Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la danijel2008 »

Ma apsolutno nerazumno bi bilo printati 3D tileove. Ali ideja kao ideja golica maštu. Nešto u stilu Project L pločica. Pa onda nije problem zrcaljenje.

Ali definitivno samo ideja...sumnjam da bi se ikada realiziralo. :D
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la T0mo »

Aliensb je napisao/la: 03 lip 2022, 06:57
Machina arcana.

Vidio sam da je doslo u Cartu, organizirao brzo narudzbu udruge (Pannonia minor Slavonski Brod) i kako je prijatelj to pokupio kaže mi da li je to neka Hrvatska igra, neki Juraj Bilic ju je napravio. Nakon kratke provjere vidim da je stvarno.

Igra je steampunk i cthulhu miks, sa zanimljivim mehanikama, osim povremenog osjecaja da stalno rollam kocku za enemy i horror fazu nakon sto sam svoj krug zavrsio ponekad za 10 sekundi.

Igrao sam solo i to mi je drugi pokusaj, nakon sto sam prvi puta probao da steknem osjecaj pa stao na pola i odlucio pogledati jos jednom pravila da ne igram nidta krivo, na kraju se ispostavilo da je ovo jedna od rijetkih igara u kojima u prvom gameu nisam nista zeznuo.

Nije Cthulhu death may die, ali mi je za sada dsta zanimljiva, jedva cekam sljedece igranje da imam vise dojmova.
Baš, to možda samo misliš da nisi nešto zeznuo :P
Mi smo igrali 3 puta u troje i tek valjda treću put smo odigrali da nismo krivo igrali...
Igra je super, samo je svaki put partija trajala 5 sati. Prvi put smo mislili jer smo igrali prvi put i još krivo, ali do trećeg se ništa nije promjenilo.
S tim da smo druga 2 puta failali isti scenarij, koji smo zapravo mogli dobiti da smo malo više taktizirali. Čistim borenjem protiv monstera tna biti problem finalni scenarij, ostalo je bilo relativno lagano.
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 282
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 222 puta
 pohvaljen: 333 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Aliensb »

T0mo je napisao/la: 06 lip 2022, 11:46
Aliensb je napisao/la: 03 lip 2022, 06:57
Machina arcana.

Vidio sam da je doslo u Cartu, organizirao brzo narudzbu udruge (Pannonia minor Slavonski Brod) i kako je prijatelj to pokupio kaže mi da li je to neka Hrvatska igra, neki Juraj Bilic ju je napravio. Nakon kratke provjere vidim da je stvarno.

Igra je steampunk i cthulhu miks, sa zanimljivim mehanikama, osim povremenog osjecaja da stalno rollam kocku za enemy i horror fazu nakon sto sam svoj krug zavrsio ponekad za 10 sekundi.

Igrao sam solo i to mi je drugi pokusaj, nakon sto sam prvi puta probao da steknem osjecaj pa stao na pola i odlucio pogledati jos jednom pravila da ne igram nidta krivo, na kraju se ispostavilo da je ovo jedna od rijetkih igara u kojima u prvom gameu nisam nista zeznuo.

Nije Cthulhu death may die, ali mi je za sada dsta zanimljiva, jedva cekam sljedece igranje da imam vise dojmova.
Baš, to možda samo misliš da nisi nešto zeznuo :P
Mi smo igrali 3 puta u troje i tek valjda treću put smo odigrali da nismo krivo igrali...
Igra je super, samo je svaki put partija trajala 5 sati. Prvi put smo mislili jer smo igrali prvi put i još krivo, ali do trećeg se ništa nije promjenilo.
S tim da smo druga 2 puta failali isti scenarij, koji smo zapravo mogli dobiti da smo malo više taktizirali. Čistim borenjem protiv monstera tna biti problem finalni scenarij, ostalo je bilo relativno lagano.
Pogledao sam pravila na dva razlicita videa, pogledao gameplay video, procitao knjigu i onda laganu uz nju igrao, neke stvari uzeo mobitel i gledao BGG, nakon toga opet pogledao pravila online.

Trajalo je 3 do 3,5 sata solo.

Jedina stvar za koju nisam bio siguran da sam ju odigrao dobro je jedan event ima simbol 3, za sljedeca 3 puta kad aktiviras neko polje dobijes 3 crne kocke damagea, ja sam ga igrao tako, a ovaj u videu je igrao da nakon sto 3 puta lootas onda dobivas svaki sljedeci damage, meni se to cinilo preslabo za solo igranje,a i opcenito, pogotovo sto je 60% sanse da taj event ode sljedeci krug i nije nista napravio.
slika
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 172
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 288 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la ray »

https://boardgamegeek.com/boardgame/42/tigris-euphrates

Sad je već postalo regularno igranje ove fenomelnane igre. Igra postaje sve bolja i bolja čim se više igra. Mijenjam ocjenu 9.5 na 10.
Mali osvrt na ekspanzije (civ. zgrade + zigurat te druga,veća mapa) (sve je igrano 3p):
U ovom slučaju manje je bolje, odnosno civ. zgrade mi razvodne i "opusti" inače dosta stisnutu i cutthroat igru. Lagano se naprave, pločice se ne okreću i mogu se micati rezultira tome da monumenti gube na svojoj vrijednosti, odnosno manje se grade.
Druga, veća mapa je slična stvar, preotvorena je i duže traje za 3p.
Možda bi promijenio mišljenje kada bi probao s 4p.

Ako koga interesira, prelistavanjem nekoliko stranica može naći moj inicialni review.
Uspio sam nabaviti Yellow and Yangtze, pa je pao dogovor da ćemo ga probati sljedeći put. Baš me interesira kako će mi se svidjeti jer mi se ovako kad sam pogledao pravila ne sviđa što je izbacio jedan "objective" (treasure) s mape, pa time se sve vrti oko pagoda. Sviđa mi se što leaderi imaju korist ako nisu odigrani i market pločica.I naravno, zanima me rezolucija rata.

https://boardgamegeek.com/boardgame/150145/skull-king

Svako malo odigramo koju partiju i svaki put je zabavan. U 3p je jako cutthroat što mi se sviđa. Tko voli uzimanje štihova i pogađati prije runde kolki ih bude uzeo, ovo mora imati u kolekciji.

https://boardgamegeek.com/boardgame/205046/capital-lux

Već duže vrijeme ovo nismo igrali i igra je i dalje ekstra zabavna. Malo i lagana pravila, a toliko taktizirana i pokušaja biti lukav. Ovo nabavite ako volite male, kratke kartaške igre (trenutno je Capital Lux 2 lakše za nabaviti u dućanima). Ne znam da li bi mi se svidjela u 4p jer mislim da bi bilo previše za pratiti tko što ima. 3p je sweet spot.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ray za post (ukupno 7):
dadotanelornDenipriroda15ZorzyStipsmiljenko
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

https://boardgamegeek.com/boardgame/25568/metropolys

Imam ovu igru od Essena prošle godine i sa dolaskom remake Kickstartera, Skyrise, morao sam ju više skinuti sa shelf of shame.

Igra je čisti auction sa elementima set collectiona nekog. Bidda se jačinom tornja redoslijedom u susjednim poljima (kao u Goi) i onaj tko bidda najveći preokreće toranj i svi ostali se vraćaju vlasnicima.

slika

Moram priznati da igra funkcionira odlično. Izrazito je jednostavna za objasniti, a svaki potez moraš probati naciljati da ugrabiš polje koje ti odgovara ili da probaš blokirati protivnika nekako. I što je malo nevjerojatno odlična je u 2 igrača, iako je auction game.

Definitivno super kupnja za 5€ :D, i uvijek može zamjeniti Ticket to Ride, Carcassonne ili nešto slično kao mamac za nove ovisnik zbog jednostavnosti pravila.

I da se osvrnem još na Skyrise, ne znam koje su razlike al realno ovo je filler, i mislim da ako su od igre napravili da nije filler onda je nepotrebno komplicirana, a opet raditi deluxe filler za koji ti treba više od 2 minute za setupa je suludo.

Fun fact za kraj - igra je nastala nakon što je dizajner krivo protumačio pravilo za biddanje u igri Goa. :D eto ima šanse za većinu nas tu na forumu
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 8):
juri006sadistikoMago de UmagoPapavertanelornTeehee(R)samwisedado
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la samwise »

Nekidan smo napokon zaigrali https://boardgamegeek.com/boardgame/170 ... -north-sea.

slika

Iskreno očekiva san da će mi bit manje zanimljiva nego šta je bila.

Posebno mi se sviđa šta u stavljanju workera, jednog staviš drugog uzmeš, pa triba pazit i na boju workera ne samo lokaciju...

Sve u svemu dosta je dobra igra, samo je pitanje koliko će često izlazit na stol. Sve mi se čini da ću nabavljat ekspanzije :zvizdi

I dovoljno mi je drugačija od championsa tako da obje mogu ostat u kolekciji.

Posli toga smo opet malo igrali https://boardgamegeek.com/boardgame/324 ... n-deep-sea, i igra mi se čini sve bolja i bolja šta je više igramo :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru samwise za post (ukupno 9):
juri006dadorealukaPapaverMago de UmagoDenitanelornMirekCrosadistiko
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/217780/gentes

slika

Dok sam razmisljao s kojom igrom bi ovu igru usporedio, bas se i nisam mogao sjetiti neke. I mislim da je to najveci plus igre. Naravno, poznate su to akcije: kupi kartu/ispuni kartu pomakni se na progress tracku, trajno zauzmi mjesto na mediteranu i harvestaj bonuse svaki krug, ali cak i najzanimljivija komponenta igre: time track.

Slican postoji u AuZtraliji: odigras akciju koja kosta odredjeni broj resursa (u gentesu uvijek novac) plus potrosis vrijeme. I to daje dovoljno razlicit twist od recimo, imas X workera i kad ih potrosis gotov si s rundom. Ovo s vremenom je jos uvijek zanimljivo i svjeze.

Igra je po meni nezasluzeno prosla ispod radara i jos se manje zasluseno sad rasprodaje za sitniš. Nije to razina Concordije, ali ima se tu sta igrat i zapravo je pitka s obzirom kako sve skupa izgleda na prvu. Dizajn i ikonografija su cak logicni nakon sto se sve pohvata (kroz prvi krug sigurno) ali u nekim slucajevima, koristen je jako sitan font. Do kraja partije naucite koliko sta kosta, ali isto bi bilo ljepse da su neke ikone/brojevi veci tako da se jasno vidi s drugog kraja stola.

U svakom slucaju, ovo je bas dobar primjer hidden gen igre koja nikog nece privuci na prvu, ali ce stare bg lisce ostaviti s osmijehom na licu.

Kome bi preporucio igru? Ljubiteljima koji vole tijesne opcije, odricanje jednog da bi ispunio drugo, ali bez pretjeranog kaznjavanja losih poteza te onima kojo vole planirati poteze unaprijed bez da zapnu u AP.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 10):
PapaverMinsc1610dadoMago de Umagosadistikojuri006samwiseTeehee(R)Killamljeko
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1250
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3359 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Gentes je odlična. Bilo bi vrijeme da i moja konačno izađe na stol nakon skoro 2 godine (zadnje partija 1.8.2020. :facepalm )

Ali je zato nakon 7 mjeseci konačno danas na stol izašao poklon od bgg Sante: https://boardgamegeek.com/boardgame/229 ... -city-gods

slika

Ok, je da je bila solo 2p dado uči pravila partija ali i to je već pomak.
Nadam se da će drugi tjedan biti partija za ozbiljno. :)

I da, znam da nisam stavio dummy igrače i nisam pomicao bijeli eclipse marker nakon poteza zadnjeg igrača i nisam pomaknuo marker na ascension tracku nakon izgradnje kućice. I vjerojatno još par stvari. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 7):
Denisadistikojuri006Mago de UmagoPapavertanelornMinsc1610
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Jučer odigrali prvi put novi KS https://boardgamegeek.com/boardgame/328 ... thers-work

Igrali smo u 2p s Beta aplikacijom. Za prvi Game izrazito zadovoljavajuće (Osim sto smo neke stvari igrali krivo, ali o tome kasnije u tekstu 😄).

Igra je zapravo story driven worker placement gdje si u ulozi “ludog” znanstvenika u viktorijanskom dobu. Imaju 3 scenarija koji mjenjaju sadržaj igre kao i chronicle Book koja ovisno o nekim odlukama igrača i scenariju mjenja izgled ploče.

Igra se u 3 generacije, a svaka generacija traje 3 runde. Između generacije se ne prenose resursi ni novci nego samo nadogradnje na imanju i znanje zapisano u journal. Tematski prva generacija je tvoj djed, druga tvoj otac i treća si ti. 😊

Imas 3 vrste radnika (yourself-može uzeti 2x akciju u gradu i ne plaća extra $, caretaker - može koristiti akcije samo na tvom imanju i servant-koristi akcije u gradu (ako koristi akcije na imanju onda ga izgubiš na kraju runde (tematski - vidio je previše i prepao se i pobjegao 😄)).
Radnike mozes postavljati na svoje imanje i u grad. Skupljaš resurse ( gears, Chemicals, animals, bodies i 4 vrste znanja (biology, chemistry, occult I sl) da bi mogao izvršiti eksperimente (A, B, C i D (your fathers work)).
Jeftiniji eksperimenti (A) donose resurse (znanje) i daju malo bodova, skuplji eksperimenti (b,c) donose uglavnom bodove i creepiness.

Kako smo u viktorijanskom dobu i u ulozi ludog znanstvenika (zamislite dr Frankensteina) tako imate i seljane sa vilama i bakljama. Ako radite previše creepy stvari (kopate tijela na groblju ili radite čudne eksperimente) seljani vas s vremenom protjeraju iz svog sela i ne možete vise slati “radnike” tamo da skupljaju resurse dok ne “uvjerite” seljane da niste ipak toliko creepy, a to će te naravno napraviti odlaskom u crkvu i donirati joj novce 😄

Ono sto je twist od standardnog worker placementa je aplikacija koja vodi kroz igru. Ima storyline koji ima možda previše čitanja, ali igra funkcionira i bez toga sasvim dobro. Realno možete pročitati zadnju rečenicu ili dvije (tu uglavnom pišu neke stvari koje unlockas kroz igru ako staneš na određeno polje ili se događaju na kraju generacije) i igrati bez problema.

Jako tematski sve odrađeno, player interaction je skroz ok za ovaj tip igre. Uz to igra je vrlo taktilna, sve komponente izgledaju fantasticno pa to pomalo i popravlja feel.

Veselim se sljedećem igranju i otključavanje novih scenarija i završetak igre.
slika

slika

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 12):
dadoPsyBurnMago de Umagojuri006dendarii42samwisetanelornPapaverrealukaTeehee(R) i još 2 korisnika
juri006
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1561 put
 pohvaljen: 565 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Nedavno sam se zamjenio na forumu pa evo zena i ja prva partija Tides of Time od hrvatskog dizajnera Kristian Čurla. Svidja mi se igra, jednostavna je, zabavna i brza. Jako lijepi art. Savrsena igra za ponijeti na ljetovanje i plažu :thumbs

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 8):
dadotanelornPapaverDeniZorzyValsimMago de Umagosamwise
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”