Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Mago de Umago je napisao/la: 21 sij 2022, 08:21 Ma nije to meni neki problem, dok ne utjece na igru bas me briga. Ali centralni board je zbilja mogao biti malo kvalitetniji...

slika

Ovo je nova igra, jucer otpakirana i prvi put igrana.

Ali bitno da mi je igra bas sjela. :thumbs
Eh ja jedan od rijetkih kojima se igra ni svidjela. Mislim ima super kombinatoriku ( worker placenent sa karticama) ali igra djeluje kao prototip s time da ne mislim toliko na izgled premda i on pridonosi tom osjećaju, ali ekspanzija navodno rijesava probleme koje imam s igrom. Tako da će ti pas svejedno prije ili kasnije pobjeći :D
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

kockica je napisao/la: 21 sij 2022, 08:25 Više nismo postalì ni suptilni sa "ako kupis", već odmah krećemo sa "kada kupis". :D

Što se tiče pulsara, dlakaru bi trebala biti dobra, ne pati od teme ali zato će uživati u akcijskoj fazi s kockicama, pogotovo što voli takve igre poput burgundy, roll player.. ne mislim da su igre iste ali imaju odličnu kombinatoriku.
I sama mehanika draftanja kockica mi djeluje fenomenalno
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

New Discoveries za UWC se svakako isplati, doduše košta koliko i base game, ajde, ali ploče su fantastične i nema ljepšeg osjećaja nego kad tuneli i kupole upadnu u svoje slotove kao da je netko mjerio točno koliko rupa mora biti velika :D :P

Anyway, meni se dotične malo previše warpaju (ploče, ne rupe), ali to je do moje aridne atmosfere u stanu zimi. Jedino što sada preostaje je dugmad koja bježi uokolo što god joj radio i čim malo dirneš ploču, toliko me to nervira da sam razmišljao da smislim neke naljepničice koje bih naštikao na jednu stranu tih tabletica tako da kad je apgrejdam da je samo flipam. Ne znam zašto to nije bilo originalno tako zamišljeno (znam, zato što bi proizvodnja koštala više, sve mi je jasno...). Razmišljam staviti jedno gigantsko veliko U na jednu stranu svakog gumbeka i pozvati lijevu koaliciju na playthrough...
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
juri006
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

dlakar je napisao/la: 21 sij 2022, 08:33
kockica je napisao/la: 21 sij 2022, 08:25 Više nismo postalì ni suptilni sa "ako kupis", već odmah krećemo sa "kada kupis". :D

Što se tiče pulsara, dlakaru bi trebala biti dobra, ne pati od teme ali zato će uživati u akcijskoj fazi s kockicama, pogotovo što voli takve igre poput burgundy, roll player.. ne mislim da su igre iste ali imaju odličnu kombinatoriku.
I sama mehanika draftanja kockica mi djeluje fenomenalno
Na nju sam i mislio :thumbs
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Mago de Umago je napisao/la: 21 sij 2022, 08:21 Ma nije to meni neki problem, dok ne utjece na igru bas me briga. Ali centralni board je zbilja mogao biti malo kvalitetniji...

slika

Ovo je nova igra, jucer otpakirana i prvi put igrana.

Ali bitno da mi je igra bas sjela. :thumbs
Da, ovo izgleda koma.
Baš ću morati pogledati kakvo je stanje s mojom pločom. Nažalost ženi se nije svidjela, zapravo nije htjela odslušat ni pravila do kraja pa ova igra ne izlazi na stol :-(
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

Po pitanju Underwater Citiesa nemam problema s komponentama, izuzev onih tankih papirića na kojima su liste struktura s njihovim cijenama i što donose u proizvodnji. Također su igraće ploče gdje se grade strukture umjesto kartona napravljene od nekog malo debljeg papira, a problem je bio i što su diskovi letjeli na sve strane kada bi se stol trknuo. Srećom kao što je Sadistiko rekao ekspanzija je to pošteno popravila.

Što se tiče same glavne ploče nemamo nikakvih problema. Jedino nam se počela blago izlizavati traka za poredak igrača od konstantnog micanja čunjića. Ali mi ipak imamo 82 partije iza sebe, tako da... :zvizdi
dlakar je napisao/la: 20 sij 2022, 22:39 Eto ja impulzivno kupio Pulsar cim sam ga vidio na oglasniku. Proučio sam ga detaljno ali nisam još stigao odigrat. Mislim da će bit odličan....al to je odgodilo nabavku Ark Nove. :facepalm
Trebao bi ti se svidjeti Pulsar, nama je tu negdje na razini kao Underwater Cities. Znači jako visoko :) .
sadistiko je napisao/la: 21 sij 2022, 08:08@dlakar meni je Pulsar nekako onak, previše matematičan, jako jako se osjeti da je tema samo preljepljena preko mehanike. Inače nije loša igra.
Ako smijem još dodati, najbolja Suchyeva igra mi je Prodigals Club, pa su mi onda tu sljedeće jako blizu Praga Caput Regni i Last Will. Ona prva je totalna suprotnost svim igrama koje sam do sad igrao. Umjesto da skupljaš, tamo trebaš sve izgubiti, Dam Dam mi je u sto problema u toj igri jer je navikao samo navući što više svega ko hrčak :-)
Btw. znaš da možeš ukombinirati Prodigals Club i Last Will u jednu jedinstvenu igru? :o
Fora su nam i jedna i druga, al nismo imali priliku isprobati ovu kombinaciju jer nitko nije posjedovao obje igre. Al da igre su definitivno unikatne jer djeluju poput anti-igre, to jest imaš osjećaj da ti je pravi cilj izgubiti, a ne pobijediti. Mogu si stoga misliti na kakvim je mukama Dam Dam :D .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 4):
Mago de Umagojuri006sadistikodlakar
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

naravno da znam, radio sam insert da u jednu kutiju stane i Prodigals i Last Will sa expanzijom
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Valsim
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3371 put
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Konačno došla na red i https://boardgamegeek.com/boardgame/255034/papua

slika

Još jedna lagana euro igra iz 2018. koja je nezasluženo prošla ispod radara.
Tematski, igrači vode svoje istraživačke ekspedicije po Papui.
Od mehanika imamo pomalo od svega: worker placement vođen kockama, bidding, set collection, resource management...
Posebnost igre je što igrači sami odlučuju kojim redoslijedom će se resolve-ati worker placement lokacije na ploči. (malo je prekomplicirano da sad objašnjavam kako to točno funkcionira, najbolje je pogledati neku od recenzija)
Uglavnom, igra nas je jako pozitivno iznenadila. Ima neke zanimljive mehanike i ideje. Više igre nego što bi se dalo naslutiti iz veličine kutije. (veličine Azula ali tanja)
Mali minus bih dao trajanju igre (skoro sat vremena u 2 igrača) ali srećom igra je dovoljno zanimljiva do kraja pa nema onog "ajme kad će više kraj ovome".
Ako bih morao uspoređivati, rekao bih da je ovo slično Stone Age-u ali s malo više mesa i interesantnijim mehanikama. (slijedom toga Stone Age napušta kolekciju, a Papua će naslijediti njeno mjesto na polici ;) )
Ako negdje naletite na nju, uzimajte, mislim da nećete požaliti.
Ocjena 8/10
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 7):
ValsimsamwisePapaverjuri006tanelornsmurfORnotsadistiko
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 840 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Mi opet odigrali Ark Novu u 2p. Meni je igra fantazija, ne znam sto bi drugo rekao.

Uzeli ovaj put asimetricne boardove, puno su tezi, puno manje toga ima za pokupiti usput, puno manje para, ali automatski i puno zanimljivije. Ovaj put sam probao sponzorima doci do dodatnih bodova na kraju pa sam tu kartu prvu zavrnuo, ali nisam uspio to bas dobro iskoristiti. Mislim da je to najslabija opcija, ali ne i nemoguca. Opponent je brze krenuo s konzervativnim projektima pa je pobrao i bolje bonuse, ja sam kasnije to do kraja nadoknadio i na kraju da sam imao vremena jos samo 1 taj podrzati uzeo bi pobjedu. Trebao mi je predator kojeg bi pustio u divljinu, ali da je bar velicine 3. Ja sam imao samo 1 i 2...

Rezultat na kraju 23:21.

Puno sam zivotinja skupio, ispunio onaj gušteraj i petting animals nastambe. Ovako je moj zoo izgledao na kraju:

slika

slika

Igra je odlicna, bas odlicna! :bravo

Sutra cemo pokusati u 3p (ako bude srece). Ako ne onda cemo odraditi opet u 2p, a nakon toga Tabannusi!! :hepihepi
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 8):
dadosadistikorealukajuri006kockicaBojan1983Valsimtanelorn
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Mago de Umago je napisao/la: 21 sij 2022, 21:56 Opponent je brze krenuo s konzervativnim projektima...
Konzervacijski projekti. :P

Ako je bila šala onda zanemari, ali morao sam. :D
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”