Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Nikako uhvatiti vremena napisati izvještaj sa događanja s našeg tradicionalnog kampa ali da budem iskren nema se tu što baš ni napisati. Ove godine se jako malo igralo, a više pilo. :-(
Pa ću tako napisati samo zadnje dvije igre koje smo igrali.
Na red je konačno došao https://boardgamegeek.com/boardgame/284818/caylus-1303

slika

Iako smo igrali dosta puta stari https://boardgamegeek.com/boardgame/18602/caylus nikako se nisam mogao natjerati do kraja shvatiti razlike između ovih igara, ali eto natjerao sam se i mogu reći da mi je za nijansu bolja nova igra, ali izgledom me nije pretjerano oduševila.

slika

Sve je nekako prezeleno i teško uočljivo na prvu, ali čovjek se navikne do pol igre i onda je sve ok. Dosta se izmijenila sama igra i kako se odigrava. Mogao bih reći da mi se čak sviđa izbacivanje novca i da se može bez njega, ali i šema da uopće nije presudno imati plave zgrade kako bi se pobijedilo u igri. Uglavnom, prepucavanje oko Provosta je tu i još jednostavnije i duša igre je po meni ostala tu. Tako da lajkam igru.

slika

Nakon Caylusa je došao red na još jednu neisprobanu igru. I dok je sama tematika i način na koji se igra igra obećavala zabavu, dečkima se pokazala jako dosadnom i Metal i Gera su jadikovali kako je igra glupa i jedva su čekali da igra završi. U igri se stvarno stekao dojam da ništa ne možeš pretjerano napraviti jer i jedna i druga strana (exploreri aka kajboji i nativs aka indijanci) ima previše radnika koji uvijek mogu ili zeznut drugu stranu ili sebi dati, tako da nismo baš stekli dojam da se tu nešto može. Na drugoj igri smo ostali samo četvorica i bili smo se podijelili baš 2 vs 2, a to nije nužno. Da nas je ostalo 5 pa da nismo isto jaki, ko zna, možda bi bilo zanimljivije. Uglavnom, skupljaš resurse, trošiš ih kako bi napredovao svoj klan i na taj način skupljaš bodove i to je sve. Nije nešto, ali ne volim kad netko stalno zvoca kako igra ne valja od početka do kraja, odigraj do kraja a onda pljuj koliko hoćeš.

Caylus i Dakota su bili prošli tjedan, a jučer je na red došla isto neprimamljiva https://boardgamegeek.com/boardgame/402 ... ers-venice
Dosta neugledna igra, znate da ja volim istraživati igre koje nisu uspjele na svom putu prema slavi, pa sam tako i ovu uboo prošle godine na Essenu za pišljivih €5.

slika

Usput smo nazdravljali novorođenoj Eleni pošto smo baš saznali da se malecka rodila. Čestitke novim mami @Slavica i tateku @Valsim ! Kako je rakija bila jaka nekak je došlo do zamjene i Elena je postala Emili :-) Nazdravljanje se nastavilo pri svakom krugu bidanja u igri (a ima ih 5) :-)
Kako sam se nasekirao prigovorima na Dakotu prošli tjedan bilo me malo strah oće li i danas krenuti kanonada pogotovo jer nisam uspio do kraja proučiti kako se igra igra. Srećom, uspjeli smo razmrsiti pravila, koja su se ispočetka činila čudna i nejasna, ali kako smo krenuli igrati sve je dosta brzo sjelo na mjesto.

slika

Malo podjeća na Puerto Rico jer svi krug bidanja (svaki 4-ti krug u igri) biraš po poretku koji se ovdje plaća (ali se ti novci mogu iskoristiti za povećanje narudžbi u pojedinoj trgovini) lika koji će biti, a on ti daje neki benefit. Onaj ko je zadnji uvijek mora uzeti gondoliera koji također daje neke dobre sitnice. Svako od igrača vodi jednu trgovinu i kupuje i prodaje resurse i dionice vezane za trgovine. Puno je tu toga što treba voditi evidenciju, ali nakon prvog kruga svi paze da se sve dobro vodi jer je svima u interesu da cijena pada ili raste, da dionice padaju ili rastu i tako dalje. Ovaj puta je igra dobro prošla i svima se svidjela. Jedino što smo igru deklariranu na 90 minuta igrali preko 4 sata :-) Al dobro. Nazdravljalo se, zezalo i smijalo cijelu večer.

Lagano topim svoj ogromni Pile of Shame
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 7):
dadokockicamiljenkopriroda15tanelornjuri006Deni
slika
juri006
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1573 puta
 pohvaljen: 579 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Koliko vidim vi tu malo igrate, a puno pijete :D
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

moš mislit kak je tek onda na kampu ;-)
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

https://boardgamegeek.com/boardgame/333 ... nd-edition

Napokon da sam probao euro game koji ima pravila na naškom, a da nisu ona poluretardirana iz Mullera

slika

Igra je card drafting i tile placement na zajedničkoj ploči, a u 2 igrača je užasno jednosmjerna, i bez nekakvih pravih odluka.

slika

Na potezu ili postavljaš pločicu iz svog poola ili si ju dodaješ u svoj pool. Na kraju runde pregledaš jesi li prehranio gradove koje si odabrao i skupiš novce za to. Pobjednik je ko ima više novčića, a tiebreaker ne postoji, ne zato jer nema smisla, nego zato što jedina stvar koja se broji u igri su novci.

slika

Sve u svemu zabavno je imati igru u kojoj biraš hoćeš li prehraniti Bačku Palanku ili Inđiju, jer nemaš dosta žita za oba grada. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 9):
sadistikoMirekCroblahblahPapaverdadotanelornkockicadendarii42juri006
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

1.) Carnegie - zanimljivi euro s puno raznih mehanika, a ima i interakcije
slika

2.) TacTiki - jednostavna i brza apstraktna igra nadmudrivanja za dva igrača
slika

3.) Ark Nova - igra planiranja, meni je unatoč manjku interakcije uvijek zanimljiva
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 10):
dadoPapaversmurfORnottanelornkockicaMago de Umagosadistikojuri006Denirealuka
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3371 put
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Jeej, prva multiplayer partija https://boardgamegeek.com/boardgame/325 ... ee-traders i odmah pobjeda 129:122

slika

Ocjena 10/10 :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 9):
juri006DenisadistikomargeneochblacxPapavertanelornkockica
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Kakav je 2p? po onom što sam citao, nije baš idealan, pa automatski nisam gledao toliko game :(
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3371 put
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

smurfORnot je napisao/la: 01 ruj 2022, 22:45 Kakav je 2p? po onom što sam citao, nije baš idealan, pa automatski nisam gledao toliko game :(
2p sigurno nije idealan ali meni je super. AI nije kompliciran za upravljanje i funkcionira dobro. Iako, volio bih da je malo agresivniji i da više utječe na bodovanje.
Ali vidi se da je igra definitivno zamišljena za više igrača i da su 2p pravila rađena naknadno.
Ima dosta interakcije i mislim da bi u 4p bila idealna. Vjerojatno bi i u 3 "živa" igrača već to bilo puno bolje.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

dado je napisao/la: 01 ruj 2022, 23:28
smurfORnot je napisao/la: 01 ruj 2022, 22:45 Kakav je 2p? po onom što sam citao, nije baš idealan, pa automatski nisam gledao toliko game :(
2p sigurno nije idealan ali meni je super. AI nije kompliciran za upravljanje i funkcionira dobro. Iako, volio bih da je malo agresivniji i da više utječe na bodovanje.
Ali vidi se da je igra definitivno zamišljena za više igrača i da su 2p pravila rađena naknadno.
Ima dosta interakcije i mislim da bi u 4p bila idealna. Vjerojatno bi i u 3 "živa" igrača već to bilo puno bolje.
Čekamo detaljniji izvještaj:)
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Predoxx »

Dune:imperium

Odličan jeslika

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru Predoxx za post (ukupno 4):
dadotanelornblacxjuri006
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”