Nauticus

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Nauticus

Post Postao/la sadistiko »

Jučer smo napokon zaigrali Nauticus i dok sam očekivao puno više od igre moram priznati da sam se malo razočarao. Igra nije loša, ali nije ni toliko dobra koliko sam čitao, barem ne nakon ove prve igre.

slika

Ono što me najviše muči. Dam Dam je jučer imao 70 bodova, dok smo Čaks i ja bili tek na početnih 10.
Naime, Dam je prokljuvio kako koristiti akciju bodovanja kruna (a možda i nije :-) ) pa je to koristio dok smo mi tapkali u mraku. Na kraju je on pobijedio, ali samo sa kojih 10-tak bodova više od mene, ali svejedno mislim da je akcija prejaka.
Pa da vidimo jesmo li je krivo skužili.
Mi smo igrali ovako:
Kad pokreneš akciju bodovanja kruna, onda zbrojiš sve krune koje imaš (okrenuti pass markeri, jarboli i jedra, gdje god da su) i to pomnožiš s radnicima koliko ih želiš iskoristiti. Taj dio je meni malo glup.
Što nas dovodi do ovoga. Ako imam...
1 krunu i potrošim 1 radnika dobit ću 1 bod (više od 1 radnika ni ne mogu potrošiti za istu krunu) - 1 x 1 = 1
2 krune i potrošim 1 radnika (ako se desi da nemam više) dobit ću 2 boda - 2 x 1 = 2
2 krune i potrošim 2 radnika dobit ću 4 boda - 2 x 2 = 4
3 krune i 3 radnika je 9 bodova - 3 x 3 = 9
4 krune i 4 radnika je 15 bodova - 4 x 4 = 16 ali pošto je 15 max, onda dobim 15
Da ne spominjem extra akciju koja omogućava igraču da još jednom boduje krune i u istom potezu dobije max 30 bodova. I tu smo se isto razišli u mišljenjima, treba li potrošiti radnike kad se boduju krune preko extra akcije (ona jednom u igri extra akcija za svakog igrača). To samo još pogoršava situaciju s krunama.
Ne znam, učinilo nam se to prejako i zapravo bojim se da ako je to tako onda će cijela igra biti usmjerena na skupljanje kruna, a ne na građenje brodova i prijevoz roba. Možda griješim.
Eto molim za pomoć one koji su već igrali ovu igru.
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Nauticus

Post Postao/la dado »

Moj dojam je da su krune jake ali ne baš toliko da možeš samo na njih igrati. Dobro, nisam još imao situaciju da je netko baš išao ciljano samo na krune (iako dozvoljeno, to mi iskreno baš i nije u duhu igre). Malo mi je čudno da je on bio na 70, a vi tek na 10. szbunjen Nešto tu nije štimalo.

Po ovom gore krune ste igrali po pravilima i da uvijek moraš potrošiti radnike bez obzira jel normalna ili extra akcija.

Imam dojam da ste nešto drugo krivo igrali što je omogućilo njemu da explojta krune. :zbunjen

Ja se uvijek nekako fokusiram na izgradnju velikog broda (četvorke), barem 1 mali svaku rundu i što više dostavljenih roba. Mislim da je pobjeda nemoguća bez izgradnje velikog broda četvorke. :zbunjen
Očito drugi put moram sve karte baciti na krune. :D
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Nauticus

Post Postao/la Gordan »

sadistiko je napisao/la: 23 svi 2020, 08:08 1 krunu i potrošim 1 radnika dobit ću 1 bod (više od 1 radnika ni ne mogu potrošiti za istu krunu) - 1 x 1 = 1
Možeš potrošit više radnika za istu krunu.

1 radnik (mukte iz kruga ili tvoj drveni, svejedno) = onoliko bodova koliko kruna imaš
2 radnika = 2 x onoliko bodova koliko kruna imaš
...

Dakle, ako su ti vidljive 3 krune, možeš potrošit između 1 i 5 radnika za dobit 3 - 15 bodova.


A di vam je trgovina, na to se isto može dobit solidan broj bodova?
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Nauticus

Post Postao/la sadistiko »

Ma preko trgovine i brodova sam ga uspio sustići, ali on je išao ciljano samo na krune jer je vidio da mi nismo i na taj način je u dva ili čak tri kruga dobio po 15 bodova i u jednom 30 radi one extra akcije, dok smo mi tapkali u mraku. Ovo nam je bila prva partija pa nismo još ni znali što se i kako od nas očekuje.
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Nauticus

Post Postao/la dado »

Evo odigrali danas u 2 igrača.

Igrač A: 6 brodova od 1, 1 brod od 3, 0 dostavljenih roba, bodovi od kruna 60, sveukupno: 120 bodova
Igrač B: 4 broda od 1, 1 brod od 2, 1 brod od 4, 8 dostavljenih roba (sve kave, 35 bodova), bodovi od kruna 8, sveukupno: 115 bodova

Išao sam baš ciljano na krune i prošlo je iako da mi ih je protivnik išao ciljano blokirati ne vjerujem da bih dobio preko njih. Ali u tom slučaju bi onda možda išao više na robe.
Iskreno, nije mi baš ovo bilo zabavno, više mi se sviđa gradnja brodova i dostava robe tako da možda su krune efikasnije ali nisu zabavne. ;)
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”