Podcast - Mijenjam ciglu za ovcu

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Odgovori
Avatar
Karo
Reactions:
Postovi: 133
Pridružen/a: 17 kol 2014, 21:25
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 67 puta
 pohvaljen: 218 puta
Kontakt:

Podcast - Mijenjam ciglu za ovcu

Post Postao/la Karo »

Pozdrav,

htio bih predstaviti podcast Mijenjam ciglu za ovcu u kojem sudjeluju članovi Klub Titan Atlas iz Osijeka.
Tu su Ana, Bruno, Danijel i ja Slaven kao voditelj i zabavljamo se uz teme iz svijeta društvenih igara.

Na linku se nalaze sve dosadašnje epizode koje možete slušati preko stranice, ali nas se može pronaći i preko iTunes tražilice i slušati na bilo kojoj aplikaciji za podcaste, npr. Podcast Addict za android.

http://klubtitanatlas.hr/podcast/podcas ... lu-za-ovcu

Ugodno slušanje :)

Ovi su korisnici zahvalili autoru Karo za post (ukupno 14):
grofKilladadomiljenkoroverandomShichAntomonsadistikoValsimkockica i još 4 korisnika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Podcast - Mijenjam ciglu za ovcu

Post Postao/la Valsim »

Svaka čast ekipa, pratim vas već neko vrijeme i izvrsno mi je :thumbs .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
Karodanijel2008
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Karo
Reactions:
Postovi: 133
Pridružen/a: 17 kol 2014, 21:25
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 67 puta
 pohvaljen: 218 puta
Kontakt:

Re: Podcast - Mijenjam ciglu za ovcu

Post Postao/la Karo »

Valsim je napisao/la: 21 ožu 2018, 18:53 Svaka čast ekipa, pratim vas već neko vrijeme i izvrsno mi je :thumbs .
Hvala puno i drago mi je to čuti :D
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Podcast - Mijenjam ciglu za ovcu

Post Postao/la dado »

Ekipa super ste, samo Slavene pojačaj malo svoj mikrofon ili malo glasnije govori, slabije se čuješ od ostalih. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
danijel2008
slika
Avatar
Karo
Reactions:
Postovi: 133
Pridružen/a: 17 kol 2014, 21:25
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 67 puta
 pohvaljen: 218 puta
Kontakt:

Re: Podcast - Mijenjam ciglu za ovcu

Post Postao/la Karo »

Hvala, to nam zaista znači da nas pratite i slušate! Budem pojačao svoj glas, tiše govorim, a prejako se smijem! :D
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Podcast - Mijenjam ciglu za ovcu

Post Postao/la sadistiko »

stavi limiter ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
danijel2008
slika
Avatar
Karo
Reactions:
Postovi: 133
Pridružen/a: 17 kol 2014, 21:25
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 67 puta
 pohvaljen: 218 puta
Kontakt:

Re: Podcast - Mijenjam ciglu za ovcu

Post Postao/la Karo »

Hah budem hvala na prijedlogu :)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Podcast - Mijenjam ciglu za ovcu

Post Postao/la sadistiko »

ma više sam se šalio, al ako imate tu mogućnost nije loše :-)
Inače, osobno ne volim podcaste, rađe gledam video, ali htio bih pohvaliti super ime i inicijativu. Što više bude takvih javnih objava o board gameingu to će nas biti sve više i više.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
danijel2008
slika
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Podcast - Mijenjam ciglu za ovcu

Post Postao/la joezg »

Meni su podcasti super i slušam ih dok vozim na i sa posla i dok šetam psa, perem suđe i sl.

Što se tiče cigle za ovcu, je 'l pristojno da ja napišem koju konstruktivnu kritiku?

Ne znam zašto ste se odlučili za ovaj format u kojem Slaven određuje teme i proziva jednog po jednog sudionmika da govore o temi. Mislim da bi bilo puno bolje da se to napravi kao jedan lijepi razgovor u kojem svi ravnopravno i interaktivno razmijenjuju mišljenja. Neka Slaven moderira, ako treba, ali neka to bude malo suptilnije (npr. ako svi zašute ili ako previše odlutaju s teme ili je vrijeme za novu temu). I čini mi se da pitanja ostali sudionici ne znaju, a ne vidim koji je benefit toga. Mislim da bi bilo dobro da unaprijed dogovorite teme i da sudionici mogu o njima razmisliti. Tako će rasprava biti zanimljivija.

Shvatite ovo kao dobronamjerni prijedlog. Na kraju krajeva, radite ovaj podcast zato jer vas zabavlja pa se zabavljajte i dalje!
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post:
danijel2008
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Podcast - Mijenjam ciglu za ovcu

Post Postao/la mado »

Također sam slušatelj puno podcasta o igrama i drago mi je čuti da postoji i jedan hrvatski na ovu temu. Odslušao sam prve 2 epizode danas na putu s posla i ugodno sam iznenađen. Jako mi je bilo zanimljivo čuti hrvatski pogled na cijeli ovaj svijet igara. Svi ste zanimljivi sugovornici. Nitko nema dosadan, uspavljujuć glas kakve znaju imati neki podcasteri. Po dinamici me malo podsjećate na Blue Peg, Pink Peg s jednom voditeljicom i ostalim muškima, zanimljiva se tu dinamika onda odvija. A pomalo i na Secret Cabal koji slično kao i vi ima nekoliko voditelja, pa onda svako malo vuče na svoju stranu, a kao i oni, igrate i BG, i RPG i minijature, pa se onda tu svakakva mišljenja mogu čuti.
Isto imam nekoliko prijedloga tj. kritika. Prvo je neka uvodna špica, glazbena tema, a isto i odjavna. Nije nužno, al nekako to imaju skoro svi podcasti, radioemisije i sl. Jačina zvuka vam nije dobra. Obje emisije sam morao slušati na 100% + volume boost da bi vas čuo. Ostale podcaste slušam na 80tak % glasnoće. To je bilo na mojem uobičajenom slušanju u javnom prijevozu (bus+tramvaj) gdje je pozadinska buka poprilična. Uhodani podcasti s godinama staža nemaju tih problema. Sličan tehnički problem je povremena jeka, neujednačena glasnoća sugovornika, gdje je Slaven najproblematičniji :) Podsjeća me jako na Geoffa Englesteina iz Ludology podcasta. Obojica povremeno uspore malo glas i spuste ga u neke dubine gdje ih se slabo razumije, a kad se malo uzbude oko neke teme dignu glasnoću i budu savršeno razumljivi. Geoff je gori po tom pitanju, a i dalje povremeno to radi nakon godina i godina. Nadam se da će Slaven biti bolji čim prije :D
Neznam kako ste snimali podcast, al povremeno mi je zvučalo kao da se primičete ili odmičete od mikrofona, pa se glas stišavao ili pojačavao. Probajte ili nabaviti bolje mikrofone (svaki da ima svoj) ili više paziti na način snimanja ili u postprodukciji probati izjednačiti sve glasove tokom cijele epizode. Ako treba, uvedite Patreon sponzoriranje, rado ćemo vas backati :thumbs
Žao mi je što se u prve 2 epizode niste detaljnije prestavili, malo jeste, ali ne dovoljno. Tipa top 5 ili 10 modernih igara koje volite i isto tako koje ne volite, koji su vam profili na BGG-u da vidimo detaljnije kakve sve igre imate, čisto sa slušatelji dobiju dojam kakvi ste igrači. Jeste malo pričali o tome, al volio bih čuti detaljnije, kako ste otkrili ovaj svijet, s kojima ste igrama počeli itd. Malo detaljnije da prokomentirate stanje u Osijeku, u Hrvatskoj općenito i o jednoj (Carta Magica) i pol (razni Mulleri i svi ostali) trgovini koje imamo u Lijepoj Našoj. Gdje sve kupujete igre? S kojih stranica?
Prve 2 epizode su bile dosta kaotičnog rasporeda, tipa sve po malo, što nije nužno loše, jer ste puno toga prošli, ali prekratko o pojedninim temama (osim o KS). Skoro svi strani podcasti imaju nekakav plan, tipa što smo igrali od zadnje epizode, vijesti, recenzija igre ili nekoliko njih, razne top liste, rasprava o glavnoj temi. Volio bih i vas čuti u sličnom formatu ili barem dijelomično, tipa da komentirate vijesti (kad Asmodee kupi nekoga :D , najave novih igara, proglašenja dobitnika raznih nagrada tipa BGG, Spiel des Jahres itd). Jako bi volio čuti vaše detaljnije recenzije igara, tipa ukratko kako se odvija sama igra, ali još više vaše dojmove o komponentama, gameplayu, reigrivosti i sl.
Meni se sviđa kako Slaven moderira tj. upravlja cijelim razgovorom. Tu me jako podsjeća na Brandona iz Cardboard of the Rings.
Uglavnom, stavljam vas na redovitu listu slušanja. Želim vam što veću dugovječnost.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 4):
dadosadistikoBuffybotdanijel2008
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”