Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la samwise »

Danas san igra u paru s nećakon (4 godine) protiv nećakinje (6 godina) i matere https://boardgamegeek.com/boardgame/346 ... architects.

Ja mu uglavnom dajen savjete, odnosno kažen mu šta bi se dogodilo ako bi uzea neku kartu, a on uglavnom uvik izabere kartu sa sredine jer mu je zabavno kad ne zna šta će dobit.

slika

Falia nan je jedan stadij čuda za završit. Završila je mater koja je imala 32 boda. Nas dva smo imali 34. Nećakinja je na bodove od vojske i zeleni token koji daje jedan bod više za svaki token bodova od vojske dobila 28 bodova, i tu nas pomela, sve skupa je imala 43 boda. I njemu i njoj je posebno drago uzet macu, bez obzira koje su druge opcije dostupne :D

Od svih igara koje su igrali do sada ova in je najdraža, i uvik žele igrat igru sa macon :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru samwise za post (ukupno 9):
dadoPapaverMago de UmagofpolAntomonMcGregorkockicajuri006tanelorn
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Žena i ja odigrali kućni klasik:

http://boardgamegeek.com/boardgame/1677 ... rming-mars

Uključili prelude, Venus next ( venerin parametar je u našim igranjima isto obavezan za završetak) i pravilo svjetske vlade. Igralo se na nedavno isprintanoj fan made mapi Terra Cimmeria.

Partija je bila standardno napeta, tijekom igre se moglo vidjeti tko je trenutno u vodstvu ali na kraju igre (11 generacija u cca 2 sata) nije bio jasan pobjednik do konačnog brojanja bodova ( pobijedio za 4 boda). Ljepota je kod Marsa što su igre svaki put drugačije, svako igranje imamo neki drugi put do pobjede ali to je sve već poznato i opjevano.

Osvrnuo bih se prije svega na Terru Cimmeriu. Ukratko, zadovoljni smo. Dizajn je stvarno lijep, čovjek se stvarno potrudio to smisleno posložiti i baš su mi se svidjela likovna rješenja. Uz to što je izvrsno printano, i ima lijep taktilni osjećaj, stvarno dobijete dojam da je mapa original a izvorne komponente iz igre su iz kućne radinosti.

Dobre su nam bile nove nagrade, a što se tiče mape, bila je čudna igra jer nam je više od pol mape bilo prazno, sa hrpom specijalnih područja ali to je bilo do projekata koje smo izvlačili I igrali tako da je još ne mogu točno ocijeniti - jedino što je imala jedno područje koje je značajno za igru sa Colonies ekspanzijom pa je nismo ni koristili. Sve u svemu, vrlo zadovoljni, i sa ukupno 6 mapa koje ćemo mijenjati svakom igrom, nijednom nećemo imati istu igru.

Jedina mana, print ima veličinu dvije standarde ploče Marsa, pa je bodovna traka predaleko od igrača. Nije bed, žena je pomicala naše markere na svojoj strani stola, a onda sam ja preuzeo pomicanje na svojoj strani.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 12):
Mago de UmagotanelornCrazyBunnyGuyPapaversamwisedadorealukafpolKilladlakar i još 2 korisnika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

ray je napisao/la: 18 sij 2022, 18:06 Cyclades me je već od prije zainteresirao zbog jednostavnosti i bidanja, ali bi ga kupio jedino ako se ukaže dobra prilika na oglasu.

Inače dizajner radi na remake-u ili second edition Cyclades-a, ali nije sa Matagot (koji su nedavno napravili novi reprint).
E di si bio kada sam stavio oglas za igru? :P Bolju priliku za kompletnu igru (uključene sve moguće ekspanzije i promo osim ovih za korištenje Kemeta) nemres naći.

Ali da, svakako probaj.
juri006
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1561 put
 pohvaljen: 565 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Evo i druga partija žena i ja Dune Imperium. Oko polovine partije zena je vodila, a onda sam imao prosvjetljenje da u Dunu naravno sve krece od zacina i od tada je krenuo moj put prema pobjedi 13:9 :mrgreen:
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 7):
kockicaPapaverdadosadistikotanelornsamwiseTeehee(R)
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Dugo sam cekao da odigram nesto od Suchya, ali uvijek se naslo nesto "bitnije" za nabaviti i odigrati.

https://boardgamegeek.com/boardgame/247 ... ter-cities

Frend danas proucio pravila, nabrzinu mi ih objasnio i u doslovno 15 min smo krenuli igrati. Igra tece bas lijepo, sistem s akcijama na boardu + kartama mi je super. Ne treba se zaljubiti u karte u ruci jer stalno dolaze nove, jako je dinamicno, uvijek se ima nesto pametno za napraviti, a opet s druge strane resursi su cesto na knap. Ovako na prvu jako lijepo izbalansirano.

Onih 15 min brzinskog objasnjavanja pravila je imalo i male nuspojave: tek sam na prvom scoringu saznao da treba hraniti gradove sto mi je oduzelo 3 VP, a tek na kraju sam doznao da broj tunela nije bitan. Mislio sam da ce biti vise bodova, nesto kao s linkovima u Brassu, ali ispalo je da nema toga. A tu sam izgubio sigurno 2-3 akcije...Uz to nisam znao da se nagradjuje razlicitost struktura unutar jednog grada tako da sam i tu dosta bodova izgubio. Imao sam 7 gradova, a 2 VP manje od protivnika koji je imao 6. Na kraju 116-98 za njega.

Ali to je manje bitno, prvi macici se itak...ok, necemo bacati macice,shvatili smo bit.

Jedan mali minus ide komponentama: grozna produkcija. Kupole su ok, oni diskovi su malo fiddly, ali nije strasno. Kartonski tuneli, novac, one metropole isto dosta lose, za karte ne znam jer su sleevane...ali player board i glavna ploca su katastrofa. Ne treba nesto extra,ali zbilja je to moglo biti malo bolje. Glavni board je izgledao ko da je igra prosla 200 igranja i kao da ce se prepoloviti ako opet izadje na stol. Osim toga sam dizajn nije los, jedino mi nije jasno kako se uklapa mobitel u player oreder trackeru. :D

Necemo cjepidlaciti, ali zbilja je to moglo malo bolje, pogotovo ako usporedimo s drugim igrama u istom cjenovnom rangu.

Sve u svemu odlicna igra, pozitivno sam iznenadjen. Jedino sto sad moram nabaviti Pragu i Pulsar brze nego sam planirao... :nee
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 5):
dadorealukasadistikojuri006Valsim
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Eto ja impulzivno kupio Pulsar cim sam ga vidio na oglasniku. Proučio sam ga detaljno ali nisam još stigao odigrat. Mislim da će bit odličan....al to je odgodilo nabavku Ark Nove. :facepalm
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Mago de Umago
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

dlakar je napisao/la: 20 sij 2022, 22:39 Eto ja impulzivno kupio Pulsar cim sam ga vidio na oglasniku. Proučio sam ga detaljno ali nisam još stigao odigrat. Mislim da će bit odličan....al to je odgodilo nabavku Ark Nove. :facepalm
Ja sam se neckao jer sam vec nekoliko drugih uzeo u isto vrijeme i dok sam skoro popustio vidio da je prodana. :D Moj pas ti zahvaljuje, ovaj mjesec ce ipak imati hrane. :D
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

@Mago de Umago da te "utješim", kad kupiš expanziju za Underwater Cities onda ćeš si riješiti problem s pločama igrača jer su dvostruke pa ima utore za komponente što je nice.
@dlakar meni je Pulsar nekako onak, previše matematičan, jako jako se osjeti da je tema samo preljepljena preko mehanike. Inače nije loša igra.
Ako smijem još dodati, najbolja Suchyeva igra mi je Prodigals Club, pa su mi onda tu sljedeće jako blizu Praga Caput Regni i Last Will. Ona prva je totalna suprotnost svim igrama koje sam do sad igrao. Umjesto da skupljaš, tamo trebaš sve izgubiti, Dam Dam mi je u sto problema u toj igri jer je navikao samo navući što više svega ko hrčak :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 4):
Mago de Umagodlakarjuri006Valsim
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Ma nije to meni neki problem, dok ne utjece na igru bas me briga. Ali centralni board je zbilja mogao biti malo kvalitetniji...

slika

Ovo je nova igra, jucer otpakirana i prvi put igrana.

Ali bitno da mi je igra bas sjela. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
juri006
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Više nismo postalì ni suptilni sa "ako kupis", već odmah krećemo sa "kada kupis". :D

Što se tiče pulsara, dlakaru bi trebala biti dobra, ne pati od teme ali zato će uživati u akcijskoj fazi s kockicama, pogotovo što voli takve igre poput burgundy, roll player.. ne mislim da su igre iste ali imaju odličnu kombinatoriku.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
dlakarjuri006
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”