Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/151 ... ium-blades

slika

slika

Totalno spaljen koncept. Igra je bas ono sto i prodaje kao glavni motiv: CCG simulator. Za sve koji gustaju u procesu slaganja deckova, crawlati market, tradeati, slagati comboe i na kraju svega istestirati sklopljen deck na "turniru", ovo je bas pun pogodak. Art mi je skroz fora, efekti na kartama su raznoliki, brdo special deckova, basic deckova i dodatnih karta za bezbroj kombinacija. Najbolje od svega, nema shuffleanja. Poanta je iskombinirati idealnih 6 karata za turnir, a ostale se karte najcesce prodaju, zamijene ili kroz set collection zamijene za bodove.

Nakon sto se slozi market deck nema potrebe razvrstavati sve, jer sama ta kombinacija se moze igrati vise puta s razlicitim likovima... Traje to nekih sat i pol, dakle taman. Bas je gust!

Sam sustav turnira je koliko bodova mozes izvuci iz tih 6 karata. Za sad nismo imali neku interakciju osim kroz Clash, sto je doslovno zadnja odigrana karta+random karta s vrha market decka. Tko najvise bodova sakupi kroz 6 odigranih karata dobije odredjeni broj bodova, drugi nesto manje bodova kao i treci i cetvrti igrac. Na kraju tei runde deck buildinga i tri turnira, zbroje se bodovi i to je to.

Mrvicu mi fali vise interakcije, take thata, napetosti tijekom turnira, al vjerujem da je to i do samog setupa i stila kojim mi igramo...

Topla preporuka, vrijedi svakog centa ako ste taj tip igraca. A sad u lov na oop ekspanzije sopak
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 4):
realukaKillatanelornfpol
slika
juri006
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1561 put
 pohvaljen: 565 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

4. partija Viva Java Dice Game. Fora je igra :thumbs Nije komplicirana ali treba jedna-dvije partije dok se malo naviknes na pojmove i mehaniku. Ima i hrpa modula u igri, ali do sada smo igrali samo ovaj osnovni.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 4):
Denitanelornsadistikokockica
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/321108/riverside

slika

Probao sam ovo na Essen Spielu, izgledalo mi je dovoljno drukcije od ostalih roll n writeova i sad nakon par odigranih partija vidim da donekle je. I dalje se radi o popunjavanju polja ovisno koju kocku odaberes, ali fleksibilnost izbora dolazi najvise iz mogucnosti koristenja bonus kocke (zelene) i izazova odrađivanja izleda do X polja od trenutne pozicije broda. S obzirom da je bolja polovica vec drugu partiju imala iznad 400 bodova (sto je kao maksimum) izgleda da cu ponovo u potragu za roll n writeom u kojem pored nje ne ispadam vrticke dobi 🙄

Salu na stranu, nista spektakularno, ali zabavno je, setup mape je varijabilan, ima i mode za produzenu verziju partije i pravila su jednostavna. Sve u svemu light preporuka ako vam se bas igra neki novi r&w.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 5):
dadojuri006kockicaKillatanelorn
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Imamo Rustling. da, dobar je to hidden gem. obicno bude tijesan rezultat. Igramo i Voll Verplant (metro x), al i tu me pregazi svaki put 🤣 Troyes Dice je također jako dobar, jer nudi manipulaciju kocki/polja i ima taj moment s unistavanjem polja... Podcijenjena, definitivno
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 2):
dadoKilla
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/377873/new-eden
slika

Bas ugodno iznenadjenje! Premisa je, u dalekoj buducnosti ekspedicije vrse zarone na poplavljenoj Zemlji blabla 😁 Igraju se tri runde, svaka s dvije faze. U prvoj se kupuju kartice koje su zapravo polja koja ronioci moraju dosegnuti kako bi aktivirali bonuse: boce s kisikom, nove Deeplove (podmornice), bodove, popravak podmornica ili novac. Za Prvu karticu u nizu potrebna je jedna boca kisika, za drugu dvije itd. U drugoj se fazi bida za nesto jace kartice. Vrlo pitko i jednostavno, ali bas je pogođeno. Doduse, gotovo sve kartice se izvrte kroz igru pa je replayability upitan, ali bar ima mehanizam ako se do kraja partije ne uspije iskontrolirati damage koji je nastao tokom zarona automatski gubis partiju pa je balans pohlepnosti (kod kupnje) i opreznosti OKish.

Ugl, ako naletite negdje za max 20€, isplati se
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 6):
dadojuri006kockicaKillasadistikotanelorn
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Posudih i odigrah SCOUT
https://boardgamegeek.com/boardgame/291453/scout

Oduševljeni igrom. Mala, brza, jednostavna i prilično zaribana igra. Jako vrijedna paženje (jedino joj cijena ne ide u prilog, jer je po meni ipak malo preskupa. Jest da je dobra, ali realno ne bi trebala biti više od 13€)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
dadoDeni
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/230244/black-angel
slika

Jako mi je tesko sumirati prve utiske pa cu samo napisati prva opazanja.
Radi se o dice placement igri u kojoj je moguce ukrasti (ali i rezervirati) tuđe kockice. Postoji 6 osnovnih dice placement polja, od kojih tri rade istu akciju za razlicite boje kocaka. Ta se akcija u pravilu igra kada zelite "ugovor" iz ruke odigrati na plocu za one time bonuse ili za napraviti novo dice placement polje.

Ostale tri akcije su takodjer jednostavne: skupi do 3 crvene kockice s ploce koje omogucuju manipulaciju glavnih kockica, skupi do tri kartice s ploce, koje aktiviraju sve tehnologije u redu/stupcu, te kupi tehnologije do vrijednosti tri

Kad vec spominjem tehnologije, radi se o plocicama koje se stavljaju na vlastiti board u grid 3x3. Tehnologije dolaze u tri boje, bas kao i kartice s ugovorima. Na pocetku svakog poteza moguce je aktivirati jedan stupac ili red te s kartom u boji tehnologija koje se zele aktivirati. Na ovaj se nacin neki ugovori zrtvuju, ali tesko tj nemoguce je sve ugovore odigrati.

Igra sama po sebi nije kompleksna, cak bi se usudio reci da nije ni tijesna s resursima, niti stvara glavobolju s combanjem tehnologija u stupcima/redovima, ali je dovoljno drukcija u gameplayu da stvara zanimljiv izazov, s obzirom da su bodovi dosta skrti. Ima se tu sta igrat, ali opet imam neku zadrsku za preporuciti ju, jer je vizualno dosta busy i ikonografija mi je previse graficki opisna. Isti problem imam i s Garphil igrama, nekako mi je neintuitivno sve to skupa. Naravno, nemoguce je dati konacni sud nakon prvih dojmova, ali ja bi igru svakako ponovo odigrao, ako nista, bar da izbrusim dojmove.

Preporucio bi ju igracima koji vole probati bas nesto drukcije, igracima koje vole (cak i pomalo zlocestu) interakciju te ljubiteljima SF setupa.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 5):
juri006dadotanelornKillasadistiko
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la DarkDefender »

@Deni Ja sam malo alergican na ove Neon boje koje su ocito postale obavezne kad god je neka SF tematika u igri. To je jedan od glavnih razloga zasto jos nisam pogledao malo kako se igra.

Ali cujem da je usporedjuju s Troyes koji mi je super. Jesi igrao Troyes? Imas li kakve usporedbe?
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Igrao sam Troyes 2017. i 2019. Ni jednom nisam uspio skuzit sta se događa u igri, tako da mi je ostala u sjecanju kao jedna od najgorih bg partija ikad. Nazalost, ne sjecam se detalja pa mi je usporedba nemoguca. Ali, s obzirom na cinjenicu da sam Black Angel pohvatao i solidno odigrao, mogu reci da je meni ovaj naslov pristupacniji/jednostavniji.

Da, te neonske boje su pretjerane :(
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
DarkDefender
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”