Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1257
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3374 puta
 pohvaljen: 2001 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Konačno je pala jedna s police srama.

https://boardgamegeek.com/boardgame/298383/golem

slika


Još jedan odličan mesnati action selection, resurs menadžment euro s hrpom stvari za balansirati.
Ovako na prvu 8.5, vjerojatno bliže 9.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 7):
Mago de UmagoValsimPapavertanelornthegreyjuri006Teehee(R)
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

Vukozec je napisao/la: 02 sij 2020, 12:53 Trebao bih odigrati još koju partiju, nisam još ni sva pravila polovio. Zasad prvi komentar može biti na tom tragu: igra je savršeno igriva i prije nego se polove sve mogućnosti. Bogata je istima, no temeljna mehanika je jednostavna, pa se odmah može početi sa igrom, a istraživanje raznih puteva će doći sa odigranim partijama, te bi rekao da je upravo to i jedna od glavnih ideja igre. Čini mi se da igra nudi malo više long-term strategije u odnosu na ad-hoc taktiku u usporedbi sa sličnim igrama. A igre koje sam probao sa kojim bih je usporedio su Agricola, Viticulture i Clans of caledonia. Ima igranja u sandboxu poput Clans, no tu je i imperativ plaćanja troškova nakon svake faze kao u Agricoli. U usporedbi sa Viticulture, sličan je dobar tematski flavour procesa proizvodnje, a različito je što ovdje nema skrivenih kartica koje usmjeravaju taktiku i donose obrate. U Brew crafters sve informacije su odmah na stolu (a u početni setup je uključena randomizacija).

No napišem detaljnije nakon još koje partije :)
Zasad sam probao samo solo, uz pomoć jednostavne neslužbene online autome.
BREW CRAFTERS

https://boardgamegeek.com/boardgame/139 ... w-crafters

slika

Ova igra se najčešće uspoređuje sa Agricolom i Viticutlure, pa sam je i ja gore s njima usporedio. S Viticulture postoje određene sličnonosti, ponajprije u tematskom flavouru (vidi gore), no ipak su to dosta različite igre. Igra sa kojom definitivno ima najviše sličnosti, koju i sam autor navodi kao glavnu inspiraciju za Brew Crafters, jest Agricola. Igrači kojima je potonja poznata će brzo poloviti mehaniku Brew Craftersa: worker placement, resource management, engine building, uzmi dodatne workere, ali pazi da na kraju faze/godine sve prehran..., ovaj platiš, da ne bi morao uzeti beggin..., ovaj loan card. Valja istaknuti da su kod BC sve informacije na stolu, odnosno otvorene, kao u Agricola family (basic) varijanti. Nema skrivenih/osobnih kartica kao u advanced Agricoli. Upravo to vidim i kao glavnu prednost BC-a u usporedbi te dvije igre. Agricolu jako volim, no ne volim petljanje sa karticama u naprednoj verziji i to što su random i skrivene, a u osnovnoj varijanti mi fali malo kompleksnosti. Još jedna igra sa kojom se mogu povući paralele je Clans of Caledonia, osim po tematici i mehanici, također i po brain burn tendenciji. U BC na svom potezu imate dosta toga za razmotriti pa se odigravanje poteza može odužiti. Računajte minimalno 30 minuta po igraču. BC mi je opet bolji i od Klanova, jer je ipak lakše pronaći fokus, ne mora se baš svaka opcija izračunati (BC je samo djelomično sandbox). Usporedbe se mogu povući i sa raznim kompleksnijim engine building igrama poput Underwater Cities. I u usporedbi s njima mi BC prednjači jer je manje apstraktan, lakše se uživjeti u temu iz stvarnog svijeta.

BC PLUSEVI:
+ Open information
+ Tematski flavour izražen
+ Vrlo visok production quality
+ Randomizacija osigurana kroz različiti kartice recepata i bonusa koje se na početku odaberu
+ Osjećaj engine buildinga je zadovoljavajući, bodovi se zbrajaju tek na kraju, igrači tijekom partije nisu toliko opterećeni trenutnim stanjem bodova
+ Nije multiplayer solitaire, važno je obraćati pažnju što drugi igrači rade da vam ne bi nešto maznuli ispred nosa
+ Ekspanzije su praktički saržane u igri: igra dolazi sa nekoliko varijanti za naprednu igru koje se mogu postepeno isprobavati

BC MINUSI:
- Setup i cleanup traju
- Brain burn iscrpljenost, čekanje na potez zbog AP-a
- Nije uključen insert koji je neophodan za organizaciju komponenti
- Nije uključen službeni solo mode premda je igra vrlo pogodna za to (postoje nekoliko kvalitetnih neslužbenih automa na BGG)

ZAKLJUČAK:
Premda su svi igrači uključujući i mene igri dali vrlo visoku ocjenu, te zaključili da je bolja od drugih sličnih igara koje imamo, nisam siguran da ću ju trajno zadržati. Unatoč pozitivnom feeedbacku osjetio se zamor zbog brain burna i povremeno nezadovoljstvo zbog čekanja, a tu je i gnjavaža sa setupom i naročito cleanupom (čemu možda donekle doskočim invenstiranjem u nekakav storage solution). Zbog toga mislim da će igru biti problem opet izvaditi na stol jednom kad je prestanemo igrati (a nove igrače će uvijek biti problem uvoditi, iskusniji će u početku imati veliku prednost). Kada bih morao zadržati samo jednu od navedenih igara (a razmišljam da to i napravim), vjerojatno bi to ipak bio Viticulture: tu igru je jednostavno izvaditi na stol i nakon duže pauze, lako se prisjetiti pravila i lako je uvesti nove igrače, a tematski flavour je ipak izražen. Ipak ću još neko vrijeme zadržati Brew Crafters, barem dok se ne vratim pravom homebrewingu ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 9):
sadistikodadoPapaverValsimkockicaTeehee(R)it's merealukatanelorn
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Panamax koma

Post Postao/la sadistiko »

Jučer smo ponovili https://boardgamegeek.com/boardgame/131287/panamax

Ukratko o igri: vi vodite jednu od 4 firme koje se brinu o prolascima kroz Panamski kanal. Dok su brodovi u ustavama nema preticanja i mijenjanja rasporeda brodova, ali na manjem i većem jezeru na tom putu je moguće napraviti promjenu. Usput imate i svoje brodove koje mogu koristiti i drugi igrači. Svaka firma koja na kraju kruga isplati dividende vlasnicima njihovih dionica ne padaju u vrijednosti, a oni koji ne isplate padaju za dva boda. Na kraju igre onaj koji u privatnom vlasništvu ima najviše para je pobjednik.

slika

I sjetili smo se tebe @mljeko i završio si na crnoj listi :-)
Pa hrpu toga smo igrali krivo prošli (prvi put) kod Dam Dam-a, a danas smo otkrili još 100 stvari!
Stvarno šteta za ovu igru. Obožavam ovu temu i mehanike ali pravila su komatozna i zakomplicirana (bojim se bezveze) do krajnjih granica.
Kakvo vi imate iskustvo sa ovom igrom?
Naime, što smo sve jučer igrali krivo? SVE!!!!
  • Kad utrpavaš teret na brod, to ne smije biti isti brod ako utrpavaš 2 ili više tereta, osim ako nemaš prijevoz putnika oznaku na svojoj ploči koja dozvoljava da staviš dodatni teret na isti brod.
  • Kad dovezeš brodove do kraja kanala, dobiješ samo jednu kartu asistenta ili novce u toj vrijednosti (a mi pošto smo prvi put totalno zaboravili na njih, jučer uzimali masovno, što se isto ne smije, pa napravili još veće sranje)
  • Možeš li uzeti ugovor na kojem teret mora ići na željeznicu ako tamo više nema mjesta? Jer rečeno je da je to obavezno. Ili možeš uzeti ugovor pa teret mora ostati na karti do sljedećeg poteza?
  • Smiješ utrpavati terete i na tuđe brodove, taj dio smo isto prekasno shvatili, a onda ima smisla da ne smiješ staviti više od jednog tereta na isti brod (barem u početku igre)
  • Vojni brodovi se čine preslabi jer dobiješ samo 1$ za svaku zastavu od te države. Ne kužim.
  • Neki ciljevi se čine prejaki (npr. oni koji se odnose na putnike na kruzerima)
Baš sam se veselio ovoj igri i prošli puta mi se jako svidjela ali kad smo ovaj puta skužili na pola igre da smo hrpu toga opet krivo igrali, nije nam se dalo sve ispočetka nego smo nastavili tu agoniju do kraja. Sigurno sam zaboravio još neke stvari. Svakako ću još probati igru jer mi se koncept jako sviđa, pogotovo ono guranje iz ustave u ustavu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 6):
Denitanelornjuri006kockicasmurfORnotmljeko
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Ovo je igra koju nema smisla učiti iz rukebooka. Nikako.
Ima jedan dobar video na yt i mi smo od prve igrali po dobrim pravilima i moja ekipa ju obožava. Trenutno im je najbolja koju smo do sada igrali.

Evo i linka

Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 2):
tanelornsadistiko
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antomon »

Jučer je bila produktivna gaming večer.

Otvorili smo sa https://boardgamegeek.com/boardgame/219513/barenpark. Meni je Barenpark ostao najdraža polyomino/tetris igra. Jednostavna pravila (odigraj pločicu, dobi stvari ovisno koje si ikone pokrio), a opet ima zanimljivih odluka. Može se igrati opušteno, može se igrati da planiraš 2,3,4... poteza unaprijed, čak je vizualno ok. Svakako preporučam ljubiteljima polyomino igri.

Glavno jelo večeri je bio https://boardgamegeek.com/boardgame/367379/deal-devil. Dugo smo otezali odigrati ovu igru ali je uspijela konačno doći na stol. Ostao sam ugodno iznenađen, igra je ispala ok, očekivao sam potencijalnu katastrofu, da će biti hrpa negativnih bodova, da tradeovi neće funkcionirati i sl. Nakraju smo svi bili relativno zadovoljni igrom, bili smo blizu sa bodovima (14-17-20-23 bodova), partija je trajala 2 i pol sata i sva bitnija pravila smo odigrali kako spada (bilo je par greškica). Partija je trajala relativno kratko jer smo svi prije igranja proučili pravila i pogledali koji video (Grogan ima super video o pravilima).

Igra je prvenstveno 60% euro (engine building, action selection, set collection...), 30% trade (koji je ispao zanimljiv) i 10% social deduction (gotovo nebitan dio igre). Ako vam je u igri bitan social deduction, ovo nije igra za vas, ovo je prvenstveno euro igra.

Euro dio igre je bio iskreno dosadan, ništa novo i uzbudljivo, gradiš zgrade koje ti daju moći za faze, bodove i skupljaš setove. Zgrade više biraš na osnovu materijala koje imaš za gradnju nego radi mogućnosti koje ti zgrade daju. Igra ima ozbiljan problem sa "paralizom analize" kod biranja zgrade, pogtovo jer ne znaš kakav ćeš dobiti deal u trade fazi, pretpostavljam da je to razlog zašto partije traju 3-4 sata. Trade je bio najzanimljiviji dio igre, aplikacija je funkcionirala super, služi isključivo kako bi određivali kome idu škrinje. Volio bi vidjeti ovako izveden trade u još u kojoj igri. Ne znam koliko su sve ulogu zanimljive, meni je kao vragu bilo super, mamio sam duše svoj bogatim ponudama i dobro prošao u tom segmentu igre :).

Ovo je tip igre kamo svi igrači moraju pogledati koji video prije igre i pročitati pravila, ne vidim kako bi netko mogao objasniti ovu igru a da je prije nije odigrao 4-5 puta. Ili bi objašnjavanje trajalo barem sat vremena (moraš objasniti sve do završnog bodovanja kako sve drugo imalo smisla + stvari koje nisu rulebooku/potencijalni metagame) ako objašnjavaš ozbiljnoj euro ekipi ili objašnjavanje traje 15-tak minuta kamo objasniš kostur igre pa usput kroz igru objašnjavaš bitne stvari.

Svakako preporučam odigrati više kao gaming iskustvo.

Večer smo završili sa https://boardgamegeek.com/boardgame/344114/bag-chips. Lagani filer, osobno bih iz igre izbacio karte koje daju sigurne bodove za tip čipsa i pustio samo karte na kojima je naglašen "push your luck" aspekt igre. Igra je ispala ok, bilo je zabavno navijati koji će zadnji čips izaći iz vrećice. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 9):
kockicarealukaValsimPapaverjuri006sadistikodadoBojan1983tanelorn
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la wm_lsmm »

slika

Igra koja nas je jednostavno oborila s nogu je https://boardgamegeek.com/boardgame/300531/paleo.
S obzirom da su moje slike bile krcate spoilera, evo par od izdavača.

slika slika

Ovo je coop avantura preživljavanja u kamenom dobu koju sam gledala otkad je izašla i koliko god mi se tematski sviđala nisam bila sigurna oko gameplaya. Iako mi se cijelo vrijeme vrtila po wishlistama nikada ju nisam nabavila. Na svu sreću, dobila sam ju za rođendan i ovo je igra koja ima dobar potencijal ući u top 10. Ima lakših i težih scenarija pa sama igra i nije toliko lagana (doduše, nije ni teška), ali pravila su iznimno jednostavna i za negamere - ja sam sve scenarije za praznike odigrala s mamom koja inače ne igra. Dodatno, ona je ta koja je iz dana u dan tražila da igramo.
Svaki igrač ima nekoliko ljudi s različitim skillovima i HP-om. Na potezu svaki igrač bira koju lokaciju će njegovi ljudi posjetiti i to na temelju stražnje strange karte lokacije - stražnja strana daje samo hint što bi se moglo nalaziti na lokaciji, odnosno na prednjoj strani karte. Tako je moguće da naiđete na jestive bobice, životinje koje možete ubiti za meso i kožu, ali i na negativne stvari, trnje, zmije… Također, možete si međusobno pomagati jer je vrlo vjerojatno da za neke veće pothvate vaši ljudi sami neće imati dovoljno skillova.
Svaku noć ljude morate nahraniti jer će inače umrijeti i tako u krug.

Čula sam da neki kritiziraju da igra nije replayable jer kada saznate što je na prednjim stranama karata više vam neće biti zanimljivo. Ja se ne slažem. Nikada točno ne možeš znati što te čeka na kartama, ali ćeš s vremenom skužiti pool karata koje to mogu biti - to samo donosi novu zagonetku gdje možeš razmišljati o tome koja je vjerojatnost da se nešto dogodi i što je najbolje da ti i suigrači napravite kako bi se pripremili za ono što vas potencijalno čeka.

Svaki expansion za ovu igru koji postoji mora biti moj. Igra je u mojem krugu jednostavno brzo postala hit i mislim da niti jedna druga igra ikada nije u tako kratko vremena toliko puta bila odigrana. Sve preporuke! 


koliko toliko ne spoiler slike:
slika
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru wm_lsmm za post (ukupno 9):
Teehee(R)dadoPapaversadistikoDenidendarii42juri006kockicatanelorn
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

wm_lsmm je napisao/la: 18 sij 2023, 11:10 slika

Igra koja nas je jednostavno oborila s nogu je https://boardgamegeek.com/boardgame/300531/paleo.
S obzirom da su moje slike bile krcate spoilera, evo par od izdavača.

slika slika

Ovo je coop avantura preživljavanja u kamenom dobu koju sam gledala otkad je izašla i koliko god mi se tematski sviđala nisam bila sigurna oko gameplaya. Iako mi se cijelo vrijeme vrtila po wishlistama nikada ju nisam nabavila. Na svu sreću, dobila sam ju za rođendan i ovo je igra koja ima dobar potencijal ući u top 10. Ima lakših i težih scenarija pa sama igra i nije toliko lagana (doduše, nije ni teška), ali pravila su iznimno jednostavna i za negamere - ja sam sve scenarije za praznike odigrala s mamom koja inače ne igra. Dodatno, ona je ta koja je iz dana u dan tražila da igramo.
Svaki igrač ima nekoliko ljudi s različitim skillovima i HP-om. Na potezu svaki igrač bira koju lokaciju će njegovi ljudi posjetiti i to na temelju stražnje strange karte lokacije - stražnja strana daje samo hint što bi se moglo nalaziti na lokaciji, odnosno na prednjoj strani karte. Tako je moguće da naiđete na jestive bobice, životinje koje možete ubiti za meso i kožu, ali i na negativne stvari, trnje, zmije… Također, možete si međusobno pomagati jer je vrlo vjerojatno da za neke veće pothvate vaši ljudi sami neće imati dovoljno skillova.
Svaku noć ljude morate nahraniti jer će inače umrijeti i tako u krug.

Čula sam da neki kritiziraju da igra nije replayable jer kada saznate što je na prednjim stranama karata više vam neće biti zanimljivo. Ja se ne slažem. Nikada točno ne možeš znati što te čeka na kartama, ali ćeš s vremenom skužiti pool karata koje to mogu biti - to samo donosi novu zagonetku gdje možeš razmišljati o tome koja je vjerojatnost da se nešto dogodi i što je najbolje da ti i suigrači napravite kako bi se pripremili za ono što vas potencijalno čeka.

Svaki expansion za ovu igru koji postoji mora biti moj. Igra je u mojem krugu jednostavno brzo postala hit i mislim da niti jedna druga igra ikada nije u tako kratko vremena toliko puta bila odigrana. Sve preporuke! 


koliko toliko ne spoiler slike:
slika
slika
Aj pomagaj oko jednog detalja pravila koji mi je promakao. Kad izradim alatku jel ona ide u zajednički pool svima na korištenje ili je ona samo moja pa ju mogu koristiti za svoje akcije i kada pomažem?
slika
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la wm_lsmm »

dendarii42 je napisao/la: 18 sij 2023, 11:49 Aj pomagaj oko jednog detalja pravila koji mi je promakao. Kad izradim alatku jel ona ide u zajednički pool svima na korištenje ili je ona samo moja pa ju mogu koristiti za svoje akcije i kada pomažem?
Ne ide u zajednički pool. Drugi igrači ju mogu dobiti jedino ako su helpali dok si craftao i naravno možeš ju koristit da drugima pomogneš
Ovi su korisnici zahvalili autoru wm_lsmm za post:
dendarii42
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Butch »

Prije vise od tjedan dana smo igrali Dune Imperium i jos sam pod dojmom.
Igrali smo u cetvero, a pridoslica je bio prijatelj koji nikad nije igrao dune, i koji je mozda sve zajedno igrao nekih desetak drustvenih igara.

Skuzio je odmah sve i nije mu trebalo mnogo da nadje nacin igranja koji mu lezi.
Fokusirao se iskljucivo na intrige i combat. Nista High Council, nista Swordmaster.Skupljanje Persuasiona za kupovanje karata? Ma kakvi.
I u jednom trenutku je score bio 7 za njega, 1 za mene, a Flo i Jakov 3 boda.

Imao sam osjecaj da speedrunna igru. Stavi hrpu soldiera u combat, iskoristi intrigu za izgubi 3 soldiera za 1 bod i onda jos i pobjedi combat.
Skroz sam bio mind blowan njegovim nacinom igre.
Ja igram dosta sporo, fokusiram se na deck buildanje i trashanje karata. Kasnije uzmem pokoju The Spice Must Flow kartu, a u combat ulazim cisto da negiram nekome da dobije bod.

Na kraju se dosta ispuhao, uspio sam mu u sedmoj rundi ukrasti Bene Gesserit alliance, i igra je zavrsila 9 za njega, 10 za mene, Flo i Jakov oko 6-7.
Igra me neprestano odusevljava. Ne znam koliko cemo jos igrati, jer ovi moji nikako da pobjede, ali sam zato vec narucio obje ekspanzije- :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post (ukupno 6):
dadodendarii42kockicatanelornsadistikojuri006
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

slika

I evo je odma na stol!
Nismo puno dvojili, proučili smo igru od jučer do danas i mogu reći da nije tako strašno zahtjevna po pravilima. Kad ima dobrih videa, nije problem. Berec je meni postao br. 1. Zamjenih Rodneya, neki Chez, nije loš, ali malo previše priča, oponašajući nasmijanog Rodneya, ali i dalje dobro objašnjena pravila. Za kraj sam poslušao i gameboygeeka i jongetsgames i ono što mi nije bilo jasno pogledao u pravilima i bili smo spremni.
Ako je ntko mislio da će ovdje kao u svakoj Civ igri biti rata i preuzimanja, gadno se vara. Ok, postoji jedna likuša koja može krasti gradove, ali to je iznimka. Nema rata! Ovo je po meni više rase za bodovima. I po meni jako dobar.
Ne kužim @mljeko što je tebi toliko loše u ovoj igri? @miljenko i ja smo non stop bili napeti tko će uzeti bolju kartu. On se prvi prosro po mapi u ranoj fazi igre i diktirao igru na vodstvu.

slika

Možda si ti opet igrao po nekim svojim pravilima? :lol:
OK, znam da je Miljenko patio što me nije mogao satrti kad je vidio da ga lagano prelazim u bodovima i da mu je falilo što vojska zapravo ne može udariti po neprijatelju, ali što bi mu ja, ovo je ovakva igra, i kao takva mi nije ni malo loša. Ja sam dao 9.5 ocjenu. Miljenko 9. Imao sam osjećaj da rastemo, ali možda je malo prelako skupljati stupove civilizacije (one male kružne oznake) i osvajati razne nagrade u obliku Civ Dostugnuća i Zlatnog Doba. Čuda isto dodaju dosta u igru, a katapulti su strašni. Tako da jedva čekam novu partiju. Znam da će naš @dam-dam opet zakuhati jer ovdje se sve može izračunati, randoma ni malo. AP prone, ali mislim kad se jednom dobro zna igra da će odluke ići puno lakše.
Dakle, još jednom, nemojte da vas minijature u Colosus verziji zavaraju, nema ratovanja s njima, samo osvajanja area majority-a. Dakle, samo za ljubitelje suhog eura!

PS, i da, napokon sam i ja pobijedio Miljenka u nekoj Civ igri. Dočekao sam igru gdje me on ne može razbiti i zgaziti sa svojom vojskom :-)

EDIT: I da, setup smo odradili unutar 10 minuta. Jednom kad svi znaju što treba mogu podijeliti poslove. Jedan stavlja trade goodse na ploču, drugi ribe i cash tokene, treći slaže dekove karata ili više njih i sve je gotovo u trenu. Je da nije baš komforno, ali nije ni tako strašno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 5):
dadokockicajuri006margetanelorn
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”