Upoznavanje i pitanjce

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Veseli Luka
Reactions:
Postovi: 0
Pridružen/a: 02 kol 2021, 22:07
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta

Upoznavanje i pitanjce

Post Postao/la Veseli Luka »

Postovani članovi ovog prekrasnog foruma,

najprije se želim zahvaliti jednoj osobi koja mi je preporučila ovo predivna mjesto, te osobama koje su ovo napravile kako bih pomogli drugima.
Ukratko o meni, ja sam Luka iz Zapresica, te ugram društvene igre sa frendovima kad chillamo i rostiljamo uz ribiciju haha. Od igri igramo Uno, Risk Vikings, te neku običnu verziju Riska, tu i tamo se ubaci Monopoli i poker.
Nas ni zanimala neka nova tema koju smo uočili prije oho ho godina na jednoj tv emisiji zvanom Big bang theory, ta igra spada u temu DnD-a ili pod drugim nazivom Dungeons and dragons. Trebali bih nekakvu preporuku koju igru uzeti posto smo vise orijenirani medival srednjem vijeku, te nesto mala sci-fi. Dobili smo preporuku da kupimo "Tyrants of the Underdark", pa me zanima Vaše misljenje o toj igri, te gdje je mozemo kupiti rabljenu.

Puno Vam hvala te svako dobro u igranja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Veseli Luka za post (ukupno 3):
madoValsimsadistiko
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Upoznavanje i pitanjce

Post Postao/la kovacu »

Ola
Ak vam se svidja fantasy mozda bi dobra preporuka bila Gloomhaven Jaws of the Lion. Ak vas ima vise u ekipi i zelite zajedno proc kroz neku DnD avanturu, to bi vam mogla dobra opcija bit. E sad posto se niste previse dotakli ovih modernijih igara ne znam dali bi vam ovo mozda previse bilo za prvu ruku bilo.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Upoznavanje i pitanjce

Post Postao/la mado »

Dobrodošao :welcome:

Na BoardGameGeeku najvećoj svjetskoj bazi igara imaš temu Srednji vijek tj igre smještene u to doba:
https://boardgamegeek.com/boardgamecate ... 5/medieval
Preko 4000 igara je na tom popisu :o
Popis igara sortiranih po ranku: https://boardgamegeek.com/boardgamecate ... &sort=rank

Al bitnije od teme je stil ili vrsta igre koju tražite. Jel želite ratovati, graditi, utrkivati se u ispunjavanju nekih ciljeva, istraživati, možda igrati timski svi zajedno?
Jel volite kartaške igre? Na ploči?

Dominion bih preporučio kao dobru kartašku igru za početi, Carcassonne ak želite graditi srednjovjekovni grad, Village i Agricolu kojima možete proživjeti teško preživljavanje u to doba, Inis za ratovanje, Caylus za život oko dvorca..
Veseli Luka
Reactions:
Postovi: 0
Pridružen/a: 02 kol 2021, 22:07
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta

Re: Upoznavanje i pitanjce

Post Postao/la Veseli Luka »

kovacu je napisao/la: 02 kol 2021, 22:44 Ola
Ak vam se svidja fantasy mozda bi dobra preporuka bila Gloomhaven Jaws of the Lion. Ak vas ima vise u ekipi i zelite zajedno proc kroz neku DnD avanturu, to bi vam mogla dobra opcija bit. E sad posto se niste previse dotakli ovih modernijih igara ne znam dali bi vam ovo mozda previse bilo za prvu ruku bilo.
Pa ovo bi nam bio prvi put da igramo DnD kao ekipa, ja sam igrao nesto sitno na Reboot Infor Gamer kada je bio u Zagrebu I jako mi se svida to sto radis svoju pricu kao DnD majstor.
Veseli Luka
Reactions:
Postovi: 0
Pridružen/a: 02 kol 2021, 22:07
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta

Re: Upoznavanje i pitanjce

Post Postao/la Veseli Luka »

mado je napisao/la: 02 kol 2021, 22:47 Dobrodošao :welcome:

Na BoardGameGeeku najvećoj svjetskoj bazi igara imaš temu Srednji vijek tj igre smještene u to doba:
https://boardgamegeek.com/boardgamecate ... 5/medieval
Preko 4000 igara je na tom popisu :o
Popis igara sortiranih po ranku: https://boardgamegeek.com/boardgamecate ... &sort=rank

Al bitnije od teme je stil ili vrsta igre koju tražite. Jel želite ratovati, graditi, utrkivati se u ispunjavanju nekih ciljeva, istraživati, možda igrati timski svi zajedno?
Jel volite kartaške igre? Na ploči?

Dominion bih preporučio kao dobru kartašku igru za početi, Carcassonne ak želite graditi srednjovjekovni grad, Village i Agricolu kojima možete proživjeti teško preživljavanje u to doba, Inis za ratovanje, Caylus za život oko dvorca..
Zahvaljenm na predivna odgovoru I takoder na preporukama, pogledati cu sa frendovima I mozda si nesto piknemo iz vasig odabira. Za sada trazimo onaj DnD set da ih mogu naučiti nešto o DnD-u te da isprobamo nesto novo 🤣
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Upoznavanje i pitanjce

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Kao netko tko je jarko htio krenuti u svijet D&D-ja i nije uspio savjetujem da si za prvu ruku svakako nađete nekoga (možda na forumu bude voljnih, pogotovo ako ste spremni doći do Meeple'sa u Zg) tko je iskusan Dungeon Master da vam olakša te početke. Ta zadaća je bila pala na mene onomad, i iako smo imali starter set i sve, jednostavno nisam uspio svladati sve, pritisak je bio preveliki i nismo nikad uspjeli. Pa čisto da vam se ne dogodi isto, jer koliko znam i koliko sam čitao i vidio, može biti vrlo frustrirajuće prvo iskustvo :)

Ali s druge strane, prva iskustva mogu biti onako samo pipkanja i šlatanja igre, ne morate odmah hardcore (u prijevodu: nije toliko bitno ubiti se pravilima nego se zabaviti, prva kampanja možda bude zato čudna, ali nek bude kao pomoćni kotači na bajku :D)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
sadistiko
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 171
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 286 puta

Re: Upoznavanje i pitanjce

Post Postao/la ray »

Tyrants ti samo imaju nalepljenu D&D temu, nemaju veze sa "pravim" D&D-om. Tyrants su ti area-control (nešto slično Risku; zauzimanje područja) i deck builder (imaš početni deck karata te imas market iz kojeg kuješ nove/bolje karte i time si gradiš jači deck kroz partiju).
Nedavno su najavi da će izađi second edition -> figurice su zamjeni kartonskim tokenima i ubacili su ekspanziju unutra (dodatni deckovi) te će biti jeftinija. Trebalo bi se pojavi u trgovinama u 9./10. mjesecu. (možda će i koji naš dućan nabaviti).
I svakako si pogledaj malo po youtube Tyrantse kak to izgleda i kako se igra - ljudi dosta hvale gameplay, ali art nije bajan - sve je ljubičasto/tamno plavo, užasne pozadine na kartama (MINION bode u oči), boje igrača nisu baš nešto različite,...

Nešto za početnike što isto ima D&D temu: https://boardgamegeek.com/boardgame/110 ... -waterdeep
Srednji vijek: https://boardgamegeek.com/boardgame/319 ... nd-edition
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Upoznavanje i pitanjce

Post Postao/la grof »

Pozdrav i dobrodošao.

Za neki rpg ti preporučam našu sekciju koja četvrtkom igra Pathfinder i uvijek rado uvuku nove igrače.
https://igranje.hr/ttrpg/

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Upoznavanje i pitanjce

Post Postao/la kovacu »

Veseli Luka je napisao/la: 03 kol 2021, 00:38
kovacu je napisao/la: 02 kol 2021, 22:44 Ola
Ak vam se svidja fantasy mozda bi dobra preporuka bila Gloomhaven Jaws of the Lion. Ak vas ima vise u ekipi i zelite zajedno proc kroz neku DnD avanturu, to bi vam mogla dobra opcija bit. E sad posto se niste previse dotakli ovih modernijih igara ne znam dali bi vam ovo mozda previse bilo za prvu ruku bilo.
Pa ovo bi nam bio prvi put da igramo DnD kao ekipa, ja sam igrao nesto sitno na Reboot Infor Gamer kada je bio u Zagrebu I jako mi se svida to sto radis svoju pricu kao DnD majstor.
Da, al ovo sto si ti prodlozio u prvom postu je kao sto je kolega rekao, neka igra sa naljepnicom DnD. Nema veze sa originalnom igrom osim teme koju vjerovatno dijele.
Zat sam ti rekao da pogledas Gloomhaven JOTL, jer ovo ti je nesto slicno DnD di imas party od x igraca koji zajedno prolaze kroz misije koje su predefinirane. Prednost je sto vam ne treba GM/DM koji ce vam vodit igru, nego je netko vec sve to te misije, vi samo morate poslozit pocetak misije i krenit igrat. Naravno nema toliko roleplaya kao u pravom DnD, al opet ima tu nekih elemenata koji su slicni.

Ak hocete igrat pravi DnD jedan od vas mora bit GM, a ostali igraci (preporuka barem 4 igraca) i uzmete si avanturu pocetnicku tipa Lost Mines of Phandelver i deri. Sam onda svi trebate utrosit malo vremena da se upoznate sa pravilima, a pogotovo GM koji treba procitat cijelu avanturu i upoznat se sa pravilima. E sad dal ce vam to biti prevelik zalogaj, to vi procijenite. Zat sam preporucio Gloomhaven JOTL jer je to dio DnD iskustva zapakiran u neki gotov proizvod gdje pravila nisu toliko komplicirana i nema potrebe za nikakvim pripremanjem sessiona jer je dizajner to sve odradio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
Noghri
Veseli Luka
Reactions:
Postovi: 0
Pridružen/a: 02 kol 2021, 22:07
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta

Re: Upoznavanje i pitanjce

Post Postao/la Veseli Luka »

kovacu je napisao/la: 03 kol 2021, 09:27
Veseli Luka je napisao/la: 03 kol 2021, 00:38
kovacu je napisao/la: 02 kol 2021, 22:44 Ola
Ak vam se svidja fantasy mozda bi dobra preporuka bila Gloomhaven Jaws of the Lion. Ak vas ima vise u ekipi i zelite zajedno proc kroz neku DnD avanturu, to bi vam mogla dobra opcija bit. E sad posto se niste previse dotakli ovih modernijih igara ne znam dali bi vam ovo mozda previse bilo za prvu ruku bilo.
Pa ovo bi nam bio prvi put da igramo DnD kao ekipa, ja sam igrao nesto sitno na Reboot Infor Gamer kada je bio u Zagrebu I jako mi se svida to sto radis svoju pricu kao DnD majstor.
Da, al ovo sto si ti prodlozio u prvom postu je kao sto je kolega rekao, neka igra sa naljepnicom DnD. Nema veze sa originalnom igrom osim teme koju vjerovatno dijele.
Zat sam ti rekao da pogledas Gloomhaven JOTL, jer ovo ti je nesto slicno DnD di imas party od x igraca koji zajedno prolaze kroz misije koje su predefinirane. Prednost je sto vam ne treba GM/DM koji ce vam vodit igru, nego je netko vec sve to te misije, vi samo morate poslozit pocetak misije i krenit igrat. Naravno nema toliko roleplaya kao u pravom DnD, al opet ima tu nekih elemenata koji su slicni.

Ak hocete igrat pravi DnD jedan od vas mora bit GM, a ostali igraci (preporuka barem 4 igraca) i uzmete si avanturu pocetnicku tipa Lost Mines of Phandelver i deri. Sam onda svi trebate utrosit malo vremena da se upoznate sa pravilima, a pogotovo GM koji treba procitat cijelu avanturu i upoznat se sa pravilima. E sad dal ce vam to biti prevelik zalogaj, to vi procijenite. Zat sam preporucio Gloomhaven JOTL jer je to dio DnD iskustva zapakiran u neki gotov proizvod gdje pravila nisu toliko komplicirana i nema potrebe za nikakvim pripremanjem sessiona jer je dizajner to sve odradio.
Hvala na prijedlogu, ovako zanima nas oboje, sada koja je najbolja stranica za kupnju toga, da li to netko prodaje rabljeno?
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”