Flesh and Blood TCG

Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Bolindus »

kovacu je napisao/la: 13 kol 2021, 10:34 Bio sam gledo kod tebe, al da nisam naso. Koju sifru moram upisat da se vide? :D
Bio sam kod slovenaca vidio da imaju sva 4 decka u paketu. Al kao sto rekoh jos necu uzimat fizicku igru nego probat prvo online
Nemam izlistano jer neznam dal da stavim po jedan deck ili cijeli box :D
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la kovacu »

Bolindus je napisao/la: 13 kol 2021, 11:55
kovacu je napisao/la: 13 kol 2021, 10:34 Bio sam gledo kod tebe, al da nisam naso. Koju sifru moram upisat da se vide? :D
Bio sam kod slovenaca vidio da imaju sva 4 decka u paketu. Al kao sto rekoh jos necu uzimat fizicku igru nego probat prvo online
Nemam izlistano jer neznam dal da stavim po jedan deck ili cijeli box :D
Cuj stavi sto prije, tko zna kolko si vec muterija izgubio od drugih shopova. Ja cuo danas u mesnici da pricaju o Flesh & Blood :D
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

Evo samo da javim da od eurojackpota nista. 0+1

I jedna najava: vikend 18. i 19. 09. je FAB vikend u Zagrebu!

Izlazi nova edicija i odrzat ce se prerelease turniri, jedan dan u Magic Omenu, a drugi dan u CM. TO je super prilika za ubosti nesto dobro jer se prerelease kit sastoji od 6 bustera 1st edition + neka promica, a cijena ce biti nesto kao da kupis 6 bustera unl ed (koja ce btw izaci vise od mj dana nakon 1st ed).

https://fabtcg.com/locator/magic-omens/#event17808

https://fabtcg.com/locator/carta-magica/#event18025

Pa eto, zainteresirani jos uvijek stignu nauciti igrati u ovih mj dana do riliza. :D
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

Počinje ludilo. :) The Calling Las Vegas počinje danas.

https://fabtcg.com/organised-play/2021/ ... las-vegas/

slika

Mislim da je najveći MTG turnir ove vrste održan baš u vegasu prije 5-6 god i na Main eventu je sudjelovalo oko 7500 igrača. Budući da je FAB mlada igra i zbog ove pošasti u svijetu za ovaj put bi sve preko 1000 bilo vrhunski.

Ukratko: 2-day event, prvi dan 7 rundi, top64 ide u 2. dan gdje ce biti još 4 runde nakon kojih ide top8 na ispadanje (kup sistem).
Nagrada za 1. mjesto je 1200 nečega ($/€) plus Gold cold foil Fyendal's Sprin Tunic koja vrijedi kao manji stan. :D

Nakon Vegasa na rasporedu su još 3 grada u US, a nakon toga Calling dolazi i u EU: u Utrechtu će se početkom 12.mj. održati prvi Calling u povijesti. Struktura i nagrade su isti kao i u Vegasu.

https://fabtcg.com/articles/calling-utrecht/

Bit će ih još par sljedeće god po EU, ali raspored se još ne zna.

Playmati su predivni, svaki sudionik dobije jednog. Upad na Main event je 50€, a ovi playmati se kasnije prodaju po min 150€. Isplati se otići.

slika


Btw planiram ići u Utrecht. :mrgreen:
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

Evo mali rezime događaja u protekla 2 vikenda...

Calling Las Vegas je ispunio očekivanja.

https://fabtcg.com/articles/calling-las-vegas-recap/

877 igrača prvi dan na prereleasu i 750 na Main eventu je odličan odaziv kad uzmemo u obzir covid, cinjenicu da je igra relativno nova i da je ovo prvi takav event u USA.
Chane je kao sto se i ocekivalo dominirao na Main eventu, 22% igraca ga je igralo, a askoro pola njih je uspjelo upasti u top64 i uci u day-2. Top 8 je bilo 5 Chaneova, 1 dash i 2 Prisma, a pobjedu je odnio Tyler Horspool sa svojim Prism dekom kojeg je slozio namjerno da bude dobar protiv Chanea. Opet se dobrom pokazala taktika da ako neki deck dominira nemoj igrati taj deck nego slozi deck koji ce protiv njega imati neki edge.

Ali dosta o FAB-u, ajmo pricati malo o meni...:D

Ovaj vikend smo frend i ja odlučili skoknuti do ZG-a na prerelease nove edicije Tales of Aria i jedan blitz turnir prije svega toga u sub u 11:00. Bas sam s nestrpljenjem ocekivao polazak jer ovo nam je prvi live event FAB-a. I pokusavam se sjetiti da li sam se tako osjecao prije vise od 18 god kad sam prvi put isao na MTG prerelease Legija u ZG, ali davno je to bilo, a ja se tesko mogu sjetiti i sto sam jeo prije 3 dana...

Rezervirali hostel za 1 noc koji na prvu i nije izgledao nesto, ali kad smo dosli ispao je 5x gori nego sto smo ocekivali. Ali nije nas bilo posebno briga jer smo doslovno prespavali i ustusirali se. Nismo bili u sobi (budni) sveukupno ni 2h.
Krenuli iz Umaga u 06:30, u Rijeci dobili jos jednog putnika (Sebo) kojeg do tada nismo znali...fast forward...stigli u ZG , parkirali auto, krenuli prema shopu gledajuci u mapse gdje se nalazi ne znajuci da se event odrzava na drugom mjestu. Nakon 6km i vise od 1h hodanja stignemo mi do shopa da bi nam decko koji radi rekao da nije tamo turnir. :sokiran
Brze bolje saznali adresu, pozvali taksi koji je stigao za 5 min, odvezao nas do turnira za jos 5 min i buduci da su nas pricekali sve je ispalo dobro na kraju. Turnir krenuo, prve 2 partije sam dobio glatko, 2. partiju dobio naseg Sebu i 3. naletim na sigurno najboljeg igraca tamo. Namucio sam ga, nisam ocekivao takav deck, ali na kraju sam pokleknuo. Kasnije je osvojio turnir. Nakon toga naletim na vec gore spomenutog Chanea i to mi je trebao biti lagan matchup...da nisam napravio jednu malu greskicu. Mislio sam da mi je tadasnjih 18-19 life dosta i kartu koja mi daje 3 lifea nisam odigrao nego iskoristio za nesto drugo. Zadnji Chaneov krug koji bi on mogao nesto napraviti sam se skoro obranio, ali uspjelo je proci 18 dmg dok sam bio na 18 lifea. Da sam bar imao ona 3 lifea...
Zavrsio 2-2, a kolega iz Umaga 3-1 i 2. mjesto. Osvojio neke karte od kojih je jednu odmah mijenjao za playmat koji svi u Umagu toliko zelimo. Bio sam malo ljubomoran sve dok nisam otvorio buster koji sam dobio odmah na prijavi na turnir. Žbam!

slika

Najbolja karta u setu (Arcane Rising, stariji set) i jedina koju zbilja zelim i trebam. Mission accomplished.

Bilo bi za nijansu bolje da sam otvorio buster cim sam dosao i mogao sam staviti tu kartu u deck i mozda bi prevagnula kod onih 18 dmg. Nakon toga pivnica, burger, krempita, pivo, kava...I natrag na isto mjesto na prvi od dva prereleasea tog vikenda. Nema se puno toga za reci. Pol sata za slaganje decka od tih 6 bustera koje dobijemo mi je ispalo premalo. Nove karte, nove mehanike, dosta teksta...bilo je to malo too much za mene nedovoljno pripremljenog. Slozio sam sto sam slozio, odigrao 1-3. I ovaj put je zdrijeb odlucio da igram protiv Sebe koji se osvetio za poraz od tog dana ranije.
Naravno da nisam bio zadovoljan, ali drugog dana sam bio dosta pametniji zbog tog iskustva. neke karte koje sam prvog dana igrao ne bi skoro nikad vise igrao (osim u iznimnim situacijama), a neke karte koje nisam igrao su se pokazale kao odlican izbor.
Dosli smo do hostela, malo jos na miru pogledali karte, odigrali par partija i ubrzo legli spavati.

Drugo jutro se probudili prije 7, tusiranje i do grada na kavicu. Prosetali se malo, iskoristili sunce da se malo refnemo od maskica i zatvorenog prostora od dana prije. Pricali o kartama, taktikama, zasto je nesto dobro, a ne sto ne...spremali se za popodnevni turnir, prerelease br.2.
Onda jos jedna kavica, pa krenuli potraziti gdje bi mogli nesto pojesti. Preporucili mi jednu pizzeriju i mogu reci da sam ostao pozitivno iznenadjen. Odlicnu pizzu sam pojeo.

slika

Tako siti i zadovoljni krenuli prema centru, sreli usput frenda koji vodi prerelease tog dana ( i koji me dobio dan prijei osvojio blitz). Sretnemo jos dvojicu i svi skupa otisli popit kavu. Ispricali se, nasmijali, vrijeme preoletilo i 20 min prije turnira lagano krenuli.
Fast forward...krenemo slagati dekove...vec vidim koje bi greske radio prvog dana, ali danas sam pametniji. Otvaram je te bustere, vec gledam sto valja,a sto ne valja, kad ono...

slika

Jos jedan legendarni. Ovaj put cold foil. Brutalno. Moglo bi se reci da sam ja svoje tog trenutka odradio, ali ja sam zelio vise. Zelio sam playmat.

Jedan heroj je odmah ispao iz uzeg izbora. Preostala 2 su oba mogla imati koristi od ovog chesta i skoro sam odabrao guardiana, ali kad sam skuzio da imam 16 arrowa za rangera, pretezno crvenih (malo pitchaju, ali jako udaraju) i da su mi popratne karte jako dobre izbor je pao na rangericu Lexi. Zbilja sam kod dosta poteza dobro promislio i imao uvijek nekoliko opcija i ne znam da li sam ijedan potez lose odabrao. Kad su imali jake turnove obranio sam se dobro, uz to kad sam mogao radio strasan pressing. Moje strijele su lupale za 7,8,11...fast forward...

1-0
2-0
3-0
4-0

To je bilo to. Pobjeda na prereleaseu. I playmat koji sam toliko zelio. :D

slika

Sebo i ja smo i ovog puta igrali, ali izvukao je deblji kraj.

Sve u svemu odlican vikend. Umorio se ko pas, od voznje gore-dolje, 3 turnira, kilometri setanja, ali odmor za dusu i um. Tocno ono zbog cega sam nekad volio odlaziti na MTG turnire u RI, PU, ZG...

Ekipa? Odlicna, sve redom dobri decki. Bile su i 2 cure sto je svemu tome dalo nekakvu car. Nesto kao Penny u BBT. :D
Skompali se s ekipom i sigurno cu s jos vecim gustom prvom priliko opet skok do ZG.

Na kraju rezime: 3 turnira, sveukupno +/- 20-25 rezlicitih igraca. Dvojac iz Umaga uzeo jedno 1. i jedno 2. mjesto.

Nek se zna da se u Umagu ne igra samo tenis. 8-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 3):
VihorAliensbbORGmATER1
slika
Odgovori

Natrag na “Ostali, manje zastupljeni LCG”