Dune part 1 & 2

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Dune part 1 & 2

Post Postao/la mado »

I što kažete na part 2? Ja ga jučer pogledao na pretpremijeri. Dojmovi su mi dobri, ali ne odlični, slično kao i za part 1. Filmu fali još pola sata jer prečesto mi žuri s jedne scene na drugu. Najviše mi pate Car i Baron s premalo vremena, i završni okršaj mi ostao u puno boljem sjećanju iz knjige. Vizualno je film genijalan kao i prvi. Zamjerke su na scenarij, previše brzanja, sažimanja radnje.
Najbolji dijelovi su mi prvo jahanje crva, prvi napad na harvester i Paulovu scenu s masom ljudi na 2/3 filma.
Ocjena 8/10.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
juri006
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Dune part 1 & 2

Post Postao/la Satarash »

Pogledao ga prekjučer i stekao potpuno isti dojam!



Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post:
juri006
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3125
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2362 puta
Kontakt:

Re: Dune part 1 & 2

Post Postao/la Valsim »

slika
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dune part 1 & 2

Post Postao/la kockica »

Dosadan film.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dune part 1 & 2

Post Postao/la kockica »

Evo kako sam ostavio na fb da bolje pojasnim ( iz perspektive nekog tko nije citao knjige):

Predug i predosadan, vrlo repetitivan film, borio sam se na momente da ne zaspim usprkos jakim basevima.

Slika i zvuk su odlični, nemam zamjerke na taj dio. No ostalo...

Harkonneni su zakon, one vještice Bene Gesserit se malo pojavljuju u filmu ali skužiš da su zaribane manipulatorice s kojima se ne želiš zakačiti, masovne scene i borbe su isto dobre ali sve drugo pada u vodu.

Od Fremena sam najviše očekivao, dobili smo samo zatucane vjerske fanatike no na vrlo dosadnjikav način i jedva sam čekao da se fokus radnje se prebaci na druga zbivanja (na žalost puno je previše takvih dijelova), tu je i preobrazba Stilgara od ponositog vođe u prvom filmu u komični lik koji plazi oko Paula, imamo i kontradikciju gdje Shani hvali svoje jer su muškarci i žene jednaki a onda se vidi rodna segregacija u njihovom društvu ( namjerno ili slučajno?) a Paul mi je baš pao. Lik koji bi trebao biti rastrgan oko dvojbi prihvaćanja mesijanske uloge, romansa koju narušava (izmišljeno?) proročanstvo, sve je to hladno i neuvjerljivo odrađeno ( izuzev Shani, ona je dobro dočarala tugu i bijes u što se preobrazio njeni izabranik).

A onda zašto je taj začin važan? Kako sam stekao dojam u filmu on je tek nešto bolji od cimeta u doba europskih pomorskih istraživanja. A koja je važnost crva? Tek su fancy prijevozno sredstvo.

Dok me prvi film privukao da nestrpljivo čekam nastavak, ovaj drugi me ugasio. Neću plakati ako se ne snima nastavci.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
madoKilla
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Dune part 1 & 2

Post Postao/la grof »

Iz kasnijih dijelova Dune (knjige) - Crvi zapravo proizvode začin. Začin omogućava Esnafu savijanje prostor/vremena - znači omogućuje međuzvjezdana putovanja. Mislim da je ipak malo više od cimeta. :)

2 dio tek idem gledati, no meni je Dune OK. Što se tiče vjerskog fundamentalizma u knjigama ga ima podosta. Knjige sam davno čitao - 6 komada, dalje nisam išao od toga.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dune part 1 & 2

Post Postao/la kockica »

Pa ja i komentiram drugi dio. Vidjet ćeš i sam, samo bemoj ići pospan ;)
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Dune part 1 & 2

Post Postao/la T0mo »

kockica je napisao/la: 02 ožu 2024, 18:18 Evo kako sam ostavio na fb da bolje pojasnim ( iz perspektive nekog tko nije citao knjige):

Predug i predosadan, vrlo repetitivan film, borio sam se na momente da ne zaspim usprkos jakim basevima.

Slika i zvuk su odlični, nemam zamjerke na taj dio. No ostalo...

Harkonneni su zakon, one vještice Bene Gesserit se malo pojavljuju u filmu ali skužiš da su zaribane manipulatorice s kojima se ne želiš zakačiti, masovne scene i borbe su isto dobre ali sve drugo pada u vodu.

Od Fremena sam najviše očekivao, dobili smo samo zatucane vjerske fanatike no na vrlo dosadnjikav način i jedva sam čekao da se fokus radnje se prebaci na druga zbivanja (na žalost puno je previše takvih dijelova), tu je i preobrazba Stilgara od ponositog vođe u prvom filmu u komični lik koji plazi oko Paula, imamo i kontradikciju gdje Shani hvali svoje jer su muškarci i žene jednaki a onda se vidi rodna segregacija u njihovom društvu ( namjerno ili slučajno?) a Paul mi je baš pao. Lik koji bi trebao biti rastrgan oko dvojbi prihvaćanja mesijanske uloge, romansa koju narušava (izmišljeno?) proročanstvo, sve je to hladno i neuvjerljivo odrađeno ( izuzev Shani, ona je dobro dočarala tugu i bijes u što se preobrazio njeni izabranik).

A onda zašto je taj začin važan? Kako sam stekao dojam u filmu on je tek nešto bolji od cimeta u doba europskih pomorskih istraživanja. A koja je važnost crva? Tek su fancy prijevozno sredstvo.

Dok me prvi film privukao da nestrpljivo čekam nastavak, ovaj drugi me ugasio. Neću plakati ako se ne snima nastavci.
Meni je film odličan i izašao sam zadovoljan iz kina.
Ali da slažem se, ono oko čega se cijeli fil vrti, začin i crvi premalo spomenuto i objašnjeno...
Otkud začin, zašto je toliko važan, kako i kome koristi. Mislim spomenuto je ali valjda u jednoj rečenici.
Ljudima koji su upoznati s temom mislim da im nije bio problem i film je odličan, ali onima koji nisu mislim da imaju puno nerazjašnjenih stvari ako se zapitataju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru T0mo za post (ukupno 2):
grofkockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dune part 1 & 2

Post Postao/la kockica »

Thnx! Time si mi potvrdio zasto mi film nije ispunio ocekivanja jer zahtijeva predznanje od gledatelja. Nemam nista protiv vizije filmske ekipe koja na svoj nacin iščitava književni predložak pa tako me nije bilo briga što su jednom liku u prvom dijelu promijenili spol jer mi to nije imalo nikakvog utjecaja na radnju ali ovdje su mi totalno fulali.

Naravno, nemam ništa protiv što su skoro svi ko mene oduševljeni filmom, što me doduše začudilo pa se počnem pitati jesam li ostario ako tražim koncizan film koji ima početak, radnju i konac. Ali bez brige, ne mislim uvjeravati druge da je loš. Drago mi je da su ljudi oduševljeni, ali mene se izgubilo za daljnje gledanje ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Killa
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Dune part 1 & 2

Post Postao/la grof »

Počni čitati Clarkeovu Ramu. Negdje sam načuo da bi Susret s Ramom trebao biti idući Villeneuveov film (doduše načuo sam i za Dune part 3 Messiah)...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Razno”