Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la marge »

ma bilo je tada u interšparu tih tada modernih tipa catan, keltis, alhambra i slično, ali bilo ih je nešto i na drugim mjestima tipa turbo limač i slično..
a catana je bilo svugdje, ja sam ga jeftino bio tada kupovo i u mercatoru i u tisku..
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la Papaver »

marge je napisao/la: 08 lip 2021, 08:38 ma bilo je tada u interšparu tih tada modernih tipa catan, keltis, alhambra i slično, ali bilo ih je nešto i na drugim mjestima tipa turbo limač i slično..
a catana je bilo svugdje, ja sam ga jeftino bio tada kupovo i u mercatoru i u tisku..
Svoju prvu modernu igru, hrvatski Catan, kupio sam za samo 100 kuna u Tisak media trgovini u City Centar East, prije nekih pet godina.

Nikad neću zaboraviti koliko sam jefitno prošao, a igra je bila u celofanu. 8-)
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la dendarii42 »

Papaver je napisao/la: 08 lip 2021, 09:02
marge je napisao/la: 08 lip 2021, 08:38 ma bilo je tada u interšparu tih tada modernih tipa catan, keltis, alhambra i slično, ali bilo ih je nešto i na drugim mjestima tipa turbo limač i slično..
a catana je bilo svugdje, ja sam ga jeftino bio tada kupovo i u mercatoru i u tisku..
Svoju prvu modernu igru, hrvatski Catan, kupio sam za samo 100 kuna u Tisak media trgovini u City Centar East, prije nekih pet godina.

Nikad neću zaboraviti koliko sam jefitno prošao, a igra je bila u celofanu. 8-)
I ja u Tisak Media u Imprtanneu :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
Papaver
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la marge »


Papaver je napisao/la:
marge je napisao/la: 08 lip 2021, 08:38 ma bilo je tada u interšparu tih tada modernih tipa catan, keltis, alhambra i slično, ali bilo ih je nešto i na drugim mjestima tipa turbo limač i slično..
a catana je bilo svugdje, ja sam ga jeftino bio tada kupovo i u mercatoru i u tisku..
Svoju prvu modernu igru, hrvatski Catan, kupio sam za samo 100 kuna u Tisak media trgovini u City Centar East, prije nekih pet godina.

Nikad neću zaboraviti koliko sam jefitno prošao, a igra je bila u celofanu. 8-)
to si znači kupil kad nije bila akcija jer 100 kn im je bila redovna cijena, a na akciji 70-80 kn

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la JobotBobica »

mado je napisao/la: 08 lip 2021, 07:37 Za ova tri nisam nikad čuo. Tek od Land of Magica sam počeo doživljavati ovaj svijet negdje oko 2010-te. Koliko dugo su te trgovine postojale, jel znaš? Koliko su uspješne bile? Ako se ne varam, Land of Magic je imao više fizičkih trgovina po Hrvatskoj. Očito im je išlo, pa mi nije jasno kako su uspjeli propasti? szbunjen Možda slično kao nekad ogroman lanac knjižara/izdavač Algoritam.
Ja i vrijeme smo loši, plus ne znam činjenice.

Arkadija je postojala sredinom devedesetih i dosta dugo je živjela. U jednom trnutku su moralo promijeniti prostor i preselili su se ispod Kamenitih vrata.Tada mi nisu bili po putu, pa ne znam što je bilo dalje. E, ali znam baciti u Google: http://www.arkadia.hr/arkadia.htm

Koliko znam iz treće ruke LoM je pokrenuo neki lik koji je prodavao Magic kupljen u Italiji, pa mu je išlo dovoljno dobro da se legalizirao. Sigurno koju godinu kasnije je otvoren Victorius pokraj uspinjače. Tamo je bilo jako zanimljivih igara i to uglavnom boardova, malo RPGa i dosta asortimana za širu publiku - trikovi za klince, i sl. Kada je on propao je masu toga kupio LoM pa je njima stajalo na polici. Mislim da se i LoM u tom periodu širio na Rijeku i još negdje?

Victorius je zatvorio najkasnije 2001. jer se vlasnik zaposlio u firmi koja se tada otvorila.

Striparnica je današnji Strip na kvadrat, i eto ih u poslu dan danas.
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la Butch »

Je li netko izracunao mozda gdje su najjeftiniji sleevovi?
Nekako mi se cini da je CM najpovoljnija sto se toga tice.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la Mago de Umago »

Sad ce ispasti da i ja reklamiram svarogsden, ali zbilja je jako povoljna stranica. Sleevovi 10ak % jeftiniji nego u CM.

https://svarogsden.com/hr/kategorija-pr ... cessories/
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
Bolindus
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la Butch »

Al nemaju free shipping.
Shipping dodje kao jedan sleeve. Tako da ako uzimas izmedju 7 i 10 komada, CM se vise isplati.
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la frastarc »

Pa cm ima shipping free nakon 400 kn, sto ne?
Meni je nekidan od Svarogsa shipping za par kompleta sleevsa koštao tipa 10-15kn, ako se ne varam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la Mago de Umago »

Da, mislim da CM ima free preko 400 tako da bi trebalo nabubati 13 sleevova za free shipping, a na tih 13 usparas skoro 50 kn u svarogu i kad platis postarinu 30ak kn max opet si usparao nesto.
Ali svarog je zbilja brz, bar je meni bio - danas sam platio, isti dan poslano, drugi dan sam dobio robu na ruke.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”