Spiel des Jahres

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Spiel des Jahres

Post Postao/la kockica »

Nijedna igra mi nije poznata :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Spiel des Jahres

Post Postao/la grof »

Da, Ni meni. Ili starimo pa više ne pratimo ili je sve postalo više-manje kliše pa se vuku neke ekstavagantne igre ili su u šumi. :)

Mada sam ja načuo po internetima za ove dvije, ali mi nekako bedasto izgledaju.

https://boardgamegeek.com/boardgame/370 ... board-game
https://boardgamegeek.com/boardgame/359970/challengers

E da i ne kužim ovo Kenerspiel za 8+ godina??
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Spiel des Jahres

Post Postao/la Butch »

Igrao sam Dorfromantik na pcu I za mene to nije igra.
Nema nikakvog izazova, pokušavaš spojiti što više pločica kako bi otkljucao neke nove i eventualno oborio svoj rezultat.
A koliko sam vidio i board game je isto takav.
Kao da igre biraju ljudi koji uopće nisu u tome.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post (ukupno 2):
Deniedvinus
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Spiel des Jahres

Post Postao/la DarkDefender »

SDJ je vec godinama sve losiji i losiji. Iznimka je prosla godina kad cu cak bile dobre igre u izboru. Cak me iznenadilo sto je Cascadia bila SDJ, a ne Kener.
Zadnja izmjena: DarkDefender, dana/u 24 svi 2023, 17:38, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Spiel des Jahres

Post Postao/la ratnip »

A ovo "Sonderpreis" bi valjda na hrvatskom bilo "Nagrada za najbolji Unlock" :P
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Spiel des Jahres

Post Postao/la Deni »

Challengers je odlican dizajn. Pisao sam da me je pozitivno dojmio sustav deckbuilder turnira. Karte i komboi su isto poprilicno sareni i mastoviti.

Iki je odlicna igra s rondelom, ali mi je bzvz da redizajn dobije nominaciju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
Killa
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Spiel des Jahres

Post Postao/la DarkDefender »

Taj Challengers mi se cini ok, ali to je igra za 2 igraca. To sto su unitar igre napravili turnir i nazvali to igrom za vise igraca me zapravo samo odbija.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Spiel des Jahres

Post Postao/la Deni »

ok, ako osobno taj koncept ne preferiras, ali poprilicno je zabavno kad se 4 i vise igraca međusobno mijesa, jer brzo istestiras snagu svog decka, ispravljas greske, nadograđujes, imas priliku za osvetom ili da ponovo nekog namažeš. a da ne govorim da u 45min s istim tj unaprijedjenim deckom odigras poprilicno sarene partije koje bi u dva igraca bile repetitivne.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
Killa
slika
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Spiel des Jahres

Post Postao/la Killa »

DarkDefender je napisao/la: 24 svi 2023, 15:06 SDJ je vec godinama sve losiji i losiji. Iznimka je prosla godina kad cu cak bile dobre igre u izboru. Cak me iznenadilo sto je Cascadia bila SDJ, a ne Kener.
Očito ti nisi ciljana publika.

Koju god sam od nominiranih za SDJ i KSDJ igru igrao, bile su dobre igre. My City i Crew su mi genijalne.
U zadnjih par godina; MicroMacro, My City, Just One, Mind, Azul, Crew. Wingspan mi je sranje, ali vidim da je dobra igra, isto tako i Arnak.

Nominirane igre moraju imati cijeli paket, dobar gameplay, pristojne komponente, pristojnu cijenu, lako dostupne za kupnju i jednostavnih pravila.

Istina, ja osobno više preferiram Eure iz zlatnog doba board gaminga prije 20-tak godina, ali takve igre nisu više đir za široku publiku.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post (ukupno 3):
it's mepriroda15kockica
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Spiel des Jahres

Post Postao/la DarkDefender »

@Killa Trebao sam malo elaborirati. Ono sto mi se ne svidja je to sto se znatno snizio prag kompleksnosti igre za SDJ i KSDJ. Cak ne pricam o nekim Eurima i sl. Catan, Carcassonne, Splendor... to bi sve danas zavrsilo u KSDJ.

MicroMacro: Ja kuzim zasto se ovo svima svidja, ali ja ovo nikad ne bi stavio u neku SDJ kategoriju. Efektivno je nagrada za najbolju igru godine dosla na razinu djecjih "pronadji razlike" zadataka. Je, svi volimo takve stvari (pogotovo djeca), ali biramo igru godine.

Pictures: Ne znam je li o ovome treba ista i pisati, ovo vise nitko ni ne spominje (ako je ikad i spominjao). Ono sto mi ove godine isto nije bilo jasno je kako Crew i Cartographers (koje su mi super igre) zavrse nominirane za KSDJ umjesto SDJ.

Just One: Party game ko i miljun drugih. Igra se coop pa se to ocito ljudima svidja. Nemam nista protiv igre, igrao sam slicne igre, igrao bi i ovu, ali kakvog ta igra ima posla s SDJ-om? Uz L.L.A.M.A i Warewords mislim da je ovo bila najgora godina, mislim da sam ovdje krenuo rageati protiv SDJ.

Mind: Mind je zabavan, ali jednom kad se skuzis s ekipom, to je to. Skoro pa ga ne bi nazvao igrom, ali je inovativan i kuzim zasto je nominiran. Ali onda pogledas da je par godina ranije bio nominiran The Game koji je prakticki ista igra, samo sto je vise igra i onda ti opet nije jasno sto Mind radi medju SDJ nominacijama.

Eto... sorry za rant, ali takav osjecaj imam. Ne bunim se na igre iz perspektive je li se meni svidjaju, nisam ja neki autoritet kojeg svi trebaju slusati. Samo me smeta sto se kriteriji za najbolju igru pretvaraju u "moglo bi se sviditi i baki i unuku" i skoro pa me vise na zanima uopce pogledati sto je nominirano.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 6):
grofAliensbedvinussamwiseDeniButch
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”