Solo igranje

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Chaky
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 04 pro 2013, 15:20
Lokacija: Karlovac
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 13 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Chaky »

Samo napomena, smatram se noobom u svijetu BG-a. Kolekcija solidna, ali vecinom neodigrana zbog raznih RL razloga. Ali nadam se to promijeniti. Ako primjetite da sam nesto krivo napisao, bilo bi mi drago da me ispravite i poducite.

After Us. Solo.
https://boardgamegeek.com/boardgame/369548/after-us

Igra me privukla temom i artom. Deckbuilding kojim generiramo resurse (4 vrste) s kojima kupujemo bolje karte (4 vrste majmuna). Produkcijski sve jako lijepo izgleda. Lako se vadi i sprema. Ide do 6 igraca. U biti solitaire igra s minimalnom interakcijom s lijevim i desnim susjedom. Pobjednik je tko prvi stigne do 80 bodova. Pravila relativno jednostavna. Imam FR verziju, ali je jezicno neovisna. Isprintao help na EN.
Ima posebni Solo AI mod. Lako se odrzava. Dosta je izazovan, jer brzo kupuje i burna karte. A to mu je i mana, jer ne stignes razviti svoj deck, nego si primoran (ne znaci da je najbolja taktika, ali jedino to "vidim" za sada) kupovati Mandril karte koji daju vise bodova i Cimpanze koje daju vise repeat frame opcija. Taj mi se dio najvise svidio. Slaganje karata da najbolje iskoristis frameove. Kad sam pohvatao pravila partija traje oko 1h. Pocetne su mi bile oko 1,5h.
Vjerujem da je igra bolja i zabavnija u drustvu nego solo, jer sigurno stignes bolje razviti deck. Ali to jos trebam potvrditi u praksi.
Ostavljam za sada u kolekciji, jer ju zelim isprobati u drustvu. A sigurno cu odigrati jos koju solo, jer mi je zabavno slaganje frameova.
Hvala Roku sto mi je dao po cijeni koju je bilo nemoguce odbiti. Hvala i dadi.

slika

slika

slika

slika


Akropolis. Solo.
https://boardgamegeek.com/boardgame/357563/akropolis

Vidio post na FB-u gdje mi se svidjelo sto vidim. Poklopilo se s dobrom akcijom na Ozone.hr i stigla igra.
Ide do 4 igraca. Cijela igra su u biti kartonske plocice dobre debljine u obliku 3 spojena heksagona. Pravila jednostavna. Brzo se vadi i sprema. Poanta je u slaganju plocica da zadovoljis odredene kriterije po bojama. Lako uocljive boje na plocicama. Moze se slagati u sirinu i visinu. Svaki iduci level u visinu nosi vise bodova. Postoje i "teze" varijante po bojama. Moze se igrati samo s odredenim ili svim varijantama, po zelji. Nisam ih isprobao.
Solo AI je lako odrziv. Ima 3 tezine. Na easy nije problem pobijediti. Na medium Kamenolomi mu se broje +2 boda, pa treba prilagoditi taktiku. Nisam jos uspio pobijediti. :D Na hard mu se broje obojane plocice duplo kao da su sagradene na lv.2.
Svida mi se mehanika i puzla kako dobiti sto vise bodova. Solo je brza. Oko 15-20min po partiji, pa obicno odigram par komada za redom. Malo se treba pomuciti kod zbrajanja finalnog rezultata, ali nista prestrasno.
Nisam jos probao s pravim protivnicima, ali vjerujem da je iskustvo slicno kao solo.
Ostaje za sad u kolekciji kad mi se igra brza puzla.

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chaky za post (ukupno 3):
PsyBurnjuri006tanelorn
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la mado »

I ovu jesen su članovi 1-Player Guild https://boardgamegeek.com/guild/1303 na BGGu birali najbolje solo igre godine. Rekordnih 1149 igrača je dalo svoje glasove. Cijela lista "2023 People's Choice Top 200 Solo Games (200-1) " je ovdje https://boardgamegeek.com/geeklist/3247 ... ames-200-1

a top 20:
1. Spirit Island (već godinama br. 1)
2. Mage Knight (već godinama br. 2)
3. Marvel Champins LCG (3.godinu za redom br 3.)
4. Arkham Horror LCG (2. godinu za redom br 4)
5. Lord of the Rings LCG (uspon 2 mjesta zbog Revised Core Seta)
6. Too Many Bones
7. Dune: Imperium
8. Ark Nova
9. Terraforming Mars
10. Imperium: Classics
11. Gloomhaven
12. Final Girl
13. Aeon's End
14. Gaia Project
15. Robinson Crusoe
16. Lost Ruins of Arnak
17. Under Falling Skies
18. Cascadia
19. Feast for Odin
20. Strawlopolis
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 3):
priroda15dendarii42kovacu
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 702
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 812 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la dendarii42 »

Iznenađuje me da su igre koje su puno bolje u više igrača na ovom popisu. Dune: Imperium i TM primjerice teško mogu zamisliti da bih igrao solo.
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la DarkDefender »

Evo ja sam bas nekidan zaigrao Dune: Imperium solo. Igras protiv 2 AI-a i mislio sam da ce biti uzas, ali eto, isao sam probati. Uglavnom, ispalo je bolje od vecine drugih solo verzija koje sam igrao, ali po meni se ne moze mjeriti s igrom koja je dizajnirana za solo poput Under Falling Skies. Mislim da se igre poput Dune: Imperium nadju na ovakvim ljestvicama samo zato sto ljudi vole igru opcenito pa ne gledaju puno u detalje kad je igraju solo.

Plusevi:
- Managerirati AI-a je jednostavno
- Brzo se predje preko AI-jevog poteza sto znaci da vecinu vremena ipak provedes razmisljajuci o svom potezu.
- Najbolja stvar: AI skuplja resurse (spice, solari, vodu, intrigue kartice) i kad skupi odredjenu kolicinu mijenja ih za bodove. I to stvarno utjece na odluku koji cu potez odigrati. Npr. Idem na Fremena jer cu tako blokirati polje koje daje vodu pa AI nece skupiti 3. koja mu treba za dobiti bod.

Minusi:
- Nema cirkulacija kartica. AI nista ne radi po tom pitanju. Navodno aplikacija to popravlja, ali nisam probao.
- AI radi random poteze. Izvuces karticu i tamo ode. Ne mozes "racunati" s time sto mu treba i to mi je uvijek minus u solo verzijama s automom.
- AI kartice malo mijenjaju sto AI dobije kad dojde na odredjena polja. Sto znaci da ih moras nauciti napamet prije nego mozes racunati s time koje opcije su mu ostale otvorene i sto dobije s njima.
- AI ti nikad nece zablokirati polja za mentat, high councile, ekstra covjeka i trade spicea u solari
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 3):
priroda15Chakydendarii42
Avatar
Chaky
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 04 pro 2013, 15:20
Lokacija: Karlovac
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 13 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Chaky »

dendarii42 je napisao/la: 20 stu 2023, 13:46 Iznenađuje me da su igre koje su puno bolje u više igrača na ovom popisu. Dune: Imperium i TM primjerice teško mogu zamisliti da bih igrao solo.
Meni je to (na zalost) skoro pa i jedini nacin da isprobam igru i pohvatam pravila.
DarkDefender je napisao/la: 20 stu 2023, 14:33 ...
Minusi:
- Nema cirkulacija kartica. AI nista ne radi po tom pitanju. Navodno aplikacija to popravlja, ali nisam probao.
...
Aplikacija koja pomaze kod solo play-a ili applikacija kao igra, pa sve igras digitalno?
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chaky za post:
dendarii42
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la gogo666 »

pa vidite da je od top20 samo 2-3 iskljucivo solo (Sprawpolis nije, al kao da je).
To vam je pokazatelj stanja stvari, a to je da su igre s dobrim solo modovima top shit za solo igranje
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Aliensb »

Kad smo kod solo igranja, danas stiglo, bombona za scale


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post (ukupno 2):
tanelornChaky
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la DarkDefender »

Chaky je napisao/la: 20 stu 2023, 15:42 Aplikacija koja pomaze kod solo play-a ili applikacija kao igra, pa sve igras digitalno?
Aplikacija koja pomaze kod solo play-a. Efektivno zamjenjuje solo deck. Izasla je sad i cijela digitalna igra, ali nisam na to mislio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
Chaky
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 702
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 812 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la dendarii42 »

Chaky je napisao/la: 20 stu 2023, 15:42
dendarii42 je napisao/la: 20 stu 2023, 13:46 Iznenađuje me da su igre koje su puno bolje u više igrača na ovom popisu. Dune: Imperium i TM primjerice teško mogu zamisliti da bih igrao solo.
Meni je to (na zalost) skoro pa i jedini nacin da isprobam igru i pohvatam pravila.
Ma i ja sam dok sam živio sam obavezno uzimao igre koje imaju solo mod. Imam ili sam imao dosta igara s ove liste. Samo me čudi da tu upadnu igre koje su puno bolje u multiplayeru.
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la kovacu »

mado je napisao/la: 20 stu 2023, 12:40 I ovu jesen su članovi 1-Player Guild https://boardgamegeek.com/guild/1303 na BGGu birali najbolje solo igre godine. Rekordnih 1149 igrača je dalo svoje glasove. Cijela lista "2023 People's Choice Top 200 Solo Games (200-1) " je ovdje https://boardgamegeek.com/geeklist/3247 ... ames-200-1

a top 20:
1. Spirit Island (već godinama br. 1)
...
Kad bude vrijeme, ta igra ide samnom u grob. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
it's me
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”