Što igrači čitaju od stripova

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la dendarii42 »

Papaver je napisao/la: 31 kol 2021, 12:51
dendarii42 je napisao/la: 31 kol 2021, 12:27
Papaver je napisao/la: 31 kol 2021, 12:00

Vidio sam, to se dugo čekalo. Kako misliš da su ju zasrali u osnovnoj premisi? :)
Koliko sam čuo, u ekranizaciji stripa kojem je temeljni zaplet smrt svega što ima Y kromosom imat će

...

wait for it

...

trans likove
Davno sam čitao, ali što nije da se u stripu spomenu trans likovi?

Koliko sam shvatio u seriji će biti transgender osobe, ali samo one koje naravno nemaju Y kromosom.
To bi imalo smisla i bilo bi skroz ok društveni komentar. Ali strah me da će inkluzivnosti radi biti fleksibilni s rodnim definicijama i mijenjati priču.
slika
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Chupka »

M0by je napisao/la: 30 kol 2021, 17:25 sve, od stripova citam skoro sve :D
Ovo! :D

Iako kod mene nije bilo oduvijek tako, jer nisam kao većina vas startala kad sam trebala sa lokalno dostupnim stripovima – Alanom Fordom, Zagorom i sl., valjda sam neka druga generacija klinaca. Kod mene je start bio sa DC Comicsom (Vertigom), točnije sa Sandmanom – i to sve zbog preporuke nekog frajera na kojeg sam imala srednjoškolski crush :lol: I onda više nije bilo natrag, frajer prestao bit zanimljiv, ali Sandman je i dalje ostao meni jedan od najdražih stripova, možda zbog neke nostalgije za vremenima kad je život bio jednostavniji. Kako sam ljubitelj scifija i fantasya, prirodno mi je bilo zavoljet stripove tog žanra pogotovo one mračnijih nota. Tako da sam nastavila sa Vertigovim/DC Comics klasicima kao što su npr. Hellblazer/Constantine, Preacher, Lucifer, Transmetropolitan, Y:The Last Man, Fables, V for Vendetta, Swamp Thing, Watchmen, itd. Tu negdje sam paralelno prešla i na neke Marvelove koji su mi bili zanimljiviji, mislim da su među prvima bili: Daredevil, Doctor Strange, Deadpool, Thor i Loki. Nakon toga sam imala fazu intenzivnijeg istraživanja stripova superheroja Batman, Superman, Spiderman i sl. te shvatila da to ne zadovoljava u potpunosti moje apetite pa ih nikad nisam isčitala do kraja. Iako mogu vidjeti da bih se vratila na Batmana na nekom sparnom ljetnom godišnjem odmoru u hammocku kad odlučim da mi radovi za posao nisu dovoljno izazovni, just kidding ;) Zadnje od stripova što sam čitala je American Gods (Dark Horse) jer me zanimalo kako bi izgledala ta priča u ilustriranom obliku.

Što se tiče čitanja manga, to mi je nekako prošlo ispod radara u mlađim danima, tako da sam se tek kasnije upecala i to nakon što sam pogledala svoju prvu ozbiljniju animu: Steins;Gate. Nakon nje sam istraživala anima klasike: Fullmetal Alchemist, Code Geass, Death Note, Monster, GITS, Attack on Titan, Bleach, Gintama itd., dakle krenula sam doslovno s top ljestvicama best anime of all time. I onda opet nije više bilo natrag - trebala sam i mange počet čitat jer ih nisu još radnjom dostigli u animama ili nisu nikad ni ekranizirane. Zadnje od manga što sam čitala je Shingeki no kyojin #C139 final chapter.

Inače sve stripove i mange čitam na bookreaderu, papirnate verzije imam samo one koje su mi posebno prirasle srcu (pogotovo tvrdo ukoričena Fibrina izdanja, čista ljubav). Razlog tome je što radije mjesto na policama dajem društvenim igrama u koje mogu uključit i druge ljude, čitanje je za mene nekako usamljeniji hobi koji radije zadržavam u okvirima intime moje virtualne police e-čitača ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chupka za post:
Vihor
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 388 puta
 pohvaljen: 179 puta

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Zorzy »

Uff, sve i svašta. Kao klinac kompletirao Martine Mystere, Nathan Nevera, Lazarus Ledda te Comic Strip. Još štošta kasnije. Tu i tamo ubodem neš od stripova, no lista se samo povećava što želim kupiti a dotle brojevi polako odlaze iz knjižara (usput ako netko ima i želi prodati Odjel za poroke od Fibre, Zidrou i Lafebre, predbilježavam se). Danas upravo kupio Hej, Nick, sanjaš li? i Lake noći Nick od Hermanna. Jedan od stripova koji mi je ostao urezan u pamćenje još od djetinjstva. Inače ne pravim preveliku razliku što je za koje uzraste ako je dobro pisano, crtano ili naravno ima neku sentimentalnu vrijednost poput spomenutog Nicka.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Zorzy za post:
juri006
Avatar
Vihor
Reactions:
Postovi: 39
Pridružen/a: 28 sij 2021, 01:12
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 80 puta

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Vihor »

U najranijoj dobi bila je to uobičajena Bonellijeva postava, a ubrzo se među njima Dylan Dog nekako istaknuo kao najzanimljiviji zbog te zavodljivo mračne atmosfere i sklonosti uvrnutim, nadrealnim pričama. Mislim da, kad bih se danas vraćao naslovima iz mladosti, njega bih najlakše mogao prožvakati.

Nakon toga blagodati interneta upoznale su me s mangama. To je bila golema prekretnica. Japanci su pisali priče kakve nigdje drugdje nisam susretao. Bilo je svega, od najinfantilnijih testosteronskih tabačina (ne sudim, Fist of the North Star je Biblija) pa do vrtoglavo maštovitih, psihološki produbljenih remek-djela koja su me opsjela i požderala mi sve slobodno vrijeme. Gutao sam što sam stigao, sudjelovao na forumima domaćim i stranima, svojedobno i preveo nekoliko kraćih djela na hrvatski kad je domaći scanlation započeo (tko zna gdje to sad, vjerojatno rasuto u digitalni prah).

S vremenom sam nekako izgorio. Toliko sam duboko zašao da je postalo teže pronalaziti kvalitetne stvari. Japanska je stripaška industrija daleko najveća na svijetu i količina smeća bila je prevelika za traženje dragulja. Onda se dogodilo da sam se u srednjoj sprijateljio s jednim pomalo ekscentričnim profesorom koji bi mi neprestano donosio književne klasike i Fibrine stripove na čitanje pa bismo diskutirali o njima pod odmorima. Tad sam se pomalo vratio zapadnjačkom stripu, ali slučaj je htio da mi je od svega što je Fibra izdala najbolja stvar bila upravo Vrh bogova (inače i Marku Šunjiću favorit), što je, eto, Taniguchijeva tvorevina.

Danas slabo čitam. Tu i tamo nešto Fibrino ubodem da podržim najbolju izdavačku kuću u državi. Oni polako, ali sigurno proširuju svoj katalog japanskih autora. Navodno je otkup prava skup, ali i ugled i budžet im stabilno rastu, tako da će sigurno biti pomaka. S veseljem pratim njihovu priču.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vihor za post:
juri006
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la mljeko »

Ja sam odrasto uz francusko-belgijsku školu i za mene je i dalje to vrh. Zagora i ekipu nisam čitao jer mi je tata kao malom rekao da to ne valja, nedavno sam pročitao par epizoda Dylan Doga i učinilo mi se da je bio u pravu, pa nemam baš želju istraživat dalje u tom smjeru. Obično posuďujem iz knjižnice Fibru pa sam preko njih prvi put probao i koji američki i japanski strip. Američki su me uglavnom razočarali, ali japanski su bili jako ugodno iznenaďenje.
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la gogo666 »

Ja sam kao mali gutao najvise Dylan Dog i Alan Ford, i s frendom sam imao sve brojeve od oba.
Osim toga Marti Mystery, kojeg sam prvo mrzio (jer sam bio fanboy Dylana), da bih kasnije ipak dao priliku i postao mi je odlican.
Osim toga, jos u mlađim danima Asterix, pa jos mlađim danima Mikijev almanah i zabavnik 😄

Zanimljivost je da Dylan ima par pokusaja ekranizacije, sve jedan gori od drugog.

Americke nikad nisam citao, osim par betmena. A filmove prezirem i smatram ih krajem filmske industrije 😄
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la dendarii42 »

gogo666 je napisao/la: 03 ruj 2021, 11:45
Zanimljivost je da Dylan ima par pokusaja ekranizacije, sve jedan gori od drugog.
Dellamorte Dellamore zapravo već ima kultni status. Ne bih rekao da mi je loš, ali definitivno je acquired taste.
Ovaj zadnji američki gdje ga glumi Superman s likom nema veze osim imena. Iako moram reći da mi je kao film bio ok. Treš i bedast, ali zabavan.
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Valsim »

@CrazyBunnyGuy

slika
slika
Znači prolazim danas pored kioska i ne vjerujem što vidim. Najnoviji broj Dylan Doga, i to ne bilo koji 🐇 . Za one koji nisu upoznati riječ je o poznatom talijanskom stripu horor tematike, a u kojoj se naslovni junak suočava s raznim nemanima, utvarama i noćnim morama. Mislim da još nikad nisam toliko strepio za junaka kao u ovom broju, jer kako svi vlasnici zečeva i kunića znaju, koliko god su mili i umiljati, toliko su sposobni i za svakakve strahote :o . Bacite samo oko na dekicu u pozadini i vidjet ćete da govorim istinu.

Već me sad strah kad nas ova naša pogleda onim svojim opakim pogledom kad ne dobije finu papicu na vrijeme. Tako da se psihički pripremam skupiti hrabrosti i pročitati epizodu :D .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la dlakar »

For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Dakle, amen. To kad nešto hoće to i dobije. Zubi su oštri ko britva.
Odgovori

Natrag na “Razno”