Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Predoxx »

Butch je napisao/la:Prije vise od tjedan dana smo igrali Dune Imperium i jos sam pod dojmom.
Igrali smo u cetvero, a pridoslica je bio prijatelj koji nikad nije igrao dune, i koji je mozda sve zajedno igrao nekih desetak drustvenih igara.

Skuzio je odmah sve i nije mu trebalo mnogo da nadje nacin igranja koji mu lezi.
Fokusirao se iskljucivo na intrige i combat. Nista High Council, nista Swordmaster.Skupljanje Persuasiona za kupovanje karata? Ma kakvi.
I u jednom trenutku je score bio 7 za njega, 1 za mene, a Flo i Jakov 3 boda.

Imao sam osjecaj da speedrunna igru. Stavi hrpu soldiera u combat, iskoristi intrigu za izgubi 3 soldiera za 1 bod i onda jos i pobjedi combat.
Skroz sam bio mind blowan njegovim nacinom igre.
Ja igram dosta sporo, fokusiram se na deck buildanje i trashanje karata. Kasnije uzmem pokoju The Spice Must Flow kartu, a u combat ulazim cisto da negiram nekome da dobije bod.

Na kraju se dosta ispuhao, uspio sam mu u sedmoj rundi ukrasti Bene Gesserit alliance, i igra je zavrsila 9 za njega, 10 za mene, Flo i Jakov oko 6-7.
Igra me neprestano odusevljava. Ne znam koliko cemo jos igrati, jer ovi moji nikako da pobjede, ali sam zato vec narucio obje ekspanzije- :D
Igra je top top... Pogotovo s rise of ix ekspanzijom...
Immortality nije tako velika ekspanzija ali isto je donesla različite kombinacije do victory pointa.

Mi igramo s obje ekspanzije i dečki više vole Epic mode gdje igra duže traje ,igra se do više bodova pa se i bolji deckovi i i kombinacije sloze

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru Predoxx za post (ukupno 2):
sadistikotanelorn
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/555 ... s-florence

slika

Dakle reprint iz 2022., nabavaio sam ju u Essenu. Definitivno nije overkill u produkcijskom smislu, ali nazalost ikonografija i cheat sheet nisu 100% kompletni sto neka sitna pravila u partiji s novim igracima moze biti problem, jer se zaboravi.

Sto se tice same igre, interakcija je odlicna, odluke su tijesne i zadovoljavajuce, a end game ciljevi daju jos dodatnu draz i usmjere igraca dodatno. Ima nesto APa, ali nije strasno. Igrali smo u pet igraca dva sata s ucenjem pravila.
Za ljubitelje suhih eura, jednostavnih mehanika i bidanja, definitivno preporuka.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 9):
dadosadistikoMago de Umagorealukajuri006KillaPapaverkockicatanelorn
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la DarkDefender »

Super igra. Ja imam staru verziju. Zanimljivo je koliko je igra razlicita u 3, 4 ili 5 igraca. Razlicita je potraznja za predmetima bidanja pa su cijene stvari i prioriteti dosta razliciti. Npr. u 5 igraca je kljucno nabaviti recruitment karte, u 3 igraca su skoro pa nebitne.

Nisam siguran sto bi rekao na ovaj reprint dizajn. Meni se dosta svidja originalan. Koliko vidim, u novom printu su uveli slike i ikone za zahtjeve pojedinih umjetnika i sl. To mi se cini preglednije nego nazivi koji su u originalnom, ali mi se nekako originalni cini ljepsi.

Evo slika boarda za usporedbu: https://boardgamegeek.com/image/326958/princes-florence
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
Deni
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

I ja kad naviknem na original ne vidim smisao u novom dizajnu i stari mi bude ljepsi.
E da, nisam napisao da ova igra dolazi i s jos jednim layoutom "dvora" i ekspanzijom koju cine dotatni likovi.

Ima smisla to sta kazes za razliciti broj igraca, jer professionals nestanu za cas u pet igraca pa je Recruitmemt poprilicno bitan.
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Predoxx je napisao/la: 20 sij 2023, 23:13
Butch je napisao/la:Prije vise od tjedan dana smo igrali Dune Imperium i jos sam pod dojmom.
Igrali smo u cetvero, a pridoslica je bio prijatelj koji nikad nije igrao dune, i koji je mozda sve zajedno igrao nekih desetak drustvenih igara.

Skuzio je odmah sve i nije mu trebalo mnogo da nadje nacin igranja koji mu lezi.
Fokusirao se iskljucivo na intrige i combat. Nista High Council, nista Swordmaster.Skupljanje Persuasiona za kupovanje karata? Ma kakvi.
I u jednom trenutku je score bio 7 za njega, 1 za mene, a Flo i Jakov 3 boda.

Imao sam osjecaj da speedrunna igru. Stavi hrpu soldiera u combat, iskoristi intrigu za izgubi 3 soldiera za 1 bod i onda jos i pobjedi combat.
Skroz sam bio mind blowan njegovim nacinom igre.
Ja igram dosta sporo, fokusiram se na deck buildanje i trashanje karata. Kasnije uzmem pokoju The Spice Must Flow kartu, a u combat ulazim cisto da negiram nekome da dobije bod.

Na kraju se dosta ispuhao, uspio sam mu u sedmoj rundi ukrasti Bene Gesserit alliance, i igra je zavrsila 9 za njega, 10 za mene, Flo i Jakov oko 6-7.
Igra me neprestano odusevljava. Ne znam koliko cemo jos igrati, jer ovi moji nikako da pobjede, ali sam zato vec narucio obje ekspanzije- :D
Igra je top top... Pogotovo s rise of ix ekspanzijom...
Immortality nije tako velika ekspanzija ali isto je donesla različite kombinacije do victory pointa.

Mi igramo s obje ekspanzije i dečki više vole Epic mode gdje igra duže traje ,igra se do više bodova pa se i bolji deckovi i i kombinacije sloze

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
Kad igrate Epic mode s obje ekspanzije, igrate li do 12 ili 13 bodova?
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

Odigrali Sonar Family!
U usporedbi sa Captain Sonarom mogu reći da su od prilike na istoj razini. Kako je teško sakupiti 6 ili 8 igrača za igru prednost bi dao Sonar Family pošto se igra u 2-4 igrača, a uloge su kapetan i radio operater. Igra je dakako jednostavnija od svog većeg brata no ne nužno i manje zanimljiva. Lakše ju je kontrolirati i manja je buka kad se igra u real time modu. Uglavnom su obje tu negdje, a koja je bolja ovisi o broju prisutnih igrača te njihovoj želji za vođenjem ostalih dvaju uloga u Captain Sonaru.

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post (ukupno 6):
tanelornsadistikodendarii42juri006it's medado
slika
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Predoxx »

Papaver je napisao/la: 21 sij 2023, 11:33
Predoxx je napisao/la: 20 sij 2023, 23:13
Butch je napisao/la:Prije vise od tjedan dana smo igrali Dune Imperium i jos sam pod dojmom.
Igrali smo u cetvero, a pridoslica je bio prijatelj koji nikad nije igrao dune, i koji je mozda sve zajedno igrao nekih desetak drustvenih igara.

Skuzio je odmah sve i nije mu trebalo mnogo da nadje nacin igranja koji mu lezi.
Fokusirao se iskljucivo na intrige i combat. Nista High Council, nista Swordmaster.Skupljanje Persuasiona za kupovanje karata? Ma kakvi.
I u jednom trenutku je score bio 7 za njega, 1 za mene, a Flo i Jakov 3 boda.

Imao sam osjecaj da speedrunna igru. Stavi hrpu soldiera u combat, iskoristi intrigu za izgubi 3 soldiera za 1 bod i onda jos i pobjedi combat.
Skroz sam bio mind blowan njegovim nacinom igre.
Ja igram dosta sporo, fokusiram se na deck buildanje i trashanje karata. Kasnije uzmem pokoju The Spice Must Flow kartu, a u combat ulazim cisto da negiram nekome da dobije bod.

Na kraju se dosta ispuhao, uspio sam mu u sedmoj rundi ukrasti Bene Gesserit alliance, i igra je zavrsila 9 za njega, 10 za mene, Flo i Jakov oko 6-7.
Igra me neprestano odusevljava. Ne znam koliko cemo jos igrati, jer ovi moji nikako da pobjede, ali sam zato vec narucio obje ekspanzije- :D
Igra je top top... Pogotovo s rise of ix ekspanzijom...
Immortality nije tako velika ekspanzija ali isto je donesla različite kombinacije do victory pointa.

Mi igramo s obje ekspanzije i dečki više vole Epic mode gdje igra duže traje ,igra se do više bodova pa se i bolji deckovi i i kombinacije sloze

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
Kad igrate Epic mode s obje ekspanzije, igrate li do 12 ili 13 bodova?
u 3playera igramo do 12, u 4 playera do 11
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Mi jučer odigrali u 3p https://boardgamegeek.com/boardgame/220308/gaia-project

Druga partija u 3p ove godine, jako se svidjela ovoj ekipi. A zanimljivo je da se ovom trecem frendu nije nikako svidjela. 2 partije odigrali u 2p i kaze da mu je najgora igra koju smo do sad igrali. :lol: A nije mu se svidjela ni TM kad smo igrali tako da stvarno ovisi od covjeka do covjeka...meni je Gaia i dalje u samom vrhu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 2):
sadistikodado
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Satarash »

Budući je 14-godišnja kći veliki obožavatelj Tolkiena, konačno smo prošli tjedan nabavili War of the ring s Ozonea i do sinoć smo odigrali već 3 partije + 1 probnu (petak-subota-nedjelja-utorak). Znači totalno smo bili oduševljeni igrom!!
Sinoćnja partija je trajala 3,5 sata, subotnja čak 5 sati (inače smo oduvijek bili protivnici igara koje traju više od dva sata, ali ovdje je ipak riječ o nečemu potpuno drukčijem).
Oboje smo krenuli vrlo oprezno. Moja taktika je bila gomilanje vojske i lagano iscrpljivanje njenih snaga. Čak mi je i lov na fellowship bio dosta uspješan. Naposljetku nisam htio više čekati, pa sam joj uletio u Gondor i Rohan i gotovo ih opustošio.
slika

Opsjedao sam joj Minas Tirith i Helm's deep. Međutim, zbog moje vlastite nepažnje vjerojatno uzrokovane umorom jer je već bilo poprilično kasno, ali prije svega zbog njezine snalažljivosti ne samo da je uspjela obraniti Helm's deep, nego mi je potom na brzinu osvojila i Orthanc, a zatim i Moriu i sve je bilo gotovo. Ostadoh kao posran.

slika

Najveće iznenađenje tijekom svih partija su mi bile njene reakcije na određene događaje prilikom igranja. Skače, slavi, očajava, viče....totalno se bila uživila u igru.
Međutim na kraju ove partije me iznenadila njena rečenica: igra je odlična, ali mislim da je ipak možda malo velik utjecaj sreće. :o
Moj euro gamer. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post (ukupno 10):
Mago de UmagoAliensbtanelornsadistikoValsimdadoLourdinOfficer Barbradyjuri006Gordan
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

@Satarash dan kada ću i ja moći imati slično iskustvo s našom Elenom će biti pravi dan :ljubav .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Satarash
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”