Solo igranje

Pitanja vezana uz društvene igre
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la gogo666 »

Dva je super, ako odradis visinske pripreme, uzmes godisnji i odspavas 24h u komadu, nebili skupio dovoljno mentalne energije.

Inace ti mozak eksplodira.
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post (ukupno 2):
priroda15sismis
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 476 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la priroda15 »

Ja baš igram prvi puta solo Beyond the sun i mogu reći da je solidno iskustvo, malo se gubim u automa pravilima ali mislim da će nakon još jedne partije sve sjesti..


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post (ukupno 4):
juri006Denisadistikofpol
slika
Avatar
Silenus_17
Reactions:
Postovi: 19
Pridružen/a: 17 tra 2023, 09:07
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 5 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Silenus_17 »

Probajte Welcome to the Moon solo. Izvrsno za ljetnu popodnevnu meditaciju od koje mozak fino kuha.
9 razlicitih mapa (igara) + campaign mode. Igra je izvrsna i za vise igraca. Ocjena 10/10!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Silenus_17 za post:
juri006
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la DarkDefender »

Silenus_17 je napisao/la: 04 kol 2023, 10:43 Probajte Welcome to the Moon solo. Izvrsno za ljetnu popodnevnu meditaciju od koje mozak fino kuha.
9 razlicitih mapa (igara) + campaign mode. Igra je izvrsna i za vise igraca. Ocjena 10/10!
Ovo mi je na radaru vec neko vrijeme. Koliko cca traje solo partija?
Avatar
Silenus_17
Reactions:
Postovi: 19
Pridružen/a: 17 tra 2023, 09:07
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 5 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Silenus_17 »

DarkDefender je napisao/la: 04 kol 2023, 12:30 Ovo mi je na radaru vec neko vrijeme. Koliko cca traje solo partija?
Zavisi od nivoa.. recimo po mapi 15-20 min. S tim da ima i kampanja koja nije losa.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Silenus_17 za post (ukupno 2):
DarkDefenderjuri006
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

https://boardgamegeek.com/boardgame/284936/cafe

slika

U više igrača ovo je tzv. "multiplayer solitaire", premda nešto malo interakcije/utjecaja ima kod odabira karata: može se uzeti u obzir stanje protivnikove ploče kod draftanja. Također postoji u pravilima napredna varijanta koja uključuje bidanje za kartice (umjesto round robin draftanja), zasad mi ta varijanta ne zvuči privlačno, vidjet ćemo ako zaživi kao multiplayer filler pa ju isprobamo.

Solo je ovo zloglasni "beat your own score", ali postavljanje i puzzle koji predstavlja optimizacija tileova/kartica mi spada u draže mehanike, a još upareno sa malo također mi omiljenog pick-up-and-delivera, tako da mi ne smeta toliko.

Ovo je tablica valorziacije rezultata:
0 - 14 Poor
15 - 22 Average
23 - 29 Good
30 - 35 Very Good
36 - 40 Excelent
41+ Master

Zasad imam 1 poor, 2 average i 3 good rezultata, tako da prostora za napredak i izazova definitivno još ima :)

Glavna zamjerka (što me brine i kod eventualnog multiplayer igranja), je laka mogućnost lapsusa kod redoslijeda izvršavanja akcija. Akcije moraju ići po točnom abecednom redoslijedu: A (postavljanje zrna) -> B (slanje u mlin) -> C (prženje) -> D (slanje u dućane). Lako se zabuniti pa preskočiti jednu akciju, odnosno iz A greškom skočiti odmah u C ili iz B odmah u D. Bilo bi dobro da su simboli tih polja nekako distinktivnije istaknuti, da ih je lakše razlikovati, da se smanji mogućnost zabune.

Sve u svemu, lagani opuštajući solo, sa mrvicu tematskog flavora, koji nema baš dubinu, ali da ga se s vremena na vrijeme izvadi, kasno navečer pred spavanja, za opustiti mozak pola sata uz partiju, dvije nakon stresnog dana, savršeno funkcionira.

Igra već dolazi sa Expresso (ne znam je li taj X namjerni ili nenamjerni tipfeler ;) ), javim dojmove kad i nju probam.

Prijavim još i kako funkcionira kao multiplayer filler (multiplayer fillera nikad dosta).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 2):
dadoChaky
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3379 puta
 pohvaljen: 2003 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la dado »

Vukozec je napisao/la: 02 stu 2023, 16:49 Akcije moraju ići po točnom abecednom redoslijedu: A (postavljanje zrna) -> B (slanje u mlin) -> C (prženje) -> D (slanje u dućane).
szbunjen
Mi nikad nismo tako igrali. A evo gledam rulebook i nigdje ne piše da moraju ići tim redoslijedom (ili ja ne vidim).
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

dado je napisao/la: 02 stu 2023, 22:38
Vukozec je napisao/la: 02 stu 2023, 16:49 Akcije moraju ići po točnom abecednom redoslijedu: A (postavljanje zrna) -> B (slanje u mlin) -> C (prženje) -> D (slanje u dućane).
szbunjen
Mi nikad nismo tako igrali. A evo gledam rulebook i nigdje ne piše da moraju ići tim redoslijedom (ili ja ne vidim).
Možda se nismo razumljeli. Možda je bolje ovako rečeno: redoslijed polja, a ne akcija mora ići ABCD.

Akije je moguće odigravati bilo kojim redoslijeodm (tipa 2 B akcije za redom, pa onda A itd.), ali nakon polja A kockice (kavu) treba premjestiti na polje B (a lako se zabuniti pa staviti na C umjesto B).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
dado
slika
Avatar
Chaky
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 04 pro 2013, 15:20
Lokacija: Karlovac
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 13 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Chaky »

Bolje da nisam naletio na ovaj post pred par mjeseci. sbatine
Podebljao kolekciju 4x od tada. :oops:
Odigrao 0. :facepalm

P.S. Boldane su frisko nabavljene.
mado je napisao/la: 19 stu 2022, 17:41 Zanimljiva geeklista je objavljena za sve sadašnje i buduće ljubitelje solo igranja, "2022 People's Choice Top 200 Solo Games". Skoro 1000 članova 1-Player Guilda na BGGu https://boardgamegeek.com/guild/1303 je 9tu godinu za redom glasalo za najbolje solo igre. U obzir su dolazile čisto solo igre kao i one koje imaju varijantu za solo igranje.
Cijela lista je ovdje: https://boardgamegeek.com/geeklist/3061 ... 200?page=8
A top 20 za 2022. je:
1. Spirit Island - treću godinu za redom je br.1
2. Mage Knight - treću godinu za redom je br.2
3. Marvel Champions: The Card Game (LCG)
4. Arkham Horror: The Card Game (LCG)
5. Too Many Bones
6. Gloomhaven
7. The Lord of The Rings: The Card Game (LCG) - nabavio Revised set
8. Terraforming Mars - nabavio i Ares
9. Aeon's End - imam na Steamu base game
10. Ark Nova - prošle godine br. 1025
11. The Gaia Project
12. Imperium: Classics
13. Dune: Imperium
14. Under Falling Skies
15. Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island
16. A Feast for Odin
17. Scythe
18. Obsession
19. Wingspan - nabavio Asiu
20. Sprawlopolis
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chaky za post (ukupno 2):
dadomado
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3379 puta
 pohvaljen: 2003 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la dado »

Vukozec je napisao/la: 03 stu 2023, 00:02
dado je napisao/la: 02 stu 2023, 22:38
Vukozec je napisao/la: 02 stu 2023, 16:49 Akcije moraju ići po točnom abecednom redoslijedu: A (postavljanje zrna) -> B (slanje u mlin) -> C (prženje) -> D (slanje u dućane).
szbunjen
Mi nikad nismo tako igrali. A evo gledam rulebook i nigdje ne piše da moraju ići tim redoslijedom (ili ja ne vidim).
Možda se nismo razumljeli. Možda je bolje ovako rečeno: redoslijed polja, a ne akcija mora ići ABCD.

Akije je moguće odigravati bilo kojim redoslijeodm (tipa 2 B akcije za redom, pa onda A itd.), ali nakon polja A kockice (kavu) treba premjestiti na polje B (a lako se zabuniti pa staviti na C umjesto B).
Da, krivo sam ja protumačio tvoju rečenicu, sve 5. :thumbs
Već sam se uplašio da smo još jednu igru igrali krivo. :D
btw čekiraj https://boardgamegeek.com/boardgame/374201/lata , svojevrsni "nastavak" Cafe-a. Ima neke slične ideje, a opet drugačiji feel.
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”