Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Papaver je napisao/la: 22 sij 2022, 00:23
Mago de Umago je napisao/la: 21 sij 2022, 21:56 Opponent je brze krenuo s konzervativnim projektima...
Konzervacijski projekti. :P

Ako je bila šala onda zanemari, ali morao sam. :D
Haha, nek si, zaslužio sam. :D
slika
Avatar
MirekCro
Reactions:
Postovi: 131
Pridružen/a: 14 lis 2021, 10:00
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 482 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la MirekCro »

Mi smo se jučer malo tematski "raspištoljili". Tema večeri je bio wild west :mrgreen: Ekipa nije u početku bila zainteresirana jer sam samo ja fan te tematike ali uz malo sbatine pristali su

Za zagrijavanje smo odigrali par krugova https://boardgamegeek.com/boardgame/158899/colt-express
Ekipa bila oduševljena igrom. Igra je brza i zabavna te im se svidjela mehanika odigravanja karata pa tek onda razrješavanje istih. Uglavnom na kraju se tražila runda više :lol:

A kad sam ih uvukao u divlji zapad, bilo je vrijem da na stol stavimo sljedeću igru
https://boardgamegeek.com/boardgame/232 ... rn-legends
Nakon početnog objašnjavanja pravila. Počeli smo s igrom koja je u početku bila blaga, ali kad je ekipa pohvatala koncept se sve ubrzo počelo pretvarati u pravi divlji zapad. Pljačke, dueli, uhićenja su pljuštala na sve strane. Igra je na kraju jako dobro prošla kod ekipe i pao je dogovor da sljedeći puta počinjemo s njom. Misija uspješno obavljena :twisted: :twisted:

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru MirekCro za post (ukupno 16):
Mago de UmagoPapaverkockicaTeehee(R)ValsimMinsc1610juri006dadorealukaBojan1983 i još 6 korisnika
slika
Avatar
rhogam
Reactions:
Postovi: 29
Pridružen/a: 23 stu 2021, 12:16
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 112 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la rhogam »

A kad sam ih uvukao u divlji zapad, bilo je vrijem da na stol stavimo sljedeću igru
https://boardgamegeek.com/boardgame/232 ... rn-legends
Nakon početnog objašnjavanja pravila. Počeli smo s igrom koja je u početku bila blaga, ali kad je ekipa pohvatala koncept se sve ubrzo počelo pretvarati u pravi divlji zapad. Pljačke, dueli, uhićenja su pljuštala na sve strane. Igra je na kraju jako dobro prošla kod ekipe i pao je dogovor da sljedeći puta počinjemo s njom. Misija uspješno obavljena :twisted: :twisted:

slika
[/quote]

Meni i ekipi je Western Legends zadnjih mjesec dana jedina zanimacija, vrhunska igra, jedino nikako da se na pokeru svi nađemo haha
Definitivno ću u skorijoj budućnosti uzeti i Ante up i Blood Money ekspanziju te probat nabavit sve one dodatke koji su bili na kickstarteru.
Ovi su korisnici zahvalili autoru rhogam za post (ukupno 2):
MirekCrojuri006
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Nazalost treći nije uspio doci pa smo opet morali u 2p igrati, sto i nije lose za Ark Novu jer koliko cujem najbolja je u 2p.

Tako da smo ponovili Ark Novu s novim mapama. Opet sam krenuo s okretanjem prvo sponzor karte, najvise zato jer daje duplo novca i mislio sam da ce mi to dobro doci u pocetku dok je novca jako malo. Tako je i bilo, osjecao sam se dosta opusteno po pitanju novca. End game bonus mi je isto bio vezan za sponzore, skupio sam ih 8 i svaki mi je bio dobar - ili neki bonus tokom igre tokom igre ili end game bonusi koje sam sve ispunio. Protivnik je slabo odigrao svoju plocu, imao je interakciju sa sponzorima, ali nije uspio to iskoristiti. Na kraju je rez bio 39:4 za mene.

Nakon toga je na stol dosla https://boardgamegeek.com/boardgame/316 ... uilders-ur

slika

slika

Ovo je mozda najteze prvo igranje neke igre do sada.

5 distrikta, oznaceni s brojevima od 1-5. Svaki ima svoju boju i kockice u toj boji. I sad ide taj mehanizam koji jos do sada nisam susretao: uzme se kocka i broj na njoj odredjuje u kojem distriktu ce nam workeri raditi akciju sljedeci potez, micemo jednog workera tamo, a kocka tada ide nama u ruku i postaje resurs te boje, broj postaje nevazan. Kocka 6 je kao nekakav joker i mozes odabrati bilo koji distrikt u koji nisi mogao ici s nekom drugom ponudjenom kockom. Za kraj radimo 2 akcije od ponudjenih (3 ili 4, ovisno o distriktu) u dstriktu u kojem smo poceli potez. Pomaknemo drugog workera kod onog prvog i drugi igrac je na potezu.

Prva 3 distrikta su za gradnju, to je poanta cijele igre (Tabannusi je stara sumeranska rijec za "graditi"). Da bi se izgradila gradjevina treba prije toga staviti projekt na polje. Moze se graditi i na tudjem projektu, tada marker s plana ide vlasniku u ruke i on se dize na templeu,a ako je tvoj projekt onda ide u supply i ne dizes se na templeu. Markeri su limitirani, krece se s 5 kom + 10 u supplyu i nema ih se bas uvijek pri ruci. Bonus kod scoringa je vrt adjecent sa buildingom, ne mora biti tvoj vrt, ali prilikom gradnje vlasnik vrta dobije benefit samo ako netko drugi gradi pored njega. Graditi pored svog vrta nece dati odmah nista, ali na kraju hoce. I jos nesto - prije vrta (zeleni garden tile) treba natopiti polje (plavi water tile), ne moze se raditi vrt na suhom.

4. distrikt je port koji je zapravo mjesto za aktiviranje tehnologija (nesto kao u Teotihuacanu) i prikupljanje dodatnih resursa.

5. distrikt je zigurat (naravno da mora biti neka piramida :D ) i to je jos jedan nacin za podebljati bodove. Malo je komlicirano ovako objasniti, ali recimo da sam na kraju od ukupnih 86 boda ovdje dobio 21, a protivnik nista.

Postoje i kartice koje se tokom igre mogu scoreati po principu "tko prvi njemu djevojka" koje su dosta teske za rijesiti. Tu sam jos 10 bodova dobio plus jos nesto sastrane.

End game karticu nisam uspio rijesiti najvise jer sam zaboravio na nju (protivnik je rijesio), a na to treba obratiti paznju jer je dosta lako i donosi 10 bodova. Te se kartice odnose na broj gradjevina po distriktima, npr u 1. i 2. distriktu po 2 gradjevine.

Kad ponestane kockica u jednom distriktu ide scoring za taj distrikt i kockice se refilaju. Ostali distrikti se ne diraju tako da je sljedeci scoring puno blizi. 5. scoring je zadnji, tada se ne scorea taj distrikt nego se odradi krug do kraja, svi odrade jos jedan potez i onda se scoreaju svi distrikti jos jednom. Tako da ce se svaki distrikt tokom partije bar 1x scoreati.

Score je na kraju bio 86-54.

Ovako je to izgledalo na kraju:

slika

slika

slika


Igra je odlicna! Zbilja je teska, ponajprije zbog tog neobicnog dice managementa, nije bas lako isplanitati dobro par poteza unaprijed, ali mislim da ce s vremenom postati sve bolje. Druga strana boarda je za 3-4 igraca, malo vise polja ima, dodaje se jos kockica u vise igraca i mislim da je jos bolja jer je prepuna te pozitivne interakcije. Mi smo premalo gradili na tudjem pa se nismo ni razvili previse (nismo se penjali na templovima).

Tascini je moj najdrazi dizajner. Sto zbog tematike jer volim te stare civilizacije , sto zbog dice managementa kojeg odlicno ukomponira, a ovo u Tabannusiju je digao na jos jedan visi nivo. Svaka cast! :bravo
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 10):
juri006dadokockicamargesadistikodlakarDenismurfORnotValsimtanelorn
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

nisi spomenuo da gubiš sve resurse (kocke) iz distrikta koji se trenutno boduje.
Uf, ovo da se zadnji (peto bodovanje) distrikt ne boduje, nego se odigra još jedan krug igre smo mi izgleda krivo odigrali. Inače i nakon dva igranja smo napravili hrpicu grešaka. Jako puno ikonografije koja i nije baš najjasnije objašnjena. A još te više zbuni jer sam u dva videa koja sam pratio našao da ljudi krivo pokazuju i onda kad se to sve zbroji ostaneš zbunjen. Po meni dosta loše napisana pravila.

Mi smo inače neki dan probali i https://boardgamegeek.com/boardgame/283387/rocketmen

slika

Iako je igra na prvu izgledala da će bit problema sa onim lansiranjima, Luka je skužio da možemo ulagati karte koje nam nisu bitne za misije pa ako ih izgubimo radi aborta misije nije neki preveliki problem.
Naravno da tu ima hrpa randoma jer se taj dek karata koje ti određuju uspjeh misije uvijek iznova promiješaju prije početka lansiranja pa stvarno ne možeš znati što će ti sve doći. Al dobro, kod leta u svemir ionako nikad nije sigurno ni u današnje vrijeme.
Inače, onak, fora igra, ali nije nešto pretjerano super jer mi se čini dosta ponavljajuće. Barem je bilo u dvoje. Kad smo skužili princip igre krenuo je space race i na kraju sam ja prevagnuo sa samo jednim bodom više od Luke, 31:30.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 10):
dlakarMago de Umagojuri006Teehee(R)priroda15kockicadadoValsimDenitanelorn
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Da, gube se kockice koje imas kod sebe od distrikta koji se boduje (logično jer se treba distrikt nanovo napuniti) ali igrači koji ih gube dobiju neki benefit ovisno o boji kocke.
Rulebook nije bas najbolji, ali nije ni toliko loš nego mislim da je više do toga sto je brdo ikonografije koja nije bas intuitivna. Tako da je rulebook ispao ogroman.
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Prije par dana odigrao ponovo Spirit Island.
https://boardgamegeek.com/boardgame/162 ... rit-island

Ciljo sam na tezinu 7 jer sam zadnje zavrsio 6.
Spirit islander (https://www.spiritislander.com/) je odredio setup i dobio sam Vital Strength of earth vs Prussia (7).
Malo me posrale karte (major pogotovo) i na kraju se vecinom branio (Passive) i prepustao Dahanima da rade stetu invaderima jer nisam imao dmg karte. Izgubio na kraju jer sam potrosio Invader deck, a trebao mi je tipa jos jedan turn da dobijem. Kod ovog protivnika i difficulty levela ima manje karta u invader decku i izmjesani su lvli tak da se bas moras prilagodit svakom potezu jer nema metode eliminacije.
slika

Sad se pojavila ova vijest o novim goodsima koji ce se prodavat za SI pa reko ajmo danas jos jednu solo partiju.
Islander izbacio Rusiju (7 jer moram tu razinu prec) i Nightmare.
Odma na pocetku sam bio pesimistican oko ishoda jer mi pravila od Advesarija i nisu bas na ruku isla posto ne mogu uklanjat invadere sa svojim powerima nego se moram oslanjat na dahane.
Koji sat vremena kasnije sve je izgledalo lose i da cu izgubit u iducem krugu (jer sam flipo blight card, a ravage na 2 polja cascade radi) izvucem major power card s kojim izgeneriram brdo feara, predjem na lv3 fear level i okrenem 5 fear karata te sa zadnjom uklonim zadnji veliki grad i pobijedim.
slika

U zadnjih god dana sam probo brdo igara i niti jedna jos nije dosla niti do sjene Spirit Islanda koji uvjerljivo drzi prvo mjesto na postolju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 8):
PapaverroverandomMago de UmagorealukaCrazyBunnyGuydadotanelornjuri006
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Vidiš, neki ljudi bi rekli da im je to previše swingy, a meni je baš zato super; i najbolja partija može otići u materinu, a i najusranija se može vratiti iz materine. :)

Vengo, śeo ja danas tako i odigrao solo Arkham Horror 3E i poždralo me nakon jedno pet rundi, nije bilo spasa. Al ono baš me poždralo, ispljunulo, vratilo se i uzelo femur da očačka zube. Katastrofa jedna koliko me sranja pogodilo i loši tokeni iz Mythos Cupa i loši rollovi i govnavi monsteri koji su srali gomilu horrora just onako...

Srećom, stanje se popravilo večeras. Prvo sam probao Suburbiu i baš mi se jako svidjelo, jednostavna, zabavna, ukusna jedna igra, posudio sam je da je doma malo prožvaljimo prije odluke o kupnji. Igralo se udvoje, dobih...

Nakon toga smo igrali 7 Wonders utroje, dva puta, obje dobio. :) Valjda mi se bogovi smilovaše nakon što su mi tri nova šupka napravili u Arkhamu. Ovo je prvi put da sam igrao 7W i znao sam da je dobra, no eto, bilo je vrijeme da se proba i gle čuda, stvarno je dobra. S obje ekspanzije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 4):
dadoMago de UmagoNuuqtanelorn
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 23 sij 2022, 22:56 Vidiš, neki ljudi bi rekli da im je to previše swingy, a meni je baš zato super; i najbolja partija može otići u materinu, a i najusranija se može vratiti iz materine. :)

Vengo, śeo ja danas tako i odigrao solo Arkham Horror 3E i poždralo me nakon jedno pet rundi, nije bilo spasa. Al ono baš me poždralo, ispljunulo, vratilo se i uzelo femur da očačka zube. Katastrofa jedna koliko me sranja pogodilo i loši tokeni iz Mythos Cupa i loši rollovi i govnavi monsteri koji su srali gomilu horrora just onako...

Srećom, stanje se popravilo večeras. Prvo sam probao Suburbiu i baš mi se jako svidjelo, jednostavna, zabavna, ukusna jedna igra, posudio sam je da je doma malo prožvaljimo prije odluke o kupnji. Igralo se udvoje, dobih...

Nakon toga smo igrali 7 Wonders utroje, dva puta, obje dobio. :) Valjda mi se bogovi smilovaše nakon što su mi tri nova šupka napravili u Arkhamu. Ovo je prvi put da sam igrao 7W i znao sam da je dobra, no eto, bilo je vrijeme da se proba i gle čuda, stvarno je dobra. S obje ekspanzije.
Toliko sam se trudio da mi se svidi 7 wonders... Igrao igrao i igrao i ništa. Jednostavno ništa u toj igri me ne vuče da je opet igram. Do mene je, znam.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ma to je normalno, fuj svijeta u kojem je sve svakome savršeno ili fino! :)

Ja, recimo, Tapestry ne mogu probaviti (iako je igram kad bude zatražena), eto, a mnogi me zbog toga hoće kamenovati. :)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”