Harry Potter: Hogwarts Battle

Pitanja vezana uz društvene igre
stoka
Ima zahvala: 634 puta
 pohvaljen: 486 puta
Kontakt:
Status: Offline

BGG logo

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post Postao/la stoka » 09 sij 2019, 17:36

evo i ja sam iskopao odnegdje svoju staru kolekciju i čitam red feniksa...dobri stari dani...mislim se možda i naručiti, ali kad stisnem košaricu na toj inverziji, ništa se ne događa... szbunjen
inače, jel igrao iko?zanima me kakva je bazična igra, dade li se igrati solo i jel mačiji kašalj za preći ili se treba ipak malo više potruditi?

kockica
Član udruge
Ima zahvala: 943 puta
 pohvaljen: 574 puta

Post Postao/la kockica » 09 sij 2019, 17:56

Naručivao sam si neke knjige od njih i nisam imao problema. Evo sad isprobao, stavio jedan predmet u košaricu, otvorio ju i popunjavao podatke. Koliko se sjećam, dobit ćeš na mail račun sa podacima za uplatu.

Koliko vidim, nije baš preporuka za solo.

mado
Redovni član udruge
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 455 puta
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la mado » 14 sij 2019, 08:58

stoka je napisao/la:
09 sij 2019, 17:36
inače, jel igrao iko?zanima me kakva je bazična igra, dade li se igrati solo i jel mačiji kašalj za preći ili se treba ipak malo više potruditi?
Ja sam počeo igrati solo. Sad sam na 4-toj igri, tj. 4-toj godini. Igra je iznenađujuće dobra i zabavna za izdavača od kojeg dolazi. Igram 2 heroja tj. decka. Čisto solo igranje (1 heroj sa 1 deckom) nije preporučljivo, jer puno karata utječe na druge heroje pa gube smisao tj. jačinu. Koliko sam čitao po BGG-u, kasnije godine su jako teške i skoro ih je nemoguće pobijediti s 1 herojem. Budem detaljnije opisao dojmove nakon odigranih svih 7 godina. Za sad mi je jedini minus što deck samo raste, tj. nema karata kojom bi mogao trashati karte i deck učiniti jačim. To je donekle tematski, jer su karte spellovi, itemi i allyji, pa heroji stalno uče nove čarolije. Možda u kasnijim godinama bude nešto po tom pitanju.
Uglavnom za sad preporuka ako volite deck-buildere, a pogotovo ako volite HP svijet.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 2):
kockicastoka
Previše dobrih igara, a premalo vremena.

stoka
Ima zahvala: 634 puta
 pohvaljen: 486 puta
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la stoka » 14 sij 2019, 15:54

hvala mado na odgovoru. da, koliko vidim po bgg, nakon četvrte godine ide stvarno dosta teža igra. kažu da je s ekspanzijom još teže, ali da ekspanzija uvodi neke mehanike koje igru čine lošijom. jučer je baš bija film, je da su puno lošiji od knjiga, al zadnja dva nastavka su zapravo jako dobro napravljeni...
zapravo jako čudno da ni board ni pc igre nisu vidile dobrih izdanja vezanih za ovu tematiku...jedino je dobra ona igra pc metloboj, al je sam metloboj, iako jako zanimljiv, koncipiran na način da je kompletno besmislen...ono, pogodak je 10 bodova, a hvatanje zvrčke 150...besmislica...da je zvrka 50 bodova il nešto slično, onda bi imalo smisla.
ako budeš u prilici, svakako napiši izvještaj, baš me zanima kako to ide, prati li igra neku priču, radnju, koji se villani, odnosno negativci pojavljuju.

Odgovori

Natrag na “Društvene igre”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.