Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
juri006
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1561 put
 pohvaljen: 565 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Evo zena i ja odigrali Roll Player. Super je igra :)
Pobjedio je moj Dwarf Devoted Champion Wizard zeninu Elf Neurotic Patrician Warrior rezultatom 28:23.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 10):
ValsimMago de Umagomadcow1982it's mePapaverKnivesMinsc1610DeniTeehee(R)tanelorn
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Killa »

slika

Polis - vrhunski wareuro napokon dostupan svima po vrhunskoj cijeni. Vrhunski gameplay, nenormalno tijesna igra, svaki potez je pitanje života i smrti. Skoro 4 sata sa učenjem - 3 sata gameplaya prošlo dok si reka keks. Lifetime igra, kad god nas bude dvoje, drukam za ovu igru (uz Hands in the Sea)

slika



Urban Sprawl - napokon i da udren kvačicu na ovu igru koja mi stoji na polici desetak godina. Luda igra, baš luda. Prvih 30-40 minuta lagano gradite selo, kupuješ građeviske dozvole, gradiš zgrade i nastaje gradić. Sad kad si grad kreću izbori osim gradonačelnika i za šefa policije, sindikata, financija... I onda naleti prvi randdom event i bam! Počinje totalni kaos. Ovo ću pokušat ubacit u rotaciju kad je laganini večer, ali sa gamerima, jer igra ima mesa, ali kad krenu eventovi, prvo plačeš, onda poslije umireš od smijeha. Podsjetilo me na Galaxy trucker.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post (ukupno 14):
dadojuri006kockicasmurfORnotTeehee(R)realukamargetanelornLourdinmiki0102 i još 4 korisnika
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miljenko »

@Killa Wooow, nisam duuugo vidio da itko spominje Urban Sprawl!
Ako ćeš ubacivati u rotaciju, ne znam jel znaš za novu 3P varijantu?

Ovdje možeš više pročitati o njoj:
https://insidegmt.com/we-built-this-cit ... an-sprawl/

A ovdje su pravila:
https://gmtwebsiteassets.s3.us-west-2.a ... _FINAL.pdf
Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post (ukupno 4):
KillaNoghritanelornDeni
juri006
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1561 put
 pohvaljen: 565 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Žena i ja odigrali Taluva. Jednostavna pravila, jako kvalitetne i lijepe komponente, odlična igra :thumbs

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 5):
dadotanelornpriroda15ZorzyValsim
Avatar
MirekCro
Reactions:
Postovi: 131
Pridružen/a: 14 lis 2021, 10:00
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 482 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la MirekCro »

U subotu smo se uspjeli skupiti nakon malo duže stanke. Na stol je došla odlična GWT: Argentina. Igra je stvarno super. Odgirali smo prvi puta u 4 igrača i bome bilo je napeto. Partija je trajala 2:26h što mislim da je ok s obzirom da svi znamo i igramo dosta obični GWT. Pobjedu je odnjela supruga s 104 boda, kolega je bio drugi s 90, ja sam uspio skupiti čak 80 bodova :D , jedino nam nije bilo jasno što je drugi kolega izvodio jer je završio samo s 34 boda :facepalm .

Slika nema jer nisam ja pobjedio :lol:

Igra je vrlo slična GWTu a opet dovoljno različita pa vrijedi imati obje u kolekciji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru MirekCro za post (ukupno 3):
Zorzyjuri006sadistiko
slika
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la retko63 »

Vukozec je napisao/la: 24 vel 2023, 11:41
Deni je napisao/la: 23 vel 2023, 22:26
Vukozec je napisao/la: 22 vel 2023, 12:30 slika
i?
Igrao dosad samo par solo partija. Što se tiče solo moda, AI je predstavljen kako standardna tablica mogućih ishoda kocke koji određuju što AI igrač dobiva. Funkcionira to solidno, ali volio bih da su ugrađene mogućnosti određivanja difficulty levela, dosad sam svaku partiju uvjerljivo pobijedio (Ok, mogu sam sebi zadati neke hendikepe i tako povećati težinu). Valjda će se pojaviti neka automa, jer u solo modu je igra zgodan puzzle, samo fali malo raznolikih izazova.

No, taj solo mode mi svejedno djeluje kao zgodan bonus, ne bih preporučio da se igra nabavlja primarno sa tim ciljem. Premda ga nisam još probao, vjerujem da je multiplayer bitno drugačije iskustvo i da je to ono pravo gdje će igra zablistati. U solo modu npr. to da li će vaš vodeći konj biti unazađen ovisi isključivo o sreći (ishodu bacanja), u multiplayer modu je to svjesna odluka drugih igrača, koju će sigurno vrlo rado primijeniti kad im to bude u interesu ;)

Flow igre je brz i dinamičan, svako bacanje kocke svi igraju (tako da teoretski nije ni bitno tko baca kocku, može ju cijelo vrijeme bacati isti igrač), mijenja se jedino redoslijed, no taj redoslijed može biti jako bitan. Kockaj se, kladi se, utrkivaj, s nadom gledaj hoće li te sreća pomaziti kod bacanja kocke, rješavaj puzzle koji predstavlja tvoj listić kako bi malo manipulirao tom srećom - igra bi trebala biti vrlo uzbudljiva i zasad mi se čini da će mi to biti uvjerljivo najbolji roll 'n' write.
Igra je fantastična ! Meni je to trenutno najbolja dice game igra.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

MirekCro je napisao/la: 27 ožu 2023, 17:19 U subotu smo se uspjeli skupiti nakon malo duže stanke. Na stol je došla odlična GWT: Argentina. Igra je stvarno super. Odgirali smo prvi puta u 4 igrača i bome bilo je napeto. Partija je trajala 2:26h što mislim da je ok s obzirom da svi znamo i igramo dosta obični GWT. Pobjedu je odnjela supruga s 104 boda, kolega je bio drugi s 90, ja sam uspio skupiti čak 80 bodova :D , jedino nam nije bilo jasno što je drugi kolega izvodio jer je završio samo s 34 boda :facepalm .

Slika nema jer nisam ja pobjedio :lol:

Igra je vrlo slična GWTu a opet dovoljno različita pa vrijedi imati obje u kolekciji.
Vrijeme je da ispadnem malo glup...

GWT: Argentina nije expanzija za GWT nego stand-alone igra?? :shock: :oops:
slika
Lourdin
Reactions:
Postovi: 335
Pridružen/a: 23 tra 2013, 14:54
Ima zahvala: 207 puta
 pohvaljen: 79 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Lourdin »

Isto kao i Novi Zeland koji je netom došao/bi trebao doći...

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Avatar
MirekCro
Reactions:
Postovi: 131
Pridružen/a: 14 lis 2021, 10:00
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 482 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la MirekCro »

Mago de Umago je napisao/la: 28 ožu 2023, 07:40
MirekCro je napisao/la: 27 ožu 2023, 17:19 U subotu smo se uspjeli skupiti nakon malo duže stanke. Na stol je došla odlična GWT: Argentina. Igra je stvarno super. Odgirali smo prvi puta u 4 igrača i bome bilo je napeto. Partija je trajala 2:26h što mislim da je ok s obzirom da svi znamo i igramo dosta obični GWT. Pobjedu je odnjela supruga s 104 boda, kolega je bio drugi s 90, ja sam uspio skupiti čak 80 bodova :D , jedino nam nije bilo jasno što je drugi kolega izvodio jer je završio samo s 34 boda :facepalm .

Slika nema jer nisam ja pobjedio :lol:

Igra je vrlo slična GWTu a opet dovoljno različita pa vrijedi imati obje u kolekciji.
Vrijeme je da ispadnem malo glup...

GWT: Argentina nije expanzija za GWT nego stand-alone igra?? :shock: :oops:
Da stand-alone :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru MirekCro za post:
juri006
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Konačno se skupili za odigrati u četvero https://boardgamegeek.com/boardgame/150 ... roads-game

slika

Ja sam igrao već prije, ali davno to bilo tako da se skoro pa i može reći da nam je svima bio prvi put.

Odabrali short scenarij, onaj kad rolaš kockicu za svakog ubijenog zombija pa na 3,4,5 stavljaš counter i goal je bio 12 countera.

Ispalo je dosta laganini, u 4. rundi smo završili igru. Moj secret objective je bio 2 library itema u ruci, a cijelo vrijeme sam mislio da je ikona za gas. Na kraju skužio da je nagnuta - moram po nove naočale. :oops: Ipak sam uspio riješiti jer sam taman dobio onu ćensku koja u libraryu gleda i keepa 2 karte. Mogao sam fizlati jer joj search zahtjeva 4+ kockicu (krug prije sam imao 4,2,2,1) ali donio sam dvije 4+ i u 2 searcha našao 2 blueprinta.

Još su dvojica uspjeli riješiti svoj objective, a jedan je kiksao.

Uz to smo u tih 2h i sitno slušali ovo



I par puta su zombiji zaurlali baš u trenu kad je ovaj rolao za exposure. :D

Sve u svemu super igra, prva coop koju igram s ovom ekipom i sjela im je. Sljedeći put ćemo neki malo teži scenarij.



BTW, kako ovaj rezultat prijavljujem u app? Nama koji smo riješili secret objective po 1 bod, a ovom koji nije 0?
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 5):
Valsimjuri006PapaverAliensbtanelorn
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”