Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Igrao sam prije par dana Arnak u cetvoro i downtime mi nije toliki problem, koliko onaj track s dva tokena. prakticki, predkraj sam odjurcao gore i osigurao pobjedu s tih 40 bodova viska. Jednoatavno, ako se ne penjes tu, nemas sanse za pobjedu.
Totalno mi je nelogicno da na novim lokacijama mozes uzet resurse prije borbe s "monsterom", al dobro... Ugl, za mene, preveliki mashup svega i nicega. U ovom rangu igara tj ciljane publike radje bi igrao Champions of Midgard
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 3):
Killasadistikokockica
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 226 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Aliensb »

Deni je napisao/la: 31 svi 2022, 15:45 Igrao sam prije par dana Arnak u cetvoro i downtime mi nije toliki problem, koliko onaj track s dva tokena. prakticki, predkraj sam odjurcao gore i osigurao pobjedu s tih 40 bodova viska. Jednoatavno, ako se ne penjes tu, nemas sanse za pobjedu.
Totalno mi je nelogicno da na novim lokacijama mozes uzet resurse prije borbe s "monsterom", al dobro... Ugl, za mene, preveliki mashup svega i nicega. U ovom rangu igara tj ciljane publike radje bi igrao Champions of Midgard
Meni je u 3-4 playera najveci problem sto igra postane prelagana zbog prevelikog broja jacih lokacija, a sto se tice tog tracka jos nisam dozivio da se netko nije sa povecalom popeo do kraja i knjigom barem do pola (knjiga donosi manje bodova i mora ici nakon) tako da je taj tracker pola igre, posto resurse ni nemas na sta drugo koristiti osim da porazis monstere, to je kao da u champions of midgard pustis protivniku svakog trolla pa te na kraju lupi blame -20 ili više i kazes ne mozes pobjediti ako ne ides na njega.

Kad spominjes Champion of midgard meni je on 4. najbolji board game, Arnak 5. , s tim da je Midgard više za opuštanje, Arnak za mozganje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post:
Deni
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Znatizelje radi, koje su ti prve tri?
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 226 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Aliensb »

Deni je napisao/la: 31 svi 2022, 22:25 Znatizelje radi, koje su ti prve tri?
#1: Cthulhu: Death May Die
#2: Bloodborne: The Board Game
#3: Gloomhaven: Jaws of the Lion
#4: Champions of Midgard
#5: Lost Ruins of Arnak
#6: A Feast for Odin
#7: Aeon's End: Legacy
#8: Kemet: Blood and Sand
#9: Terraforming Mars
#10: Nemesis

S tim da su prve 3 iskljucivo solo
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post (ukupno 3):
DenidadoPapaver
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Jučer nakon par mjeseci ponovo Spirit Island koji smo zapostavili, zapravo toliko ga zapostavljamo da nikako da se maknemo od base difficultyja, ali da vam pravo kažem nimalo se ne sramim jer igram ove igre da se opustim i zabavim, ne da pizdim i stresiram se oko make-believea tako da yolo, pogotovo kad ih igram kasno navečer prije spavanja i mozak mi je na 0,5% kapaciteta.

Anyway, Sharp Fangs i Many Minds protiv nameless Invadera. Obojica smo se odlučili za spirite koji ovise o beastovima i pokazalo se kao zanimljiva strategija. Many Minds je izvrstan u micanju beastova i pozicioniranju za Fangsa koji onda može napraviti dosta damagea ako je sve na pravom mjestu. Bilo je veoma izazovno što zbog toga kako smo se inicijalno postavili što zbog početnog blighta, ali svoj innate power kao Fangs nisam mogao koristiti jer mi je faking blight smetao konstantno u zemljama koje su bile hot spotovi.

Usprkos tome, dobrim managementom beastova i učinkovitim guranjem Invadera uokolo imali smo doslovno jedan blight koji se porodio na otoku, od početnih 5 dakle samo 1 token smo morali staviti. Ali da je bilo lako, nije. Dobivanje novih Powera je bilo dosta bolno jer smo obojica vukli beskorisne stvari tako da smo većinu igre se oslanjali na početne Powere i nešto malo novih koje smo na jedvite jade iskopali iz decka. Imali smo čak i situacije kada smo slučajno dobili tihe zone bez builda i ravagea, najviše zahvaljujući Eventima jer s obzirom da je beastova bilo posvuda, Eventi su se znali i isplatiti.

Doduše, prvih nekoliko Evenata nas je baš poševilo jer su izašli oni prokleti multiple choice Eventi, a jedan od njih je nudio čak tri opcije od kojih je jedna bila da pokoljemo nešto Dahanaca jer su se usudili sprijateljiti s Invaderima. Well, jbga, ko s Invaderom liježe zaklan se probudi. To im je bila lekcija.

Jedan Event nam je ukrao dvije runde (uklonio dvije Invader karte iz decka) jer nismo imali energije za drugu opciju, ali čak usprkos tome uspjeli smo postići double victory u desetoj rundi: naime em smo ubili posljednji grad (bili smo na terror levelu 3) em smo zaradili dovoljno Fear karata da smo došli do instawina.

Sve u svemu, uzbudljiv marš beastova preko otoka, poneka dahanska žrtva i strah u kosti. Fangs i Minds su dobra kombinacija :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 4):
dadorealukatanelornkockica
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Lisboa (od Lacerde), kompleksnost 4,57/5 tak da je za prvi put bilo dobro da smo uopće uspjeli završiti partiju.. igrali smo u četvero i trajalo je satima uz naravno konstantno prebiranje po pravilima.. slika

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 6):
dadoPapaverrealukatanelornCrazyBunnyGuyDeni
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

marge je napisao/la: 01 lip 2022, 13:15 Lisboa (od Lacerde), kompleksnost 4,57/5 tak da je za prvi put bilo dobro da smo uopće uspjeli završiti partiju.. igrali smo u četvero i trajalo je satima uz naravno konstantno prebiranje po pravilima.. slika

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk
Meni je tek pred kraj prve partije sjela na mjesto, a druga partija nakon par dana je bila uzitak.
slika
Avatar
MirekCro
Reactions:
Postovi: 131
Pridružen/a: 14 lis 2021, 10:00
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 482 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la MirekCro »

Danas smi opet igrali https://boardgamegeek.com/boardgame/342942/ark-nova Ženi postala jedna od najdražih igara. Danas smo probali asimetrične strane. Vrlo je zanimljivo bilo s njima igrati. Rezultat na kraju je bio 27 - 19 u moju korist :D

slika

Jučer smo bacili jednu partiju https://boardgamegeek.com/boardgame/193 ... tern-trail koja je na moje iznenađenje završila neriješeno 103 - 103 rofl

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru MirekCro za post (ukupno 11):
dadoValsimsadistikoMinsc1610Teehee(R)Mago de UmagoPapavertanelornCrazyBunnyGuyDeni i još jedan korisnik
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 226 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Aliensb »

slika

slika

slika

slika

Machina arcana.

Vidio sam da je doslo u Cartu, organizirao brzo narudzbu udruge (Pannonia minor Slavonski Brod) i kako je prijatelj to pokupio kaže mi da li je to neka Hrvatska igra, neki Juraj Bilic ju je napravio. Nakon kratke provjere vidim da je stvarno.

Igra je steampunk i cthulhu miks, sa zanimljivim mehanikama, osim povremenog osjecaja da stalno rollam kocku za enemy i horror fazu nakon sto sam svoj krug zavrsio ponekad za 10 sekundi.

Igrao sam solo i to mi je drugi pokusaj, nakon sto sam prvi puta probao da steknem osjecaj pa stao na pola i odlucio pogledati jos jednom pravila da ne igram nidta krivo, na kraju se ispostavilo da je ovo jedna od rijetkih igara u kojima u prvom gameu nisam nista zeznuo.

Nije Cthulhu death may die, ali mi je za sada dsta zanimljiva, jedva cekam sljedece igranje da imam vise dojmova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post (ukupno 4):
PsyBurntanelornPapaverkockica
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Svaka čast ako nisi ništa zeznuo tijekom prvog igranja, s obzirom da je igra nažalost poznata po zakučastim pravilima i navodno lošem rulebooku. Ja se ne slažem s time, meni je rulebook sasvim oke i pravila jesu malkice problematična jer ima nekih stvari koje su implicirane, odnosno da se bolje izrazim, treba dosta toga pretpostaviti iz konteksta, ODNOSNO da se još bolje izrazim svaku situaciju na koju naletiš i ako ne znaš kako riješiti treba razložiti na proste faktore i obično se rješenje odmah pronađe.

Uglavnom, imam 3rd edition sa svim ekspanzijama, nažalost igram je jako rijetko jer ekipa (ovo malo što mi je ostalo :P) nije pretjerano zainteresirana za ovaj tip igara, ali kao solo iskustvo je fantastična. Igra je teška, fakat je, pogotovo ako te kockice ne vole, ali ima bezbroj načina za mitigirati bad roll (više manje).

Boardgamegeek stranica je puna topica sada kada je izašla treća edicija pa ako ti što ne bude jasno sigurno ćeš naći odgovor tamo, Juraj je ekstraaktivan tamo na forumu i najčešće ćeš naći njegov ruling ako je neki edge case ili ako se rasprava zakomplicira.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
Aliensb
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”