Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la grof »

@juri006 Točno tako! Meni je OK za gledati, ali Roboti i Fondacija u knjigama i orignalu je priča i dimenzija za sebe.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la T0mo »

Nema da, baš sam jučer čitao o tome da je serija puno promijenjena u odnosu na knjige. Knjige nisam čitao
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la grof »

T0mo je napisao/la: 21 ruj 2023, 15:31 Nema da, baš sam jučer čitao o tome da je serija puno promijenjena u odnosu na knjige. Knjige nisam čitao
Onda si ih priušti. Vrijedi pročitati! Old school SciFi. Dobar!
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
T0mo
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 420 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la smurfORnot »

Drops of God i Bad sisters, baš dobre serije. One piece je iznenadio, nakon trailera kojeg sam mislio nema panse da to gledam, do serije koja je ispala odlična.
Suoer Mario movie, isto veliko iznenadenje, uz Spidermana 2 top.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Valsim
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2364 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la Valsim »

Pogledao Last Voyage of Demeter.

slika

S obzirom kakva smeća izbacuju u posljednje vrijeme, pogotovo u horor žanru, išao sam gledati sa ispodprosječnim očekivanjima. Na kraju sam se ugodno iznenadio. Da se razumijemo film i dalje ima određenih zamjerki i boljki današnje filmografije, ali moram reći kako su izvrsno pogodili polaganu izgradnju napetosti i horora. Pa barem do zadnje polovice. Ali tempo i gradnja atmosfere od samog početka do negdje sredine filma je zaista izvrsno građena i odrađena.

Priča prati odlomak knjige Drakula iz pera Bram Stokera, koji se tiče sudbine ruskog trgovačkog broda Demetera, a koji je prevozio u sanduku skrivenog Drakulu iz Varne (Bugarska) za London. Ovaj odlomak je u knjizi ispričan kroza dnevnik kapetana, koji je vodio bilješke od samog polaska pa do vlastite smrti. Mislim da mi je taj dio knjige bio najjezovitiji upravo iz načina kako je pisan. Nešto poput današnjih "found footage" filmova. Također osjećaj bespomoćnosti ljudi koji su zapeli na brodu s takvim monstrumom usred pučine, pa recimo da nakostrješuje sve dlačice na zatiljku. Tako da sam još od prvog čitanja Drakule oduvijek razmišljao kako bi samo taj odlomak sam po sebi mogao biti izvrstan predložak za horor film.

U samim počecima imamo jezivi osjećaj prisustva nadnaravnog bića na brodu. Zatim slijedi tu i tamo blic prikaz sjena i kandži, zatim silueta u daljini, da bismo tek negdje na polovici nešto bolje vidjeli veći djelić čudovišnog bića. A cjelokupni prikaz jednom kad se vidi teško je samo tako izbaciti iz misli. Uzeli su dizajn iz nijemog filma "Nosferatu", i na čudovišan način pomiješali s obličjem šišmiša. Za film su angažirali odličnog Javier Boteta, koji je naprosto odličan pogodak za ovakvu ulogu zbog svoje visine i ekstremne mršavosti, kao i načina na koje može tijelo iskriviti.

Film nažalost ne prati potpuno vjerno knjiški predložak i za neke stvari su si uzeli malo previše slobode. Nažalost niti ovaj nije okrhnut na političku korektnost, ali barem nije u ekstremnoj mjeri "in your face". Pred sam kraj radnja postaje čisti "fan fiction", te je time po meni skroz upropašten.

Od glumaca mislim da je većina napravila zaista odličan posao, jedino mi je naslovni junak skroz nekarizmatičan. Sad jel to do loše pisane uloge za njega ili glume, teško mi je reći jer ga nisam još dosad gledao u drugim filmovima. No mislim da bi film bio puno bolji bez njega i da je glavnu ulogu nosio kapetan, koji je uostalom i pripovjedač cjelokupne radnje.

Na koncu skroz neloše za dobru navalu adrenalina :thumbs .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
tanelornjuri006
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 420 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la smurfORnot »

Pogledao s curom Demeter, njena reakcija bila je kako je ovo dosadan film, trebala sam 2h raditi nešto drugo. Meni osobno nije ništa bolji, nepotrebno dug, hrpa glupih odluka likova itd. A o ovome zapeli usred pučine, ekipa je doslovce, e idemo radije loviti bonus i krepati nego pristati u luku,lol
Naravno morali su i malo woke tematike ubaciti čisto da se nađe xD
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
juri006
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la mado »

grof je napisao/la: 21 ruj 2023, 12:01 @juri006 Točno tako! Meni je OK za gledati, ali Roboti i Fondacija u knjigama i orignalu je priča i dimenzija za sebe.
Pogledao sam Foundation s2, meh, ali je zapravo odlična jer me potaknula da nabavim cijeli serijal od Robota i pročitam nadolazeće mjesece do kraja, to je skoro 20tak knjiga a zima je dolazi :ljubav
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la grof »

Imaš i robote i fondaciju i carstvo. Ja bih ti čak preporučio da kreneš s robotima. Četiri romana: Čelične pećine, (The Caves of Steel), Golo sunce (The Naked sun), Roboti zore (The Robots of Dawn), Roboti i carstvo (Robots and Empire)... pa možda onda Carstvo, pa tek na kraju Fondaciju.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Isaac_Asimov
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
mado
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la mado »

Sve ću proći, Robote na srpskom, a Fondaciju na hr. Plan mi je čitati internom kronologijom, a ne godinom izdavanja :thumbs
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la: 04 lis 2023, 09:19 Sve ću proći, Robote na srpskom, a Fondaciju na hr. Plan mi je čitati internom kronologijom, a ne godinom izdavanja :thumbs
Da, interna kronologija je i po meni bolja. Jasam čitao i one kratke novele :Kompletni robot", ali mi je na koncu bilo predosadno pa sam to prestao. Jednostavno su mi bezveze s današnjeg kuta gledanja.

Ja ih čitam na engleskom jer mi srpski nikako ne leži.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Razno”