Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/249 ... l-imperial
slika

Svidja mi se. Usporedba sa Schyteom pocinje i zavrsava u nacinu odabira akcija, ostalo ima totalno drukciji osjecaj i dinamiku.

Iskustvo bih opisao u potunosti modularno/varijabilno. Leaderi imaju razlicite powere, military jedinice imaju drukcije kombinacije, mapa je u potpunosti modularna i postoji vise nacina za postavljanje mape za razliciti broj igraca. On top of this, kroz igru kupujete karte koje daju dodatne powere, kartice takodjer nose razlicite bonuse tijekom igre ili za kraj igre itd.

Borba je jednostavna. Snaga jedinica plus karte plus snaga grada, ako se branis. Nema exterminationa, jer se tuđa polja samo zauzimaju dok su jedinice prisutne na tom polju.

Najtanji dio mi je explore. Nekako su revealovi meh-asti, ali mozda nekako i ima smisla

Iako je rulebook lose slozen, na YTu ima super video, tako da u 15min sve rijesis i nema nedoumica.

Svaki igrac ima tri cilja, a kraj igre se trigera kad prvi igrac zavrsi treci cilj. Vec ovo daje potpuno drukciji osjecaj tko sta radi.

Nisam fan Scythea, jer mi je osjecaj premehanicki/automatiziran. Uvijek imam osjecaj da igram isti redoslijed akcija, jer kao da postoji najbolji nacin otvaranja, bar za prva 3,4 poteza. Zbog toga, vec na prvo igranje meni je ovo draza igra. Ipak, ako ste fan Scythea, ne vidim kad bi vam ovo moglo doci na stol. S druge strane, ako nemate vremena/prostora zaneke vece 4x igre, ovo je sasvim ok zamjena.
8/10

https://boardgamegeek.com/boardgame/318084/furnace
slika

Necu puno rijeci trositi na ovo. Bidanje je nekometitivno i bez napetosti, mehanika je bejzik engine builder, uzmi resurs, konvertiraj resurs. Nista vise od toga. Hard skip.
7/10
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 8):
Teehee(R)kockicamljekodadopriroda15realukasadistikoKilla
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la DarkDefender »

@Deni Bi li se slozio sa mnom da to nije bidanje nego worker placement?
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
Deni
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3582 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

žao mi je što ti se svidjelo, ali do 10. mjeseca ti se možda i zgadi pa mi prodaš u Essenu ;-)
Igra izgleda baš primamljivo!
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

https://boardgamegeek.com/boardgame/126 ... n-calendar

Jučer odaigrali u troje i ovim novima se jako svidjela, dobrim dijelom vjerojatno i zbog kotačića. :D

Do sad sam samo 2x igrao u dvoje i mislim da je prošlo više od godinu dana od zadnjeg igranja tako da veći dio vremena nisam imao pojma što radim, ali vec sljedeca partija ce biti puno jasnija.
Na kraju (predzadnji potez) sam imao nekoliko opcija, jedna je bila uzeti i 1st playera, ali falio mi je worker pa nisam. Da jesam mogao sam okrenuti kotac 2x i dobio bi opciju izgradnje monumenta (sto sam ciljao par krugova unazad, ali krivo zabrijao da cu moci napraviti monument i s onom jednostavnijom akcijom za buildinge) i to bi mi donijelo 15 VP-a. Dosta resursa bi potrosio (koje sam na kraju pretvorio u VP) pa bi tih 15 postalo nesto manje što bi ipak bilo dovoljno za pobjedu. Ovako puška. :lol:
Pobjednik je skroz ignorirao templove, jedva da je nesto bodova tu ušićario, ali je drugdje skupljao bodove i isplatilo mu se.
Treći je švrljao svugdje,a nigdje i ostao malo kratak.
Score: 68-64(ja)-46

Odlicna igra, Tascini u punom sjaju.
Nije lako planirati te kotace unaprijed, treba bas odigrati nekoliko puta u kratkom roku da to sjedne na mjesto.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 5):
dadoDenirealukakockicasadistiko
slika
Avatar
MirekCro
Reactions:
Postovi: 131
Pridružen/a: 14 lis 2021, 10:00
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 482 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la MirekCro »

https://boardgamegeek.com/boardgame/342942/ark-nova

Evo nako što smo na DDI u Petrinji odigrali ovu zanimljivu igru, kolega ju je odlučio nabaviti. Kaže jako mi se svidjela iako je završio u minus bodovima. rofl Hvala@kockica što si nas naučio kako se igra. Danas sam probao po drugi puta solo. Zanimljivo je bilo jer ali ipak mi je draža u više igrača.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru MirekCro za post (ukupno 7):
PapaverMago de UmagotanelorndadokockicaDenisadistiko
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Kako napravite ovaj baner u potpisu s odigranim igrama?
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3377 puta
 pohvaljen: 2003 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Mago de Umago je napisao/la: 27 svi 2022, 16:31 Kako napravite ovaj baner u potpisu s odigranim igrama?
Imaš ovdje objašnjeno:
https://boardgamegeek.com/thread/675298 ... ser-profil
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Aliensb »

Meni kaze da je previse simbola255 max, ovo ima 260
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/292375/great-wall
slika

Semi-coop worker placement s fazom obrane od agresora. Podsjetilo me na Shadows over Camelot (ovdje nema izdajnika), ali inace ne igram ovakve igre pa ipak ne mogu biti precizniji koliko prazninu na trzistu ova igra zauzima.
Nisam ljubitelj OP igara, radje bi da su sve kockice i meeplovi pa mi je ovo, zajedno s duzinom igre bio jos jedan meh u nizu.

U svakom slucaju, zanimljiva ideja, jednostavna pravila, jednostavna borba, ali za ovu duzinu igre radje odigram nesto u stilu Nemesisa ili Dead of Wintera.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 8):
dadoPapaverMago de UmagoKillaTeehee(R)realukatanelornsadistiko
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

dado je napisao/la: 27 svi 2022, 17:20 Imaš ovdje objašnjeno:
https://boardgamegeek.com/thread/675298 ... ser-profil
Tenx. :thumbs
Aliensb je napisao/la: 27 svi 2022, 17:27 Meni kaze da je previse simbola255 max, ovo ima 260
Probaj iskljuciti par opcija, tipa show title ili show header, to ce ti smanjiti broj znakova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
Aliensb
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”