Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la grof »

T0mo je napisao/la: 20 ruj 2023, 09:47
grof je napisao/la: 20 ruj 2023, 09:24 Mene u Fondationu jedino dosta smeta kako Demrzel (robot) ne poštuje tri zakona robotike. To mi je malo veći propust. Jedino ako njegovo ponašanje ne svrstavaju pod tzv. Nulti zakon (onaj protiv Čovječanstva)
Pa rekla je u seriji da je u početku poštivala, a kasnije služi samo carstvu
Da, ali u njihovom pozitronskom mozgu je jednostavno hardverski uprogramirano da ne mogu kršiti ova tri zakona jer se u protivnom trajno unište.
Objašnjeno u prethodnim djelima Čelične pečine, Golo Sunce i Roboti zore. Gdje se radnja baš i vrti oko takvih hardverskih uništavanja kod kršenja ova tri Zakona. ;)

Znači, ne može robot sam odabrati ne poštivati ova tri Zakona jer je to van njegove mogućnosti manipulacije. To je neka vrsta osebujnosti pozitronskog mozga.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
madoT0mo
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la T0mo »

grof je napisao/la: 20 ruj 2023, 09:59
T0mo je napisao/la: 20 ruj 2023, 09:47
grof je napisao/la: 20 ruj 2023, 09:24 Mene u Fondationu jedino dosta smeta kako Demrzel (robot) ne poštuje tri zakona robotike. To mi je malo veći propust. Jedino ako njegovo ponašanje ne svrstavaju pod tzv. Nulti zakon (onaj protiv Čovječanstva)
Pa rekla je u seriji da je u početku poštivala, a kasnije služi samo carstvu
Da, ali u njihovom pozitronskom mozgu je jednostavno hardverski uprogramirano da ne mogu kršiti ova tri zakona jer se u protivnom trajno unište.
Objašnjeno u prethodnim djelima Čelične pečine, Golo Sunce i Roboti zore. Gdje se radnja baš i vrti oko takvih hardverskih uništavanja kod kršenja ova tri Zakona. ;)

Znači, ne može robot sam odabrati ne poštivati ova tri Zakona jer je to van njegove mogućnosti manipulacije. To je neka vrsta osebujnosti pozitronskog mozga.
Stavili su nov hardver :)
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la grof »

T0mo je napisao/la: 20 ruj 2023, 11:19
Stavili su nov hardver :)
Jesu q*ac :mrgreen: . Nemaju blage veze kako je radila ta tehnologija. Demerzel je jedini od robota koji je ostao, a Carstvo ko naš HDZ pojma nema za razviti ili održavati tu tehnologiju. Samo im se dopala šake, pa je eto iskorištavaju - dok radi - radi.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 156
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la Zorzy »

Jučer završio Unicorn: Warriors Eternal. Odličan, animacija predivna, priča i likovi odlični. Genndy Tartakovsky sve što primi pretvori u kvalitetnu zabavu.

Prije nekoliko dana završio pak s gledanjem Netflixovog One Piece. Začuđujuće dobar s obzirom da je adaptacija mange i animea u pitanju. Ima pacing problema, no ipak je to 60+ epizoda stisnuto u 8. Akcija je malo awkward, no da se prebolit. Gledao skoro sve epizode animiranog osim nekoliko zadnjih (vidio gear 5 tranformaciju, no nisam kraj vidio arca) i mogu reći da sam zadovoljan ovime. Uglavnom, live action adaptation koji nije... loš? Je li to moguće?
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 702
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 812 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la dendarii42 »

Zorzy je napisao/la: 20 ruj 2023, 13:43 Jučer završio Unicorn: Warriors Eternal. Odličan, animacija predivna, priča i likovi odlični. Genndy Tartakovsky sve što primi pretvori u kvalitetnu zabavu.

Prije nekoliko dana završio pak s gledanjem Netflixovog One Piece. Začuđujuće dobar s obzirom da je adaptacija mange i animea u pitanju. Ima pacing problema, no ipak je to 60+ epizoda stisnuto u 8. Akcija je malo awkward, no da se prebolit. Gledao skoro sve epizode animiranog osim nekoliko zadnjih (vidio gear 5 tranformaciju, no nisam kraj vidio arca) i mogu reći da sam zadovoljan ovime. Uglavnom, live action adaptation koji nije... loš? Je li to moguće?
Pa kolko sam skužio autor mange je surađivao na ekranizaciji i za čudno čudo su ga slušali. Pa eto rezultat.
RIP Cowboy Bebop
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
Zorzy
slika
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la Predoxx »

Zorzy je napisao/la:Jučer završio Unicorn: Warriors Eternal. Odličan, animacija predivna, priča i likovi odlični. Genndy Tartakovsky sve što primi pretvori u kvalitetnu zabavu.

Prije nekoliko dana završio pak s gledanjem Netflixovog One Piece. Začuđujuće dobar s obzirom da je adaptacija mange i animea u pitanju. Ima pacing problema, no ipak je to 60+ epizoda stisnuto u 8. Akcija je malo awkward, no da se prebolit. Gledao skoro sve epizode animiranog osim nekoliko zadnjih (vidio gear 5 tranformaciju, no nisam kraj vidio arca) i mogu reći da sam zadovoljan ovime. Uglavnom, live action adaptation koji nije... loš? Je li to moguće?
Ahaaa si mi morao reći da ima gear five slika
A taman sam pri kraju ...samo što se nisu skupili da idu na onigashimivu

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 156
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la Zorzy »

Predoxx je napisao/la: 20 ruj 2023, 18:03Ahaaa si mi morao reći da ima gear five
A taman sam pri kraju ...samo što se nisu skupili da idu na onigashimivu
:zvizdi
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la T0mo »

grof je napisao/la: 20 ruj 2023, 11:52
T0mo je napisao/la: 20 ruj 2023, 11:19
Stavili su nov hardver :)
Jesu q*ac :mrgreen: . Nemaju blage veze kako je radila ta tehnologija. Demerzel je jedini od robota koji je ostao, a Carstvo ko naš HDZ pojma nema za razviti ili održavati tu tehnologiju. Samo im se dopala šake, pa je eto iskorištavaju - dok radi - radi.
Evo baš sam jučer pogledao epizodu gdje je ovo prikazano... on ju je pronašao i našao je nekakav "alat" sa zemlje i ugradio joj je chip da može ozljediti sve osim njega. Tako da zapravo jesu ugradili novi hardver :)
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la grof »

Eh, šit. Nema toga u knjigama. Nisam siguran da mi se to dopada kao ideja. Ono workaround jer smo malo zaribali oko glavne premise robota.
Fora je u baš u knjizi koju trebutno čitam (Roboti zore) da glavna robo-manga tvrdi kako je baš ovo nemoguće učiniti. Odnosno da kod pozitronskog mozga nema šanse da se zaobiđu Načela robotika. Čak niti hakerajem. Upravo suprotno, u romanu je netko (ne znamo još tko jer nisam došao do kraja) hakirao Demerzelovog "brata" (on aka R. Daneel Olivaw i taj "ubijeni" robot su jedni ljudoliki roboti ikad učinjeni na Aurori) da sagriješi zakonski i time se ubije, odnosno nepovratno hardverski blokira. Ali eto, očito je Carstvo jako napredno.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
juri006
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 579 puta

Re: Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Post Postao/la juri006 »

T0mo je napisao/la: 21 ruj 2023, 08:43
grof je napisao/la: 20 ruj 2023, 11:52
T0mo je napisao/la: 20 ruj 2023, 11:19
Stavili su nov hardver :)
Jesu q*ac :mrgreen: . Nemaju blage veze kako je radila ta tehnologija. Demerzel je jedini od robota koji je ostao, a Carstvo ko naš HDZ pojma nema za razviti ili održavati tu tehnologiju. Samo im se dopala šake, pa je eto iskorištavaju - dok radi - radi.
Evo baš sam jučer pogledao epizodu gdje je ovo prikazano... on ju je pronašao i našao je nekakav "alat" sa zemlje i ugradio joj je chip da može ozljediti sve osim njega. Tako da zapravo jesu ugradili novi hardver :)
Ma ovo je totalno bezveze. To nema nikakve veze s knjigama i u suprotnosti je sa cijelom pricom u Robot i Foundation serijalima
Odgovori

Natrag na “Razno”