt. Ne pali me nešto biblijska tematika, ali taj film mi je vrh po kvaliteti svega. Vizualija, glazbe, likova, storytelling.
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”