Što igrači čitaju od stripova

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2280
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la mado »

Ništa, stripovi su za djecu :bleh kao dijete prije 30-35 godina sam čitao Zagora, Blek i slično povremeno. Bilo mi je taktak, nisam nikad to kupovao manično kao drugi.
Kao odrasli nikad nisam osjetio poriv kupiti stripove, bilo ozbiljnije bilo Marvel/DC čije filmove većinom pogledam.
Dobio sam na poklon Watchmen na engleskom, tvrde korice. Pročitao do pola, i stao ne znam više zašto, al se sjećam da mi bila dobra priča :thumbs
E sjetio se sad Asterix stripova u izdanju Izvora kao zabavnih.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la kockica »

Stvarno puno stripova čitam pa da krenem nabrajati.. tako da ću se zadržati samo na trenutnom stanju:

Nove epizode Nathan Never ( libellus) - totalni krs, nakon 200-og broja naprosto ne zapamtim ništa pročitano, trpim samo jer čekam Rat svjetova pa da se pozdravim sa ovim serijalom.

Danas je posljednji dan ostatka tvog života ( fibra) - tek započeo, još bez dojmova.

Asterix ( Carobna knjiga) - čitam sa svojom kćerkom, zna ona I sama čitati ali još uvijek voli da zajedno čitamo neke stripove i knjige.
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1786 puta
 pohvaljen: 197 puta

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la tanelorn »

Stripove volim i čitam od najranijih dana. Tada se čitalo sve što se moglo nabaviti i džeparac trošio na lokalnom kiosku. Počelo je sa Mikijevim Almanahom, Mikijevim Zabavnikom... pa preko Alan Forda i Bonellija u sklopu Zlatne serije i Lunovog Magnus stripa (Zagor kao najdraži, pa onda dalje Tex, Mark, Miki, Black, Priče s Divljeg Zapada,...), pa sve do Stripoteke, Politikinog Zabavnika i ozbiljnijih stvari poput Watchmena.

Onda se dogodio raspad tadašnje države, pa je bila mala pauza sa izlaženjima stripova i tu sam bio stao...

Ponovno sam se navukao na iste jedne godine kad sam iz čiste dosade, na moru, kupio par Zagora i Dylan Dogova... Tu sam otkrio da je tablet idealna stvar za takve stvari i ponovno počeo čitati i stripove kad bih uhvatio slobodnog vremena.

Jedne godine sam se bio skroz navukao i na američke stripove koje sam uspješno izbjegavao, pa sam za poklon za rođendan od prijatelja dobio pretplatu na Marvel Unlimited. Skine se aplikacija na tablet i uz pretplatu imate pristup svim Marvelima ikad izašlim, od početaka pa sve do unazad 6 mjeseci. Tko voli strip - odlična stvar. Pretplatu sam sam produžio iduće godine i u te dve godine sam se izguštao i zasitio sa svime što Marvel svemir nudi... Sad samo povremeno čitam talijanske, kad mi već dođe gušt.

Na kraju, mogu reći da sam redovit u čitanju... samo je jedno kraće vrijeme bila "rupa" :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru tanelorn za post:
Satarash
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la smurfORnot »

Prije sam ih kao klinac čitao, kupovao ono pakete od par komada na popustu...znam i dalje tu i tamo online čitati nešto odstranih stripova, ali kako općenito knjige i većinu toga što čitam, čitam na engleskom, probao sam kod prijatelja koji imaju dosta ovih novijih hard cover velikih stripova na hrvatskom pročitati nešto i meni je to postalo doslovce užasno i nečitljivo. Kada vidim ove naše prijevode, naspram izvornog engleskog, zvuči mi stvarno preloše.
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la roverandom »

Samo japanske.
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Papaver »

Ne čitam serijale stripova, ali volim pročitati dobre graphic novels (ne znam koji bi bio prijevod na hrvatskom).

Pročitao sam: Watchmen, Y: The Last Man, Saga, Maus, Pride of Baghdad, Batman: The Killing Joke, prvih nekoliko dijelova Swamp Thinga, prvi dio Preachera.
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la dendarii42 »

Papaver je napisao/la: 31 kol 2021, 11:35 Ne čitam serijale stripova, ali volim pročitati dobre graphic novels (ne znam koji bi bio prijevod na hrvatskom).

Pročitao sam: Watchmen, Y: The Last Man, Saga, Maus, Pride of Baghdad, Batman: The Killing Joke, prvih nekoliko dijelova Swamp Thinga, prvi dio Preachera.
Grafički roman, službeno uvriježeno.
Si vidio da izlazi serija Y the last man i da su ju zasrali u osnovnoj premisi?
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
Papaver
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Papaver »

dendarii42 je napisao/la: 31 kol 2021, 11:52
Papaver je napisao/la: 31 kol 2021, 11:35 Ne čitam serijale stripova, ali volim pročitati dobre graphic novels (ne znam koji bi bio prijevod na hrvatskom).

Pročitao sam: Watchmen, Y: The Last Man, Saga, Maus, Pride of Baghdad, Batman: The Killing Joke, prvih nekoliko dijelova Swamp Thinga, prvi dio Preachera.
Grafički roman, službeno uvriježeno.
Si vidio da izlazi serija Y the last man i da su ju zasrali u osnovnoj premisi?
Vidio sam, to se dugo čekalo. Kako misliš da su ju zasrali u osnovnoj premisi? :)
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la dendarii42 »

Papaver je napisao/la: 31 kol 2021, 12:00
dendarii42 je napisao/la: 31 kol 2021, 11:52
Papaver je napisao/la: 31 kol 2021, 11:35 Ne čitam serijale stripova, ali volim pročitati dobre graphic novels (ne znam koji bi bio prijevod na hrvatskom).

Pročitao sam: Watchmen, Y: The Last Man, Saga, Maus, Pride of Baghdad, Batman: The Killing Joke, prvih nekoliko dijelova Swamp Thinga, prvi dio Preachera.
Grafički roman, službeno uvriježeno.
Si vidio da izlazi serija Y the last man i da su ju zasrali u osnovnoj premisi?
Vidio sam, to se dugo čekalo. Kako misliš da su ju zasrali u osnovnoj premisi? :)
Koliko sam čuo, u ekranizaciji stripa kojem je temeljni zaplet smrt svega što ima Y kromosom imat će

...

wait for it

...

trans likove
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Papaver »

dendarii42 je napisao/la: 31 kol 2021, 12:27
Papaver je napisao/la: 31 kol 2021, 12:00
dendarii42 je napisao/la: 31 kol 2021, 11:52

Grafički roman, službeno uvriježeno.
Si vidio da izlazi serija Y the last man i da su ju zasrali u osnovnoj premisi?
Vidio sam, to se dugo čekalo. Kako misliš da su ju zasrali u osnovnoj premisi? :)
Koliko sam čuo, u ekranizaciji stripa kojem je temeljni zaplet smrt svega što ima Y kromosom imat će

...

wait for it

...

trans likove
Davno sam čitao, ali što nije da se u stripu spomenu trans likovi?

Koliko sam shvatio u seriji će biti transgender osobe, ali samo one koje naravno nemaju Y kromosom.
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”