Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

ray je napisao/la: 29 tra 2022, 12:23
DarkDefender je napisao/la: 29 tra 2022, 12:08 Grad na dnu slike (ili lijevo na mapi) sa zelenim i plavim cubeom. I grad na suprotnoj strani s plavim cubeom.
tako je i još grad (na slici desno) što daje dodatnu akciju koji ima na drugom mjestu žuti disk.

I ako ćemo do kraja cjepidlačiti - imate popunjena 2 grada, a tracker za gradove je na 1 :lol: (ovo je inače dosta uobičajeno kako sam čitao da ljudi zaborave pomicati, a i vele da je dosta rijedak taj završetak s gradovima).
joj ovo za gradove smo zaboravili pomicati, al manje bitno u ovoj partiji xD
Ovaj sa zelenim i plavim kjubom, što nije ovo prije plavog mjesto za disk? Pa samim time ne stavljaš cube na to? ili to znaci da ne možeš uopce stavit cube u taj grad kad se popuni prvi spot dok netko disk ne stavi?
Isto vrijedi za ovo s žutim diskom, znaci ne možeš stavit na to mjesto disk dok ne popuniš cube u biti ispred?
Aj super da ste nam ukazali na taj propust, još bolje za game znaci :)
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 171
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 286 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la ray »

smurfORnot je napisao/la: 29 tra 2022, 12:55
ray je napisao/la: 29 tra 2022, 12:23
DarkDefender je napisao/la: 29 tra 2022, 12:08 Grad na dnu slike (ili lijevo na mapi) sa zelenim i plavim cubeom. I grad na suprotnoj strani s plavim cubeom.
tako je i još grad (na slici desno) što daje dodatnu akciju koji ima na drugom mjestu žuti disk.

I ako ćemo do kraja cjepidlačiti - imate popunjena 2 grada, a tracker za gradove je na 1 :lol: (ovo je inače dosta uobičajeno kako sam čitao da ljudi zaborave pomicati, a i vele da je dosta rijedak taj završetak s gradovima).
joj ovo za gradove smo zaboravili pomicati, al manje bitno u ovoj partiji xD
Ovaj sa zelenim i plavim kjubom, što nije ovo prije plavog mjesto za disk? Pa samim time ne stavljaš cube na to? ili to znaci da ne možeš uopce stavit cube u taj grad kad se popuni prvi spot dok netko disk ne stavi?
tako je, drugo mjesto je za disk i ne stavljas kockicu na to mjesto. Kad ides popunjavati to mjesto, moraš imati barem jedan disk na ruti kojeg onda preseliš u grad. Kao što pravilo veli, popunjavas s lijeva na desno bez preskakanja. Time ide prvo najlijevija kocka, pa onda disk, pa opet kocka. I pri svakamo popunjavanju moraš imati otključani prestage boju koje je to mjesto.
Isto vrijedi za ovo s žutim diskom, znaci ne možeš stavit na to mjesto disk dok ne popuniš cube u biti ispred?
Tako je
Aj super da ste nam ukazali na taj propust, još bolje za game znaci :)
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 277 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Minsc1610 »

Evo već nekoliko dana, kako sam sam u Zagrebu, igram solo Sleeping Gods. Bože moj, kakva zarazna i fantastična igra. Bježim od tih Open world sandbox igara ko vrag od tamjana, ali ova me je zarazila i opčinila. Kontam si da ću kad ju prođem jednom odmah ići još jedan runthrough. Teška je ko smrt ( jer smrt je čest gost u njoj) ali opet jako zarazna i solo friendly.
slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post (ukupno 13):
dadosamwiseMago de UmagoPsyBurnsmurfORnotTeehee(R)MirekCroPapaverrealukasadistiko i još 3 korisnika
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Igrali jučer u Igraonici https://boardgamegeek.com/boardgame/292375/great-wall
U 3 igrača.
I moram reci da mi je na prvo igranje izvrsna ali i poprilično kompleksna, možda ne samim pravilima koliko kombiniranjem mehanika. Opcija za skupljanje bodova je hrpa i tijek individualne igre čini se dosta usmjeren ovisno kojeg generala dobiješ, ali od 3 koja smo imali svi su se činili over powered u kombinaciji sa advisorima.
Ali bas ta kombinacija mehanika i asimetricnost generala (i advisor’sa) je super.
A i vizualno je moćna 😊

slika

slika

slika

Na prvo igranje 8.5/10 i vrlo rado bi je ponovno igrao
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 12):
samwisedadoPsyBurnPapaverValsimMago de UmagorealukatanelornsmurfORnotkovacu i još 2 korisnika
Avatar
MirekCro
Reactions:
Postovi: 131
Pridružen/a: 14 lis 2021, 10:00
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 482 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la MirekCro »

Danas neka navala na steakove :D pa smo se bacili na posao da ih i sto više dostavimo. Igralo se u 3 igrača. https://boardgamegeek.com/boardgame/193 ... tern-trail

slika

Nakon toga isprobali https://boardgamegeek.com/boardgame/163412/patchwork

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru MirekCro za post (ukupno 7):
dadoPapaverValsimsadistikoMago de UmagoDenitanelorn
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Popodne igramo https://boardgamegeek.com/boardgame/131287/panamax i ne mogu dočekati da ovdje objavim.
Skupilo nas se 4 i valjda se necu ovime zacoprat. :mrgreen:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 4):
MirekCrosadistikodadopriroda15
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

to bi i ja igrao al frend nema muda zagrist u pravila, možda nam se posreći na DDI-u
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

sadistiko je napisao/la: 02 svi 2022, 13:18 to bi i ja igrao al frend nema muda zagrist u pravila, možda nam se posreći na DDI-u
Ja sam se ovaj vikend posvetio tome i ispalo je lakse od ocekivanog. Odgledao video s pravilima i jos jednu rundu na jednom gameplayu, jutros uz kavicu i rulebook prelistao da vidim ako neka caka izleti i rulebook mi nije igledao tako los, ali vjerojatno i zato jer sam vec video odgledao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
priroda15
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

onda dolazi na DDI! Pa i nas nauči ;-)
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

sadistiko je napisao/la: 02 svi 2022, 15:51 onda dolazi na DDI! Pa i nas nauči ;-)
Vjeruj mi da bi rado dosao, ali taj vikend i onaj poslije mi nikako ne pasu.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”