[Anketa] Brzina interneta/Starlink?

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele

Zadovoljni Internetom doma i jel bi prešli na Starlink?

Zadovoljan, ništ ne mijenjam.
12
43%
Nezadovoljan, al mi Starlink preskup.
2
7%
Nezadovoljan, na Starlink čim se bude moglo.
1
4%
Nezadovoljan i nadam se boljem zemaljskom internetu.
4
14%
Nezadovoljan i čekam 5G
0
Nema glasova.
Star-kaj? szbunjen
6
21%
Nešto osmo?
1
4%
Ne koristim internet doma :sokiran
2
7%
 
Ukupno glasova: 28
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la M0by »

ja sam do sad bija zadovoljan netom, al vidim da CrazyBunnyGuy koji ima isti paket i istog providera i isti kvart ima dupli net :cry:
Kod nas je 70/10 mozda je veca visina problem.... ali i stom brzinom dosta je za sve tj. nema problema ili usprenja (osim kad je generalni problem na A1 mrezi) bilo streaming, download ili igranje online, tako da trenutno ne vidim zelju za promjenom pogotovo jer je ovo za tu cijenu sasvim ok.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ja ti imam turbobrzi besplatno kao "nagradu" jer sam ostao s A1 kroz tranziciju s Amisa preko Bneta do njih. ;) Inače je 70/10 default koji sam dugo i ja imao jer mozgovi nisu znali udariti klanfu negdje i pustiti mi turbobrzi, sto godina sam se s njima natezao!
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la JobotBobica »

Nikada im ne bih dao lipe. Imaju negativan utjecaj na nebo koje gledamo, astronoomska promatranja i boga pitaj što još. https://www.theverge.com/2020/3/24/2119 ... my-coating
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la fpol »

Imam Iskon optiku 100/50. Zadovoljan sam, cak vrlo zadovoljan s obzirom da su mi dali za ok cijenu.
JobotBobica je napisao/la: 12 sij 2021, 21:26 Nikada im ne bih dao lipe. Imaju negativan utjecaj na nebo koje gledamo, astronoomska promatranja i boga pitaj što još. https://www.theverge.com/2020/3/24/2119 ... my-coating
Jasno mi je da će svaka ovako velika stvar imati svoje negativne posljedice, ali koliko vidim i iz ovog clanka spacex aktivno radi na tome da se utjecaj minimizira, a i clanak baš ne priča o nekoj katastrofi, barem ja ne smatram to da će dio astronomskih promatranja postati kompliciraniji katastrofom. Vjerujem da će se tijekom vremena pronaći i drugi naćini da se problem zaobiđe i neutralizira, možda sa više satelitskih teleskopa? :)

Sa druge strane ovaj projekt ima jasno vidljive pozitivne efekte jer će internet postati dostupan svima, a trenutno ima puno ljudi koji nemaju pristup internetu ćak i u razvijenim zemljama, a kamoli u nerazvijenim. Samim time diže se globalno kvaliteta života svih ljudi, a pristup internetu će sigurno imati daljnje socijalne, ekonomske i političke posljedice, vjerujem više pozitivnih nego negativnih.

Prilikom uvođenja svake tehnologije dolazi do otpora dijela ljudi, medija itd., npr. 5G mreža, ili nedavni prelazak na dvbt2 kod nas, ali bez obzira na to večina tehnologija je podigla standard života i danas se koristi pod normalno, pa čak i kada smo kasnije postali svijesni negativnih posljedica, npr motor s unutarnjim izgaranjem. Ako ništa nikada nećemo napraviti iz straha da će se nešto loše dogoditi ili da ne ometamo život manjeg broja ljudi, onda ne možemo dalje niti napredovati, a da se nikada nije radilo onda ne bi bili tu gdje jesmo danas.
Zadnja izmjena: fpol, dana/u 13 sij 2021, 13:56, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post (ukupno 2):
madoDarkDefender
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la mado »

Stišala se buka oko smrti astronomije zbog Starlinka. Najglasnije je bilo nakon prva 2 lansiranja. U nedjelju ide 17to lansiranje 60 satelita. Uvidjelo se da nije sve tako crno tj. svijetlo. SpaceX aktivno radi na zatamljenju satelita. Optičkoj astronomiji su problem samo kad su blizu terminatora tj. usred ponoći ane reflektiraju ništa. Veći problem su avioni koji aktivno svijetle cijelu noć i sve veće svjetlosno onečišćenje noćnoga neba.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la mado »

Evo Starlink će biti dostupan u Hrvatskoj u 2022. A trenutno primaju predbilježbe.

https://www.bug.hr/internet/starlinkov- ... skoj-18720

Znači ovo nije za vas gradske koji imate optiku i 500/100 za 100kn,nego za nas na selu koji smo na 30/5 za 200kn i vjerojatno nikad brže nećemo dobiti. Ili još lošije brzine po još manje isplativijim mjestima npr Gorski kotar i sl koji jedva da imaju 2G signal.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Bolindus
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la Killa »

Ima nas u gradu koji smo na manje od 30/5.
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la roverandom »

lol 99 dolara mjesečno. Za te pare treba bar 500/500 bit...
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la grof »

Pa nije uopće ni jeftino ni isplativo za jednog korisnika.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la mado »

Usporedite sa drugim satelitskim internetom npr.
https://intersat.hr/privatni-korisnici/ ... onnect-10/
grof je napisao/la: 12 vel 2021, 19:15 Pa nije uopće ni jeftino ni isplativo za jednog korisnika.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk
Kak nije isplativo? Radiš od doma, treba ti što brži net pogotovo upload, a možeš samo 30/5 dobiti. A ovi su sad na beti na brzinama višestruko većima, na reditu Starlinka sam najbrže vidio do 200/50. A sa svakim novim lansiranjem satelita će biti brže, ciljaju na 1-10gbit.
+ možeš otići na vikendicu na more ili bilo gdje i uzeti ovo sa sobom.

Da se razumijemo, jasno mi je da nije isplativo vama koji imate 500/500 ali većina to nikad neće moći imati osim sa Starlinkom :(
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
CrazyBunnyGuy
Odgovori

Natrag na “Razno”