Što igrači čitaju od stripova

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la M0by »

Ja uzivam u Case Closed mangi, anime nisam nikad gleda i od svih stripova koje sam cita u zadnjih par godina kad citam ovaj imam taj neki osjecaj ko kad sam citao stripove ko djete, ta neka zabava citanja koju bas nemam kod drugih stripova.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru M0by za post (ukupno 2):
PsyBurnZorzy
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Aliensb »

Ja pošto odo na more za 2 dana, a uvijek nosim neku knjigu koju rijetko krenem citati ili ako krenem procitam jedva malo, odlucio sam se vratiti u mladost kad sam kao klinac od 12 god od svega najvise volio kupovati stripove u pakovanjima od 3 komada i citati cijeli dan, pa sam uzeo trobroj Dylan Doga.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post (ukupno 5):
Mago de Umagojuri006edvinusZorzyValsim
slika
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 156
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Zorzy »

Aliensb je napisao/la: 24 srp 2023, 19:12 Ja pošto odo na more za 2 dana, a uvijek nosim neku knjigu koju rijetko krenem citati ili ako krenem procitam jedva malo, odlucio sam se vratiti u mladost kad sam kao klinac od 12 god od svega najvise volio kupovati stripove u pakovanjima od 3 komada i citati cijeli dan, pa sam uzeo trobroj Dylan Doga.
Tako počeo skupljati Martina Mysteriu i Nathana Nevera. Kupujući te pakete od tri naslova dok sam bio na moru. Također i Dylan Doga, no njega smo nekako manje konzumirali. Prodao ih sve, Dylane tj., prije nekoliko godina, budući da ga nisam imao kompletnog. Kupovao se i Conan, Comic Strip, svašta ponešto. Lazarus Ledd kasnije, Gordon Link nešto manje, Zagora najmanje zapravo, nekako nije bio naš štih (starog i mene).
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Aliensb »

Zorzy je napisao/la: 25 srp 2023, 11:13
Aliensb je napisao/la: 24 srp 2023, 19:12 Ja pošto odo na more za 2 dana, a uvijek nosim neku knjigu koju rijetko krenem citati ili ako krenem procitam jedva malo, odlucio sam se vratiti u mladost kad sam kao klinac od 12 god od svega najvise volio kupovati stripove u pakovanjima od 3 komada i citati cijeli dan, pa sam uzeo trobroj Dylan Doga.
Tako počeo skupljati Martina Mysteriu i Nathana Nevera. Kupujući te pakete od tri naslova dok sam bio na moru. Također i Dylan Doga, no njega smo nekako manje konzumirali. Prodao ih sve, Dylane tj., prije nekoliko godina, budući da ga nisam imao kompletnog. Kupovao se i Conan, Comic Strip, svašta ponešto. Lazarus Ledd kasnije, Gordon Link nešto manje, Zagora najmanje zapravo, nekako nije bio naš štih (starog i mene).
I ja sam tako sve sto se naslo pod rukom i najcesce po 3 komada, ali najdrazi mi je bio conan i dylan, jos kako sam zivio tada na selu pa nisi ni imao gdje kupiti kao klinac, skupljao sam novce cijelu godinu i onda se s mora vracao nekad i sa 100 stripova, i onda kad smo se selili u brod, sve fino spakovao da bi kod raspakiranja saznao da je stara sve pobacala jer kao sta cemo preseljavati stripove, to je strari procitani papir, znam da mi se svijet srusio kao djetetu od 14 god
slika
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 156
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Zorzy »

Aliensb je napisao/la: 25 srp 2023, 11:56I ja sam tako sve sto se naslo pod rukom i najcesce po 3 komada, ali najdrazi mi je bio conan i dylan, jos kako sam zivio tada na selu pa nisi ni imao gdje kupiti kao klinac, skupljao sam novce cijelu godinu i onda se s mora vracao nekad i sa 100 stripova, i onda kad smo se selili u brod, sve fino spakovao da bi kod raspakiranja saznao da je stara sve pobacala jer kao sta cemo preseljavati stripove, to je strari procitani papir, znam da mi se svijet srusio kao djetetu od 14 god
:( Poznato mi je takvo razmišljanje, rođak je tako ostao bez svojih stripova isto. 'Jer što ima klinac čuvati taj papir, još uz to nekakve bezvezne stripove.' NIsu se selili doduše, nego ako bi se vratio s lošom ocjenom, za to su sigurno stripovi bili krivi. Nije bilo važno što je čitao daleko više nego prosječni klinac u tom selu čita bilo što. Baki i djedu je pak to bilo sve ko stare novine, velike su šanse bile da se nađe kao papir za potpalu.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3125
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2363 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Valsim »

Čitajući vas odmah sam se i ja prisjetio djetinjstva i mladosti :ljubav . Periodi na moru su vjerojatno bili jedni od najljepših zahvaljujući upravo i stripovima. Dealovi s tri zapakirana broja su bili odlična investicija gledajući koliko su bili pojedinačni. Muka je jedino bila kada bi našao jedan broj koji ti fali, a on je sparen s 2 broja koja već imaš :nee . Imao sam cijele rituale na dan, gdje se na plaži prije kupanja obavezno pročitao jedan broj. Tako da kad sam išao plivati nakon toga još pod dojmom, imao sam o čemu razmišljati da ubije uobičajenu monotoniju fizikalije. Od stripova tu su bili ekskluzivno talijanski, i zahvaljujem Bogu na tome jer su mi pružili neograničenu inspiraciju i zabavu. Od heroja preferirao sam praktički sve. Dylan Doga za horor, Nathan Nevera za SF, Zagora i Texa za vestern, Martin Mystera za misterije, Mister Noa za avanture, Lazarus Ledd za čistu akciju itd. Nisam jedino bio fan Nick Raidera, Bleka, Kapetana Mikija i Diabolika. S otkrićem Libellusa koji izdaju većinu ovih junaka u kvalitetnom tvrdokoričnom izdanju, odlučio sam rasprodati većinu starih stripova od Slobodne Dalmacije i Ludensa. Od junaka u izdanju Libellusa trenutno redovito pratim Zagora, Nathan Nevera i Dylan Doga jer su mi oni najomiljeniji. Neko vrijeme sam i Mister Noa, ali sam morao odustati jer su veliki financijski izdatak (svatko tko prati Libellus zna da su im cijene poprilične), a i prostor je sve veći problem.

Nedavno sam baš pročistio police i barem sve Zagore stavio lijepo poredane na okup. Svih dotadašnjih izašlih 99 knjiga. Svaka knjiga inače ima po tri broja.
slika
Ovu zimu s Eleninim rođenjem sam otkrio i čari Fibrinih izdanja, pa sam pokupio par naslova na dobrim cijenama na njihovim aukcijama. Ostao sam oduševljen s Eternautom o čemu sam svojedobno mislio i nešto detaljnije pisati. Možda u nekoj budućnosti.

Od američkih sam jedino uživao u stripovima Aliens, Predator i crossoverima Aliens Vs. Predator u izdanju Dark Horse Comics. Ali naviinut na talijanske, totalno mi je neobičan bio stil pripovijedanja, komunikacije i punch lineova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 5):
smurfORnotZorzyjuri006Aliensbtanelorn
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Aliensb »

Ja sam Libellus poceo skupljati Dylana, Dylan color i Dragonero (meni odlican fantasy strip), ali kostaju kao suvo zlato i bore se za mjesto s knjigama i boardgameovima pa sam jednostavno stao s tim trenutno, a i financijski nisu ni malo jeftini
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post:
Valsim
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 702
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 812 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la dendarii42 »

@Valsim jel imaš u toj kolekciji storyline koji počinje s Nestalim istraživačem? Gdje Zagor putuje idućih hrpu nastavaka od sjevernog pola preko Škotske pa do Meksika i krug do Darkwooda.
I naravno ako imaš jesi li voljan posuditi za nostalgično putovanje u mladost? Obećajem da se neće iznositi iz stana niti čitati uz prehrambene i tekuće proizvode. Čuvanje knjiga mi je struka.
slika
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1796 puta
 pohvaljen: 197 puta

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la tanelorn »

dendarii42 je napisao/la: 25 srp 2023, 17:24 @Valsim jel imaš u toj kolekciji storyline koji počinje s Nestalim istraživačem?
Ukoliko ti nije mrsko čitati sa tableta (ili monitora), pošaljem ti ih ja digitalno. ;) :thumbs
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 702
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 812 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la dendarii42 »

tanelorn je napisao/la: 25 srp 2023, 17:33
dendarii42 je napisao/la: 25 srp 2023, 17:24 @Valsim jel imaš u toj kolekciji storyline koji počinje s Nestalim istraživačem?
Ukoliko ti nije mrsko čitati sa tableta (ili monitora), pošaljem ti ih ja digitalno. ;) :thumbs
Definitivno nisam protiv (CDisplay je uvijek na kompu 😉). Ajd vidjet ćemo što će Valsim odgovorit pa ti se javim. Hvala 🤓
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
tanelorn
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”