Folded Space inserti

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Folded Space inserti

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Meni se čini da nemamo temu posvećenu ovoj firmi, ali isprike ako imamo. Ima li vas koji kupujete njihove inserte?

Ja ih imam nekoliko i iako su mi drveni inserti predivni, skuplji su dosta, a i jako teški tako da ne znam bih li ih htio ikad dodati u kutiju koja je već sama po sebi jako teška (npr. Caverna).

Ovaj foamcore je stvarno lagan, a jest da treba neko vrijeme da sve polijepiš, no isplati se. Htio sam samo napomenuti da im se dostava JAKO ubrzala jer vidim da su u partnerstvu s nekom logističkom firmom odnedavno. Npr. insert koji sam si naručio u ponedjeljak i koji je shippan 9.2. dolazi sutra (12.2.) DPD-om! Prije je stvarno znalo trajati i do 14 dana i dulje, ali ovo je zbilja lijepo od njih, a cijena dostave se nije (značajno) mijenjala.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 4):
dlakarjuri006Bojan1983ShakaZulu
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Folded Space inserti

Post Postao/la dlakar »

Nikad čuo za njih.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Folded Space inserti

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Bože sveti, Marijo i Josipe! :D

Imaju sve veće naslove, a i dosta manjih, stvarno dobro sklapaju te inserte. :)
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Folded Space inserti

Post Postao/la dlakar »

Ma slabo ja to pimpam, rađe kupim novu igru. 😁
Al dobro he znat...
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Vintijakna
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 04 sij 2019, 20:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 92 puta
Kontakt:

Re: Folded Space inserti

Post Postao/la Vintijakna »

Ja koristim ove momke: https://laserox.net/ cist zato sto je Madjarska blizu lijepoj nasoj.

Obukao sam Gloomhaven i Twilight Imperium 4th i ful sam zadovoljan.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vintijakna za post:
juri006
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Folded Space inserti

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ma znaš što, dok sam imao par igara i sve, bilo mi je zabavno imati vrećice i sve, ali kako sam ostario i nakupio gomilu kartonskih i drvenih djelića, ne da mi se provoditi pola sata stavljajući pobožno sve u vrećkice. Ti inserti stvarno dušu dali za staviti na stol i pospremiti u roku od minute. :)

Nemam za svaku, ali priuštim si tu i tamo za neke koje imaju milijun dijelova.
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Folded Space inserti

Post Postao/la frastarc »

Ja sam uložio malo vremena i napravio sam od kapafixa (3mm) za gloomhaven. Trošak cca 60 kn i malo slobodnog vreman. Jako sam zadovoljan, moram malo modificirati još, al kad mi se bude dalo :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post:
juri006
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Folded Space inserti

Post Postao/la Gordan »

Imam njihove inserte za Terraforming Mars i Voyages of Marco Polo i stvarno sam zadovoljan njima. Zabavno ih je složit, lagani su, elegantni i korisni.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 2):
CrazyBunnyGuyjuri006
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Damix
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 04 sij 2021, 13:31
Ima zahvala: 41 put
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Folded Space inserti

Post Postao/la Damix »

Isto imam njihov insert za Terraforming Mars, Gloomhaven JOTL i Scythe. Nije teško za složiti i baš bude dobar osjećaj kad sve bude gotovo. Kutijice se mogu vadit van pa su resursi/žetončići/karte brzo na dohvat ruke, ne moraju se sto godina vaditi iz vrećica. Vjerojatno bih sam mogao izradit nešto bazično, ali ne do ove mjere prilagođeno svakom tokenu ili kartici.

slika

Recimo stock insert koji dođe s JOTL-om mi nije dobar, ne mogu stat karte kad su sleevane, a nije bilo prostora za improvizaciju pa je tu Folded Space bio spas.

Kod Nemesisa s druge strane sam zadovoljan kakav je stock insert pa nisam htio uzimat Folded Space: ali ako će se sleevat karte, super riješenje je skalpelom odstranit zid inserta na dijelu gdje su one manje karte, a kod većih karata samo odstranit jedan dio uz dno. Zvuči strašno, ali je nužno da se rubovi sleevova ne savijaju (da se ne stvore "uši") - iz nekog razloga nisu uzeli u obzir sleevane karte.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Folded Space inserti

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ja stvarno ne znam kako su oni zamislili da se JotL uspješno, praktično i sigurno vrati nazad u kutiju s onakvim insertom. I oke može se reći da je igra dovoljno jeftina da pristaneš na crappy insert, ali iskreno bilo bi bolje da ga nisu ni pravili i potrošili te dolare na ostali sadržaj.

S druge strane, Gloomhaven je fakat skupa igra, a TAJ insert je očajno useless, ako se uopće i može zvati insertom, najviše je smetao. Jasno, Broken Token se tu našao kao "ofišl" insert, ali ako išta mrzim to je kad se zbog inserta kutija ne može zatvoriti do kraja.

Folded Space spasio i JotL i Gloomhaven. :D
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”