Flesh and Blood TCG

Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 840 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

dendarii42 je napisao/la: 12 srp 2021, 09:42 @Mago de Umago kako to ti dižeš igru u nebesa, a eno prodaješ deckove?

sumljivo tu meni nešto szbunjen
Hehe, to mi je visak. :D

Ti heroji su iz WTR edicije koje sam otvorio 4 boxa tako da imam nekoliko setova svih comona viska i veliku vecinu rerova, a oni su baze svih deckova. Imam ja po 1 primjerak svih tih deckova sastrane. :D

Od svih tih cu igrati Brava i Katsua, ali moj fokus je na runeblade herojima - Viserai i Chane. Mracni su, kao moja dusa... :twisted:
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 840 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

Dugo nisam pisao o FAB-u pa da ne mislite da je hype splasnuo. :D

Au contraire...

https://fabtcg.com/articles/pro-play-2022/

Ova vijest je jako odjeknula, FAB ce nastaviti tamo gdje je MTG stao i mislim da nakon ovoga ide u nebo. Covid moze malo usporiti sve to, ali ne u vecoj mjeri.

Trenutno se odrzavaju RtN (Road to Nationals) eventi. Ukratko to je serija turnira na kojima top4 igraca osiguraju nastup na finalnom turniru na kojem ce top4 igraca formirati repku i predstavljati zemlju na FAB SP.
Pobjednik svakog tog RtN eventa dobije ekskluzivne nagrade, 2 karte i playmat koji vrijede cca 3500-4000€.

slika

Dobra stvar je sto svako malo izroni neka nova verzija deka. Evo primjerice prije par dana odlican igrac iz Novog Zelanda osvojio RtN turnir s totalno cudnim buildom inace jako dobrog deka. U USA drugi lik osvojio event sa dekom koji se smatrao drugorazrednim dekom. Naravno i on je imao svoj neki build.
Super je to stvar za FAB jer nema nepobjedivih i zbilja se trud i testiranje prije turnira isplati.

Decki iz LSS zbilja znaju sto rade.

Za kraj moram vam opisati jucerasnji dan: ja i frend narucili boxeve iz Portugala, sredio on neki dobar deal. I jucer ti boxevi konacno stizu, a ja cak pobjegao sat ranije s posla da odem do njega. Ja 1 case (4 boxa), a on 4 casea (16 boxeva).
I dodjem do njega, on i cura vec otvorili skoro pola 1. boxa a da nisu dobili nijedan majestic. Inace majestic karte dolaze 6-8 kom po boxu, znaci svaki 3. buster. I kazem ja njemu da mu pokazem kako se otvaraju majestici, uzmem buster, otvorim ga i eto majestica. Uzmem drugi i opet majestic. I tako otvorio 4 bustera i 4 majesica. :D Kaze on meni da odem brzo doma dok imam srece i otvorim boxeve. Kako je pas bio sa mnom na putu prema autu skrenemo prema obali na neku livadu da se ona olaksa i u travi nadjem 20kn. Nazovem odmah ovoga da se pohvalim i on opet meni neka odmah odem otvarati boxeve jer je danas moj dan.
Fast forward...dodjem doma, krenem otvarati...i u 4 boxa otvorim 2 legendary karte! Inace dolaze u prosjeku 1/10 boxeva - bas me posralo. :D



Od svih majestic equimenta (10 razlicitih postoji u ediciji) ja sam zelio samo 1 koji mi bas treba, a u 4 boxa sam dobio samo jednog - bas tog kojeg sam zelio i to u foil verziji! :D
Broj majestica recimo u prosjeku, 29 kom, ali jako dobri i uglavnom koje sam prizeljkivao.
Sveukupno jako isplativ case, samo ovo sa slike mi je skoro pa utrostrucilo ulozeno, a s osalih 900 karata koje nisu na slici i koje su uglavnom jako igrive i trazene (jer ovo je suplement set, dodatak za prva 2 seta) ulozeno : dobiveno dodje negdje na 1 : 3,5.

Na krau mi frend kaze da idem uplatiti loto. I naravno da sam skoknuo do kauflanda na kiosk...dodjem tamo i aparat ne radi! :sokiran
Gleda zenska, nema trake u njemu, a ona je na zamjeni i ne zna gdje drze rezervne trake. Prcka ona po aparatu i kaze da moze izvuci jos 1 listic.

Tako da sam s onih 20kn koje sam nasao uplatio eurojackpot pa sad cekamo petak da lijepo sve ovo zaokruzimo...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 4):
CrazyBunnyGuydadodendarii42sebo555
slika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Bolindus »

Je u petak ti vise ne vrijedi ;)
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la kovacu »

Nego ti to kartas samo s frendom il ima neka grupa ljudi s kojom kartate, kontam da ima nest u ZG posto je igra eksplodirala ?
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 840 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

kovacu je napisao/la: 11 kol 2021, 15:44 Nego ti to kartas samo s frendom il ima neka grupa ljudi s kojom kartate, kontam da ima nest u ZG posto je igra eksplodirala ?
U zg se polako siri scena. Samo MTG igraci (koji su najbolja publika) su jako tvrdoglavi i nece niti igrati 2 igre ("bacati novac") niti prestati s MTG-om i preci skroz na FAB.

Nas ima za sada 5-6, s vremenom ce nas biti i vise vjerujem. Ljeto je, dosta su ljudi zauzeti...

Ali skoknut cemo mi i do zg, do Trsta...nije uopce problem, 100x smo to za mtg radili.
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la kovacu »

Mal sam gledao jel imaju opcije kako ovo igrat/isprobat online te sam naletio na ovaj site: https://untap.in/
To je neki web site preko kojeg mozes igrat razlicite TCG medju kojima i FNB.
Mos si il sam kreirat deck ili odes na https://fabdb.net/decks/browse i tu kopiras neki kod od nekog postojeceg decka i importas ga u Untap.

Ovaj ti da neki base tempalte za ovu igru i unutra imas sve sto ti treba da bi mogao igrat jedan TCG. Budem se malo informiro o ovoj igri pa vjerovatno isprobam da vidim kakva je. Volim kartaske igre pa reko, ajd da vidim i sto ova nudi kad je tolko sada razvikana.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
Mago de Umago
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 840 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

Znam za to, ali nisam probao.

Pimplam ponekad malo ovdje

https://www.felttable.com/fab

Dosta dobra stvar kad se nauce osnove pa da se sve to malo zaokruzi.
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la kovacu »

Je vidio sam i tu opciju na redditu. Butem se malo igrao s ovim cisto da pohvatam pravila pa da mogu ove svoje naucit :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
Mago de Umago
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 840 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

kovacu je napisao/la: 12 kol 2021, 21:06 Je vidio sam i tu opciju na redditu. Butem se malo igrao s ovim cisto da pohvatam pravila pa da mogu ove svoje naucit :D
Bilo bi dobro pogledati neki video s yt (ako vec nisi) tipa



Shvatiti osnove je jako bitno, tipa kako funkcionira Go again. To ljude jako buni, pogotovo u jednom deku kao sto je Dorinthea.
Jucer sam npr potrosio bar 15 min da nekom liku na discordu objasnim... :lol:

Na FT radije kreni s nekim laksim likom, Ninja je dosta zahvalan. Nemoj odmah na Chanea ili Kana jer je to neka druga dimenzija.

A najbolji nacin za ucenje su snimke gameova. Ja to svakodnevno odradim. Trenutno gledam ovo

Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
kovacu
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la kovacu »

Thx, bio sam jucer pogledao dosta yubito videa. I par videa sa onim Blitz deckovima s kojima cemo se i na pocetku zabavljat jer vidim da su taman napravljeni za pocetnike. Igrate sa onim mladjim verzijama heroja sa manjim deckom tak da game traje krace. Zasad cemo se drzat tih Blitz deckova.
Al mislim da sam pohvato prakticki sva pravila (one kompliciranije heroje nisam ni htio jos gledat) tak da sad sam trebam to primijenit u game-u. Igra nije toliko komplicirana, samo se ovdje game malo drugacije odvija nego kod standardnih TCG na koje smo navikli.
Odgovori

Natrag na “Ostali, manje zastupljeni LCG”