Spirit Island

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 464 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la frastarc »

Evo nakon više od 7-8 mjeseci https://boardgamegeek.com/boardgame/162 ... rit-island došao na "stol". Uzeo na Steamu digitalnu verziju igre (jer sam lijen i mogu igrati s kauča solo, dok setupiram ploču, ovako 2 igre odigram :D )

Trebale su mi 3 partije da se malo prisjetim mehanike, sinergije spirita i slično. Igrao sam sa low complexity spiritima i evo 4. partiju sam relativno lako pobijedio (naravno bez adversary-a).

Otok je bio cijelo vrijeme u defendu sa Vital Streanght-om (defend 3 gdje imam shrine), a Lightning je buildao fear i uništavao sela i gradove.

slika

slika

Kad god odigram par partija SI svaki put se iznova oduševim igrom. Ova igra mi je definitivno u top 3!
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post:
kovacu
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Meni se moj upravo vratio s posudbe sad me toliko svrbi da ga odigramo, a taman sam razdvojio base od ekspanzija (jer ide na drugu posudbu...), ne da mi se :)

Nama je sada na repertoaru uvesti nekog adversaryja, stvarno je više sramota da nakon... *provjerava bilješke*... 22 partije još igramo bez podizanja difficultyja...
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 464 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la frastarc »

Kako sam i dalje na putu i dalje igram Spirit Island na steamu.

Uspio sam zaredati nekoliko pobjeda sa dva spirita (bez adversary). Tako je zadnja bila sa Vital strenght i Keeper. Išlo je ok, malo su se invader nakupili na dijelu mape od Vital Strenghta, ali onda sam dobio Briny Deep i rekoh moram ju probat izvući, iako su mi elementi odgovarali tako - tako :D

slika
Stanje mape prije nego sam ju odigrao (uništio sam gornju ploču).

I onda je Island bio potpuno pod kontrolom, ali sam odlučio još jednom to isto izvesti :D


slika
Iako je prije ovoga ostalo još možda nekoliko fear karata za dobiti i bila bi pobjeda.

Runda prije toga je bila s A spread of rampart green + Bringer of dreams and nightmare. I moram reći da mi je ovo vrhunska kombinacija. Pobijedio sam na fear karte.
Uskoro dižem(o) težinu :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post:
kovacu
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la Minsc1610 »

Ja kupio Branch and Claw. 😭😭😭😭😭
Ajme, umrt ću.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post:
frastarc
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la dendarii42 »

Jučer kupio, upravo izveo pobjedu sa četvrtim laganim spiritom. Uz pomoćne kotače, naravno. 🤓
Nakon skoro svake partije sam utvrdio neku grešku u igranju, ali moguće je da je ova zadnja bila po propisima.
Svaka pobjeda je bila teror level victory condition.
Divna igra. Žešći brain burner i baš se namozgam s kombinacijama i mogućnostima pa se žderem kad u slow power fazi skužim da nemam domet za odigranu moć. 🤬Ali tako je sve bogato flavourom. Baš je gušt.

Sada još moram odlučiti hoću li na nove spirite ili ponoviti sa ovima bez pomoćnih kotača tj. izvlačenjem 4 powera i odabirom.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 6):
frastarcPapaverMinsc1610realukatanelornkovacu
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Da ne spammam onu temu o tome što se zadnje igralo...

Dakle, sinoć, partija od tri sata i četrdeset minuta, dogurali smo do pretposljednje explorer karte i uspjeli pobijediti na račun svih uništenih gradova.

Igrali smo na tematskoj strani (udvoje), bez dodatnih adversaryja i scenarija. Sharp Fangs Behind Leaves i Finder Of Paths Unseen. Mariu je bilo prvi put da igra Findera i neću reći da se mučio, ali morao se ozbiljno kontrolirati da ih jednostavno ne ubija nego da kontrolira stanje, kako je i zamišljeno. Srećom moj Fango je zato mogao jesti što je htio. :)

Imali smo jednu olakotnu okolnost, a to je da su gotovo sve prašume izašle iz decka randomly, a imali smo dosta prašuma na boardu onako protezale su se od jednog kraja otoka do drugog tako da je sredina bila mirna ko bubica. Od dvije preostale karte koje su imale prašume obje su bile na samoj kraju. To nam je jako pomoglo jer u suprotnom imali bismo puno posla po sredini otoka, ovako smo mogli lagano ići po dobroj prokušanoj metodi "očisti sredinu i guraj prema moru".

To nam se malo osvetilo kada smo u jednom trenutku u jednom coastal dijelu imali četiri grada i jedno milijun sela, ali uspio sam to spržiti jednom izvrsnom kartom "destroy all explorers and towns" + imao sam elemente za spržiti i jedan grad također. Ugl, Finder se malo borio sa svojom stranom otoka, ali pred kraj smo promijenili taktiku i šibali po fearu da dosegnemo terror lvl 3 čim prije.

Naravno, iskopao sam Tsunami i riješio stvar. =)

Predivna partija. Baš nas je bacila na koljena, ali uspjeli smo - previše smo se opustili sa laganim spiritima i balansiranom stranom ploče.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 5):
wm_lsmmkockicamadokovacudendarii42
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Vidio sam na Instagramu da je Promo Pack 1 back in stock. 10$ za spirite i 24$ shippinga plus vjerojatno porezi i uvozi ;) nothanks. Volio bih imati još ta dva i službeno, ali skuplja pita od tepsije...
thepandacult
Reactions:
Postovi: 42
Pridružen/a: 11 vel 2021, 13:23
Ima zahvala: 32 puta
 pohvaljen: 31 put
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la thepandacult »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 19 stu 2021, 22:38 Vidio sam na Instagramu da je Promo Pack 1 back in stock. 10$ za spirite i 24$ shippinga plus vjerojatno porezi i uvozi ;) nothanks. Volio bih imati još ta dva i službeno, ali skuplja pita od tepsije...
Si gledal kak je za više ljudi? Da skupimo neku grupnu ak ima interesa?
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

thepandacult je napisao/la: 20 stu 2021, 15:01
CrazyBunnyGuy je napisao/la: 19 stu 2021, 22:38 Vidio sam na Instagramu da je Promo Pack 1 back in stock. 10$ za spirite i 24$ shippinga plus vjerojatno porezi i uvozi ;) nothanks. Volio bih imati još ta dva i službeno, ali skuplja pita od tepsije...
Si gledal kak je za više ljudi? Da skupimo neku grupnu ak ima interesa?
Maksimum je pet po košarici, ovo bi bio shipping. Nemam previše iskustva sa tim ex-EU narudžbama pa pretpostavljam da se još plati 25% plus onih qrčevih usluga Pošte..



slika
thepandacult
Reactions:
Postovi: 42
Pridružen/a: 11 vel 2021, 13:23
Ima zahvala: 32 puta
 pohvaljen: 31 put
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la thepandacult »

Znači realno 20-25$ po osobi ak nas je petoro kad uračunaš ove parazitske namete...čak i prihvatljivo. Ak bude ekipe mogu se uključiti, možda bi čak i ubacil promo 2 ak ne mijenja puno shipping
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”