Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Forum za predstavjanje i raspravu o igrama u razvoju
Pravila foruma
Ovdje predstavite svoju igru po sistemu svaka igra svoja tema. Ime teme = ime igre.
U prvom postu opišite igru, stavite fotke i sl. kako bi se o istoj moglo raspravljati.
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la dado »

Hvala na testiranju. :thumbs
edvinus je napisao/la: 25 svi 2023, 18:51 Jedino mi u solo igri nedostaju A pločice, koje mi na neki način diktiraju smjer širenja. Možda da igrač dobije bodove s A pločice samo ako uspije ostvariti zadatak do kraja prve runde, a inače odbacuje tu pločicu?
Možda. :D
edvinus je napisao/la: 25 svi 2023, 18:51 Jedno pitanje - smije li igrač (pogotovo u solo igri) odbaciti pločicu, iako bi je mogao legalno staviti na svoju ploču?
Ne, ako možeš staviti moraš staviti.
edvinus je napisao/la: 25 svi 2023, 18:51 I moraju li se staviti obje ekstra pločice s pčelama?
Morao sam ići pogledati u pravila. :D
Stavio sam "you may" tako da ne moraju ali ne preporučam. :)
edvinus je napisao/la: 25 svi 2023, 18:51 Moram priznati da iz opisa nisam bio siguran kako se boduje (dok nisam provjerio primjer), pa bih predložio da u pravila staviš primjere bodovanja (i za osnovna i za solo pravila).
Da, u v2 rulebooka budem u primjeru bodovanja adekvatnom bojom obrubio što se boduje.

edvinus je napisao/la: 25 svi 2023, 18:51 Ako sam dobro bodovao, izgubio sam od matice (na normalnoj težini) sa 128 prema 132.
128:133 :D pretpostavljam da si zaboravio jednu od ove dvije solo pčele (u sredini ili gore lijevo)


btw ako sam dobro detektirao i zbrojio, imao si pobjedu :D

slika

da si ove 2 pčele stavio ovako bilo bi 127:125 za tebe ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
edvinus
slika
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 230 puta
 pohvaljen: 154 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la edvinus »

dado je napisao/la: 25 svi 2023, 19:48da si ove 2 pčele stavio ovako bilo bi 127:125 za tebe ;)
:facepalm

Eh, previdio sam da ove ekstra pločice možeš staviti preko žutih.

Super je igra!
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post:
dado
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la dado »

v2 rulebooka je vani:
https://www.dropbox.com/home/Builder%20 ... ook+v2.pdf

Promjene:
- kraljičini dekreti - umjesto A, B i C pločica sada imamo A pločice - 3 javna zadatka za koje igrači dobivaju bodove ovisno o rundi u kojoj ih ispune i B pločice - tajni bonus za svakog igrača za koji se dobivaju bodovi na kraju igre. Svaki igrač smije ispuniti 2 od 3 javna zadatka.
- prva pločica mora ići u sredinu mape, a kasnije pločice se moraju vezati na već postavljene pločice
- od 3. runde pa nadalje igrač prije ili nakon svog poteza mora staviti jednu od svojih single pločica koje je dobio na početku igre
- dodana pravila za solo igru

Kao i uvijek, bilo kakav feedback je dobrodošao. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 2):
grofedvinus
slika
Odgovori

Natrag na “Igre u razvoju”