Flesh and Blood TCG

Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 838 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

https://www.stuff.co.nz/business/125436 ... d-yu-gi-oh

“This is the first time in the history of the card game industry that an independent publisher has made it to number one.”

Cini se da FAB ide punom parom u svijetu. Kod nas je to malo sporije, moja pretpostavka je da je to jednim dijelom zbog financijskog aspekta (ali uostalom sve košta), ali uvjeren sam da je većim djelom zbog mentaliteta. U svijetu se dosta ljudi s MTG-a ili prebacuje na FAB ili paralelno igra obje, a gledajući ove moje međikaše komentari su uglavnom "ne izgleda mi zanimljivo" a da nije ni probao. A opet da je situacija drugacija, da imamo standard neke skandinavske zemlje onda bi bilo lakse pratiti 2 "ovisnosti" istovremeno pa bi ljudi mozda bili i otvoreniji.

Uglavnom meni je igra svakim danom sve bolja. U pocetku mi se to cinilo kao da ce pobijediti onaj tko ce povuci bolju kartu i jace udariti, ali kako vrijeme ide otkrivam razne kombinacije, situacije koje zahtjevaju dobro poznavanje pravila i puno strategije, tako da se malo zabavljam i oko comprehensive rulesa. Volim to, a i uvijek mora netko znati rijesiti situaciju u igri. Cak razmisljam da se jednog dana angazira i oko prijave za judgea. :D

Jako je puno online turnira, ili preko TTS-a ili preko discorda uz pomoc webcama s pravim kartama. Kad si namontiram dslr na tripod i pretvorim u webcam i ja cu se okusati.

Osim toga pocetkom 7.mj. ce se odrzati Istrakon u Pazinu, ljetna verzija, 2 vikenda po 2 dana, vjerojatno da malo rasprse ekipu zbog mjera. Dobar sam s organizatorom i predsjednikom udruge Albus pa smo pricali da cu vjerojatno dobiti neki kutak gdje cu malo promovirati FAB.

Pa ako netko bude u prolazu ili u mogucnosti skoknuti do Pazina obavezno nek se javi. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
sebo555
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la dendarii42 »

Mago de Umago je napisao/la: 15 lip 2021, 08:24
Osim toga pocetkom 7.mj. ce se odrzati Istrakon u Pazinu, ljetna verzija, 2 vikenda po 2 dana, vjerojatno da malo rasprse ekipu zbog mjera. Dobar sam s organizatorom i predsjednikom udruge Albus pa smo pricali da cu vjerojatno dobiti neki kutak gdje cu malo promovirati FAB.

Pa ako netko bude u prolazu ili u mogucnosti skoknuti do Pazina obavezno nek se javi. ;)
Bilježim se
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
Mago de Umago
slika
sebo555
Reactions:
Postovi: 35
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 12:59
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la sebo555 »

Ovo mi je prvi TCG u koji se upuštam pa me zanima gdje je najbolje kupiti boostere? Prijatelj mi je preporučio kupiti "whole sealed boxes" i to unlimited, jer da je kao 1st edition više za kolektore. Da li je bolje to kupiti vani, i ako da, koje shopove preporucate? I ako imate bilo kakve korisne info koje bi dobre bile za početnika, slobodno napišite.
Unaprijed hvala
Ovi su korisnici zahvalili autoru sebo555 za post:
Bolindus
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 838 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

sebo555 je napisao/la: 15 lip 2021, 13:51 Ovo mi je prvi TCG u koji se upuštam pa me zanima gdje je najbolje kupiti boostere? Prijatelj mi je preporučio kupiti "whole sealed boxes" i to unlimited, jer da je kao 1st edition više za kolektore. Da li je bolje to kupiti vani, i ako da, koje shopove preporucate? I ako imate bilo kakve korisne info koje bi dobre bile za početnika, slobodno napišite.
Unaprijed hvala
Razlika izmedu 1st ed i unlimiteda je sto u 1st ed mozes dobiti cold foil karte, a u unl ne mozes, samo rainbow foil. Ti CF su nekom novom tehnologijom napravljeni i vecini su ljepsi od RF. Druga stvar je sto ce se 1st ed printati u limitiranom broju kojeg unaprijed najave, a unl ce se reprintavati dok bude bilo potraznje. Tako da ti s igracke strane 1st ed ne znaci bas nista.

Gdje kupiti? Pa najbolje u trgovini, fizickoj ili online. Ovako od ljudi koji prodaju kazu da se ne isplati iz jednog razloga: zna se tocno ucestalost najboljih karata koje mozes dobiti. Legendary (L) dolazi u prosjeku 1/4 boxa, a Fabled (F) 1/80 boxova. Ljudi najcesce kupuju case (sealed kutiju s 4 boxa) jer tada imaju osjecaj da ce ziher ubosti bar 1 L, s time da je bilo na yt situacija gdje je lik otvorio 2 L u istom caseu, ali isto tako su znali ne ubost L u 2 casea (8 boxeva). Ali recimo da ja otvorim box, 24 bustera i otvorim u prvom busteru L - vise se isplati prodati ostala 23 bustera i kupiti novi box. Zato cim netko proaje "rinfuzo" bustere odmah se pretpostavlja da su to busteri iz boxa gdje je vec L izvucen i da je mala sansa da mozes ubost jos jednog.

Ja sam recimo uzeo 1 box, pa malo kasnije jos 3. L=0. :mrgreen:

Frend je otvorio 1 box 1st ed i ubo 1 CF i 1 extended art kartu koja isto tako dolazi samo u 1st ed boxevima i dode oko 400-500€.

S druge strane na discordu lik stavio sliku 3 bustera koja je kupio u trgovini i otvorio L.

Tako da ako cemo vjerovati onoj prici gore da fizicke osobe to rade onda bolje ne kupiti od njih. A cisto sumnjam da ce se shopovi time baviti...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
sebo555
slika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Bolindus »

sebo555 je napisao/la: 15 lip 2021, 13:51 Ovo mi je prvi TCG u koji se upuštam pa me zanima gdje je najbolje kupiti boostere? Prijatelj mi je preporučio kupiti "whole sealed boxes" i to unlimited, jer da je kao 1st edition više za kolektore. Da li je bolje to kupiti vani, i ako da, koje shopove preporucate? I ako imate bilo kakve korisne info koje bi dobre bile za početnika, slobodno napišite.
Unaprijed hvala
Evo meni par boxeva dolazi u petak, pa ak te zanima cijeli box javi se. Neznam dal cu imati pojedinacno boostere, ak je stanje tak kak mago veli.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 838 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

Koje edicije dobivas?

A bilo je svacega, cak i teorija da cu ti CF zbog drugacijeg nacina proizvodnje tezi/laksi pa da ekipa vaganjem prepozna u kojem je buseru CF i onda prodaje samo one bez. rofl
slika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Bolindus »

Ovi su korisnici zahvalili autoru Bolindus za post:
Mago de Umago
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 838 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

Istrakon nece bas ispasti kako sam zamisljao. Mislio sam da cu moci tamo biti vise dana po par sati (s pauzama naravno), ali zbog cijele te situacije s covidom jako su ograniceni s prostorom i vremenom tako da sam dobio jedan termin ovu subotu od 17-20 cca.
Dobit cu valjda nekakav kutak na raspolaganje, izloziti tih par dekova i netko ce valjda sjesti i pitati. :D
Mislio sam i nekakav slide sloziti u ppt da mogu na laptopu lakse pokazati neke stvari pa cu vidjeti ovih dana da li cu stici.

Pa ako netko bude u prolazu neka se javi. :D
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 838 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

Izgleda da sam ipak nesto krivo zabrijao, FAB je na Istrakonu u planu u petak od 19-20. :D

https://www.albus.hr/

Sat vremena, malo cu pokazati zainteresiranima, baciti koju partiju i tjt...
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Flesh and Blood TCG

Post Postao/la dendarii42 »

@Mago de Umago kako to ti dižeš igru u nebesa, a eno prodaješ deckove?

sumljivo tu meni nešto szbunjen
slika
Odgovori

Natrag na “Ostali, manje zastupljeni LCG”