Solo igranje

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

Moj najbolji solo score:

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 2):
dadokockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la kockica »

Wow, još nijednom nisam uspio osvojiti sve lisice. Najbolji rezultat mi je bio cca 285, a stalno pokušavam gađati 300.
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

Da, taktika je bila jednostavna, ići na sve lisice, minimalno 20 u svakoj boji i ovakav raspored žutih:
xxxx
xx
xx
xxxx
slika
Avatar
calacirya
Reactions:
Postovi: 8
Pridružen/a: 10 tra 2020, 11:07
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la calacirya »

Vukozec je napisao/la: 04 ožu 2020, 09:47 Proći ću kroz sve igre iz svoje kolekcije koje imaju službenu solo varijantu, te na svaku ostaviti komentar. Također ću im pridružiti i sve coope koji se mogu out-of-the box igrati solo, a možda i poneku sa neslužbenom solo varijantom.

6. SET
----
18. Azul (unofficial)
SET mi je super, a jedva čekam čuti (pročitati) kako se igra Azul solo. :-)
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

Probao sam dvije solo varijante Azula:
1. Kompliciraniju: https://boardgamegeek.com/thread/199525 ... -available
2. Jednostavniju: https://www.boxofdelights.net/azul

Od kompliciranije sam odustao. Previše pravila za upamtiti za takav tip igre pretvara iskustvo u gnjavažu.

Jednostavnija je sa druge strane ne može biti jednostavnija no funkcionira prilično dobro. BYOS (beat your own score) mozgalica nudi sličan stil solo zabave kao recimo Ganz schon clever.
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

1942: USS Yorktown

#pandemic-meets-fuse

Prva solo pobjeda iz 8. pokušaja:

slika

Coop pandemikastog tipa (otkrivanjem nove kartice na početku kruga šire se prijetnje po mapi), no sa dodatnim tvistom: igra se real-time. Imate 30 minuta da uništite japanski nosač aviona ili gubite. Još je nekoliko načina da izgubite (a pobijediti možete samo na jedan), pa ostvariti pobjedu nije nimalo lako. Prvih nekoliko partija sam ignorirao vremensko ograničenje jer sam morao referencirati pravila i svejedno sam uvjerljivo gubio. Glavni mehanizam je rolanje kockica i loša sreća zna biti vrlo frustrirajuća. Jedinice su negativne i troše gorivo vaših aviona, nekad baš dobijete same jedinice. Igra dolazi sa 3 mini ekspanzije koje dobro dođu kao pomoć i ekstra taktičke opcije. Jedinu pobjedu sam ostvario igrajući sa svim ekspanzijama i mislim da ću uvijek igrati sa nekom kombinacijom.

Podržan je raspon 1-4 igrača, no uvijek su 4 američka aviona sa kojima upravljate, što znači da u solo modu jednostavno upravljate sa sva 4. To zna biti malo konfuzno i lako se može desiti da omašite redoslijed ili neki dio akcije, naročito zato jer se zbog sata koji otkucava trudite igrati što brže. Potrebno je odigrati par partija da se dobro usvoje sva pravila i onda igra postaje fluidna i dinamična. Nažalost, sumnjam da ću imati društvo za igranje dovoljno partija u coop modu.

Ocjena za solo varijantu:
1 - ne preporučam
2 - OK ako nemate ništa drugo za ubiti vrijeme
>>> 3 - preporuka, ali sa ograničenim rokom trajanja
4 - topla preporuka, vrlo dobar solo play
5 - sjajna solo varijanta, nikad mi neće dosaditi

Za one koje zanima tema: https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_the_Coral_Sea
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
juri006
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

Second Chance

slika

Second chance solo funkcionira otprilike kao i multiplayer: kao opuštajući fitness za mozak, gdje nije toliko bitno pobijediti (premda mi se uvjet solo pobjede, manje od 10 praznih u 3 runde, pokazao kao priličan izazov, naročito dok nisam skužio da je dozvoljeno zrcaliti oblike :facepalm ) koliko odmoriti uz opuštajuću, a opet aktivnu moždanu vježbu. Iscrtavanje kvadratića je samo po sebi stress relief, igra je samo bonus. SC u solo modu ima dodatni plus. Odlično ide u paru sa slušanjem muzike, zahtjeva taman toliko moždanog naprezanja da se možete dovoljno skoncentrirati na obje stvari; primjećujete i glazbu, a razmišljate i o igri. Malo je igri koji pogađaju taj balans. SC solo navečer sa slušalicama na ušima, preporučam :thumbs

Ocjena za solo varijantu:
1 - ne preporučam
2 - OK ako nemate ništa drugo za ubiti vrijeme
>>> 3 - preporuka, ali sa ograničenim rokom trajanja
4 - topla preporuka, vrlo dobar solo play
5 - sjajna solo varijanta, nikad mi neće dosaditi
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
juri006
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Deni »

meni je igra odlicna. nisam znao da se oblici mogu zrcaliti xD mozda sad uspijem biti bolji od 8 praznih polja na kraju partije.

Usput, kao prijedlog za solo igru preporucam Santa Mariu. Kombinatorika i vrijeme koje imate za razmisljanje je idealno izbalansirano za jednog igraca, a cilj je sakupiti vise od 100 bodova. Jos mi nije poslo za rukom, ali tu je i draz, jer drukciji redoslijed akcija uvelike utjece na finalni ishod runde i partije na kraju krajeva...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 2):
Vukozecjuri006
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

FUSE

slika

Ovaj real-time coop je sasvim solidna 10-minutna solo zabava. Brzo, živahno i zarazno - desi se da odigrate par partija zaredom i sat proleti za čas. Još nisam siguran da li su stvarnovremenske kooperativne igre nešto u čemu ću ikada uživati drugačije osim solo, no FUSE ima osigurano mjesto u mojoj kolekciji. Zašto? Zato jer s njim za male pare dobijete 25 kockica (po 5 u 5 boja) :)

Ocjena za solo varijantu:
1 - ne preporučam
2 - OK ako nemate ništa drugo za ubiti vrijeme
>>> 3 - preporuka, ali sa ograničenim rokom trajanja
4 - topla preporuka, vrlo dobar solo play
5 - sjajna solo varijanta, nikad mi neće dosaditi
Zadnja izmjena: Vukozec, dana/u 07 lis 2020, 23:37, ukupno mijenjano 3 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
juri006
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

Verflucht!

slika

Od autora The Game, igra u sličnom stilu: kroz kooperativnu igru riješite se svih karata u špilu. Ovaj put imamo temu: pola karata su čudovišta, a druga polovica amajlije koje ih tjeraju. Artwork je zgodan, scoobydoovski (probao sam stvoriti malo spooky atmosfere sa soundtrackom). Igra je ipak dosta slabija od The Game, pogotovo u solo modu gdje imate dojam da se igra sama od sebe. Preporučam The Game solo (ja ga igram sa kartama iz 6 nimmt!), a Verflucht! najbolje prolazi kao dječja igra, da malo vježbaju zbrajanje uz crteže koji su im privlačni (uz Scooby Dooa, kao orijentir zamislite i Obitelj Adams).

Ocjena za solo varijantu:
1 - ne preporučam
>>> 2 - OK ako nemate ništa drugo za ubiti vrijeme
3 - preporuka, ali sa ograničenim rokom trajanja
4 - topla preporuka, vrlo dobar solo play
5 - sjajna solo varijanta, nikad mi neće dosaditi
Zadnja izmjena: Vukozec, dana/u 07 lis 2020, 23:36, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 2):
Shichjuri006
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”