Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Koliko traje partija? Ako bi bilo moguće možda za u Petrinji odigrat jednu? Ja sam ju gledao ali mi je art nekako čudan, sad kad sam vidio na stolu baš me privuklo i podsjetilo na neki način na Underwater Cities
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

sadistiko je napisao/la: 26 tra 2023, 00:10 Koliko traje partija? Ako bi bilo moguće možda za u Petrinji odigrat jednu? Ja sam ju gledao ali mi je art nekako čudan, sad kad sam vidio na stolu baš me privuklo i podsjetilo na neki način na Underwater Cities
Ako se zvijezde poslože 2 sata, realnije 2 i pol, a ako igra i @dam-dam 3. :D
Sama igra generalno nije toliko komplicirana ali ima masu toga za objasniti i na prvu je malo napadna što se tiče boja i ikonografije pa može biti malo previše.

Nažalost, zadnjih dana mi je iskrsnula obiteljsko zdravstvena situacija tak da nisam siguran da ćemo uopće doći u subotu. :(
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

Deni je napisao/la: 19 tra 2023, 22:41 https://boardgamegeek.com/boardgame/322 ... ns-journey

Jedino sta nas brine jest cinjenica da su obje partije završile s debelom pobjedom igraca koji je forisrao žigove u prve dvije tri runde.
Prva partija kod nas, igrač koji prvu cijelu rundu nije uzeo akciju za uzimanje žigova je pobjedio s 20ak bodova ispred drugog.

Inače igra je odlična i pitanje je samo gdje ćeš točno skorati hrpu bodova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 2):
frastarcPapaver
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

3 dana na planini bez struje i vode, kompaktni paket za preživljavanje.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 8):
Valsimdendarii42Teehee(R)dadotanelornjuri006sadistikoMago de Umago
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/270265/trepanation
slika

Posjetili smo danas Doch Spiel u Dortmundu i stigli odigrati novu igru od dlp-a. Cini mi se kao zgodan gateway naslov, jer su pravila dovoljno jednostavna za shvatiti, a gameplay ima workerplacement interakciju, zericu opakosti i brzo se igra.

Zanimljiv mi je koncept da workere postavljate na polja koja su zapravo vrijeme (9:00h, 11,13,15,17,21,23) i redoslijed odigravanja. Dakle nesto kao staza u GWT ili Caylusu, al staza je razbijena na sate. Zatim u Turn orderu svi igraci odigraju jutro i tako do veceri. Znaci, treba paziti kojim se redoslijedom gdje ide. Cilj igre je rjesavati ugovore tj izvoditi predstave sto i nije pretjerano izazovno. Najgore sto moze biti jest da netko prije vas odigra ugovor koji ste ciljali, ali uvjeti su uvijek isti (kombinacija 4 resursa).

Sve u svemu, nista posebno, dobra igra, ali ne odlicna. 7/10
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 6):
realukadadojuri006kockicasadistikotanelorn
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

odigrali jučer WEATHER MACHINE po treći put u četvero pa eto neki kratki dojam zasad je da smo jako željni daljnjeg igranja ove ljepotice i jedva čekamo novu partiju.. lacerda ko lacerda, komponente savršene, pravila su vjerojatno dosta jasna, ali ih je puno i teško ih je sve poloviti otprve.. puno je mogućih bonus akcija pa pokušavanje kreiranja idealnog poteza baš fino prži mozak.. s tim da mi se čini da svaki vaš potez ujedno ima dosta ujtecaja i na ostale igrače, a situacija na stolu je dosta jasno vidljiva svima.. igra mi se čini lakša i zabavnija nego li on mars i trenutno je numero uno na hot ljestvici.. zanima me jel igra još netko weather machine i kakvi su dojmovi?
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 7):
juri006Bojan1983dadosadistikokockicatanelornTeehee(R)
Jerkooo
Reactions:
Postovi: 31
Pridružen/a: 10 srp 2014, 00:43
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 18 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Jerkooo »

marge je napisao/la: 03 svi 2023, 11:42 odigrali jučer WEATHER MACHINE po treći put u četvero pa eto neki kratki dojam zasad je da smo jako željni daljnjeg igranja ove ljepotice i jedva čekamo novu partiju.. lacerda ko lacerda, komponente savršene, pravila su vjerojatno dosta jasna, ali ih je puno i teško ih je sve poloviti otprve.. puno je mogućih bonus akcija pa pokušavanje kreiranja idealnog poteza baš fino prži mozak.. s tim da mi se čini da svaki vaš potez ujedno ima dosta ujtecaja i na ostale igrače, a situacija na stolu je dosta jasno vidljiva svima.. igra mi se čini lakša i zabavnija nego li on mars i trenutno je numero uno na hot ljestvici.. zanima me jel igra još netko weather machine i kakvi su dojmovi?
Igrali dva puta u dvoje i jednom u četvero. Igra kao svaka njegova sa Ianom prekrasna. Art mi je zakon! Tematski sve ima smisla osim ovog pogoršavanja vremena :? Ali ajde Latif je zastario pa se ne snalazi u današnjem “vremenu”.
Na početku misliš da možeš jako malo toga i neke stvari ti full izgledaju nemoguće ali kako igra ide dalje dosta toga ti se otvara i možeš dosta toga scombati tako da na kraju možeš stvarno postići.
Sviđa mi se što je dinamika totalno nepredvidiva i ovisi o tome kako se poslože kartice vremena. Tako da nam je jedna igra u dvoje stvarno brzo završila a ove druge dvije su malo duže potrajale.
Pošto sam igrao on mars znao sam što očekivati i nisam se ni malo razočarao!!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Jerkooo za post (ukupno 6):
margedadosadistikoBojan1983juri006tanelorn
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Druga partija https://boardgamegeek.com/boardgame/348070
Prva je bila u 4 igrača, ova u 2. Meni jednako dobro finkcionira u 4 i u 2. Čak i u 4 ne traje predugo, rekao bih sat i pol (za prvo igranje, znaci sigurno može biti oko sat vremena).
Relativno jednostavna. Ima 2 “moda” igre. Jednostavniji i drugi malo kompleksniji (ima dodatnog score-anja i dodatnih elemenata). Jednostavniju verziju nismo ni igrali.
Kupuješ blokove određenih boja koje mogu ići u talijanske gradove gdje je ljubičasti “najlošiji” i u njega mozes staviti blokove svih boja dok je bijeli “najbolji” i on prima samo bijele blokove.
Na ploči je kolo na kojem su blokovi u (Random izvučenim) bojama. Svaki put kad se kolo okrene blokovi postaju jeftiniji (za sve igrače)
Tokom igre 8x ide scoring kojeg svaki put trigeraju igrači (ovisno sto žele scorati). Kad se prođe svih 8 scoringa (i kad se potroši stack sa tileovima(građevinama) trigera se endgame i događa se endgame scoring.
Relativno lagana, Al meni (i ženi) je sjela, tako da će sigurno još na stol slika
slika
slika
slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 8):
juri006dadoTeehee(R)realukatanelornsadistikoDenikockica
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/318388/pilgrim

slika

Ocajan rulebook, nedoslijedna ikonografija, iznimke u pravilima i preduga igra za ono sto se nudi, su nazalost stvari zbog kojih ova igra nece biti pretjerano popularna. S druge strane odlican mancala dizajn i zanimljiva igra.

Na potezu skupite sve s jednog polja pomaknete se u krug onoliko polja koliko ste skupili svojih meeploveova, ali twist je da mozete aktivirati bilo koje polje na ploci gdje se nalazite. Nakon toga sve meeplove s polja vratite u sredisnje polje odakle se moze krenuti na iducem potezu.
Ono sto najcesce zelite je aktivirati gdje imate najvise meeploveova jer vam to daje dvije akcije, jednak broj daje jednu, a manjina jednu akciju s troskom jednog coina. Uz to, na playerboardu imate polja koja mogu boostati tu akciju za jos jednu (ili dvije) akciju.

Polja su klasika: skupi resurse, digni se na trackovima, ubaci jos ekipe na glavnu plocu i gradi ceste i zgrade.
Ako se ceste spoje s end game goalom od tuda dolazi naivise bodova, a posebno ako ste na toj cesti jos i pokoje svetiste ubacili. Ostali bodovi su od broja deployanih meeplova, dva tracka i zgrada, koje tijekom igre daju special powere svim igracima (dok je u marketu) ili samo igracu koji je kupi (ostali mogu platiti igracu da odigraju taj power).

Sve u svemu igrat cemo ovo ponovo da utvrdimo i vidimo koliko bolje mozemo odigrat. Nije igra losa, pogotovo ako volite mancala mehanizam, ali ne vjerujem da cete puno propustiti ako ju preskocite.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 6):
juri006dadosadistikokockicaKillatanelorn
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

Air, Land and Sea

https://boardgamegeek.com/boardgame/342 ... itters-war
https://boardgamegeek.com/boardgame/358 ... s-supplies

Ovo mi je definitivno najbolja igra za 2 igrača, koja se da odigrati za manje od 30min, bacila je 7WD apsolutno u drugi plan. Kombinacija obje igre gdje se dobije epic mode sa 5 područja ne fenomenalan, napet, prepun preokreta i nudi nevjerojatne taktičke/strateške/''blefirajuće'' opcije.

slika

Pravila su izrazito jednostavna, doslovno samo odigraš karticu na potezu ili se predaš da protivniku daš manje bodova ako znaš da ćeš izgubiti ili se ne želiš kockati, ali se modificiraju s odigravanjem nekih kartica, a cilj je pobjediti u više područja nego protivnik, tipa Hanamikoji, Caper, etc. I to je zapravo to, najveća dubina je to što se igra sa samo 18 kartica, odnosno 30 ako se igra epic mode pa kad znaš sve kartice napamet, a znaš ih nakon 2-3 partije kreće pokušavanje čitanja protivnika i odigravanje suludih kombinacija.

slika

Ocjena je takva, da svatko tko igra barem 10% svojih igara u 2 igrača, ovo mora imati u svojoj kolekciji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 13):
dadojuri006Bojan1983Papaverfrastarcsadistikoblahblahmargedendarii42tanelorn i još 3 korisnika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”