Projekt: Dune

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Projekt: Dune

Post Postao/la Vukozec »

Nabavio sam dakle Dune (novo GF9 izdanje).

To će biti moj projekt za 2020.: dovesti ga na stol (više od jednom), odnosno uspješno ga uvesti u svoju gaming grupu.

Svjestan sam bio svih poteškoća prije te nabavke, da moja gaming grupa, pa ni ja sam nismo baš profil igrača za takvu igru. Moja gaming grupa preferira da vrtimo poznate igre (kojih već imamo savim dovoljno u optjecaju), pokazuje otpor prema novim stvarima, naročito kompleksnijima. Također, čak i kad se zagriju da probaju nešto kompleksnije - npr. TTA kojeg smo nabavili - trajanje nas odbije. Igru volimo izigrati dok je svi ne naučimo "u dušu", a sa ovim dugotrajnim taj learning curve je vrlo teško izvesti. Igre koje najviše volimo se kreću negdje do complexity ratinga 3.5 (Agricola, Imperial, Shogun), a meni su optimalne što se trajanja i kompleksnosti tiče igre poput Endeavora i Istanbula. Dune je od toga malo kompleksniji, naročito zbog svoje asimetričnosti.

Ipak nisam odolio da nabavim Dune. Mislim da imamo prostora za jednu (i ne više :) ) takvu epsku igru. Teaser koji sam plasirao na grupu ih je manje-više sve zagrijao (ima onih koji vole SF i Dune priču). Sad je na meni da dobro naučim pravila i stvorim epski događaj od igranja Dune-a :) Dobar hype će napraviti Villeneuveom novi film, ali izlazi tek z a godinu dana, radije ne bih čekao toliko.

Razmišljam čak da probam tu na forumu naći igrače za neko igranje u igraonici i slično. Ima li interesa za tako nešto? Koliko vas je igralo Dune dosad?
Zadnja izmjena: Vukozec, dana/u 17 pro 2019, 10:02, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
ABQ
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Projekt: Dune

Post Postao/la dlakar »

Ja sam odigrao dvije partije. Prvi pokušaj je bio u Petrinji na tri kralja gdje sam igru iskasapio ne poznavanjem pravila, dok je drugo igranje bilo puno bolje. Taman mi je trebala ta treća partija da ispoliram sve nedoumice oko pravila, ali se nikad nije desila. Moja ekipa je pretežno euro nastrojena, jedan član je isključivo matematičar i voli od prvog poteza imati razrađenu strategiju. Možeš mislit kako mu je Dune sjeo...
Dva puta je uletio u bitku brojčano superioran, ali se odigrao štit i laser, pa je jadan ostao bez svega.
Treći put mu je lider bio izdajica, to je bila kap koja je prelila čašu. Još sam zaboravio napomenut kako čovjek ne vjeruje u savezništva. E tako moj Dune više ne izlazi na stol jer mu neki ne žele pružit drugu šansu a i pravila sam opet zaboravio. Ja sam iz Kutine ali bih rado odigrao Dune. Ako si zainteresiran za Petrinju i Tri Kralja, da probamo oformit ekipu. Ja bih bio za
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 2):
sadistikoVukozec
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Projekt: Dune

Post Postao/la dendarii42 »

Dio sam dlakarove ekipe kojem se igra svidla (nosio sam i primjerak knjige sa sobom na jedno igranje). Nešto sam čitao da je ovo zadnje izdanje dodatno izglancano po pitanju pravila i zanima me to vidjet.
Bilježim se za Petrinju i/ili Zagreb.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 2):
sadistikoVukozec
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Projekt: Dune

Post Postao/la sadistiko »

Ja bi isto volio isprobat igru. Svojevremeno sam je htio i napraviti kao i dlakar, ali nakon te partije sam se ipak ohladio. Nekako sam postao sumnjičav da bi je i moja ekipa ikad zatražila da se odigra kao i hrpa drugih igara koje sam nabavio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Vukozec
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Projekt: Dune

Post Postao/la Vukozec »

Meni za igranje dolazi u obzir samo Zagreb i najranije u siječnju nakon 3 kralja.
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Projekt: Dune

Post Postao/la dendarii42 »

Ma dovest ćemo te do Petrinje. Ti dođi do Križa, ja ću dalje :thumbs
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Projekt: Dune

Post Postao/la sadistiko »

hahaha
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Projekt: Dune

Post Postao/la Vukozec »

Pandemija mi je malo pokvarila planove pa je projektić mirovao dvije godine, no vrijeme je da ga uskrsnemo :)

Dakle, ima li zainteresiranih za Dune?
Imam igru, mogu je donijeti u Meeple's Corner, pa da tamo igramo.
Za Uskršnji vikend me nema, svi ostali vikendi mi teoretski odgovaraju.

Tko je zainteresiran neka se javi.
Poželjno je iskustvo s igrom (vidim ti traku @dendarii42 ;) ), a tko je nije igrao molim da se pripremi za igranje (pročita pravila ili barem pogleda koji how to play video).
5 ili 6 nas se mora skupiti da bi igrali, ne bih sa manjim brojem igrača.


PS: Bilo kakva igranja izvan ZG meni dolaze u obzir samo u srpnju ili kolovozu.
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Projekt: Dune

Post Postao/la dendarii42 »

Vukozec je napisao/la: 05 tra 2022, 18:11 Poželjno je iskustvo s igrom (vidim ti traku @dendarii42 ;) )
Oh you stalking bastard 😅

Sumnjam da ću u zg moći biti na raspolaganju. Ali ponuda iz posta iznad vrijedi.
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”