Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Uffff, rahdo bi opizdio kad bi vidio da mozes zvati 200 i srusiti protivnike samo tako...
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

DarkDefender je napisao/la: 13 sij 2022, 11:39 Igre poput Bele (u mom slucaju Briskula i Triseta) nemaju neki status, ali meni su to dobre igre i rado ih igram. Najdrazi mi je Preferans.
Preferans je ipak malo napredniji od ostalog navedenog i njega stvarno treba znat igrat. Ne oprašta greške. Ako si loš, povlačiš i sebe i druge na dno. Neozbiljni pristup partiji pretvara igru u vječnost. To sam jedno vrijeme često igrao sa roditeljima i to mi je najbolja old school kartaška igra. Pravila još uvijek znam, ali sam ispao iz štosa sa "nepisanim" pravilima i trebalo bi mi malo vremena da prešaltam mozak nakon bele i ostalih igara.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 3):
realukasadistikoDarkDefender
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

uvijek sam slušao priče o tom preferansu a nikad me niko nije htio naučiti :-(
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

sadistiko je napisao/la: 13 sij 2022, 12:26 uvijek sam slušao priče o tom preferansu a nikad me niko nije htio naučiti :-(
Možda zato što znaju da bi u tvom slučaju partija trajala vječno. 😃
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Preferans je majka igara, ja sam ga igrao jedno vrijeme stalno. Definitivno najdraza kartaska igra.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

T0mo je napisao/la: 13 sij 2022, 10:05 https://boardgamegeek.com/boardgame/198 ... nd-air-sea

Igrali prvi put u 4 igrača. Svidjela nam se igra ali je potrajaloooo, 6 sati.
Ja sam još undead... Da me mater vidi ne bi me prepoznala, kolike podočnjake imam...
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Jucer sam opet igrao Ark Novu, ovaj put s drugim frendom. I konacno sa sleevanim kartama. :D

slika

Zadovoljan sam kako sam kraj odigrao: imao sam jos 5 mjesta u zoo, falilo je 6 appeala da triggeram kraj i imao sam uvjete za podrzati jedan projekt (5 herbivora). I 5 onih pluseva/x-eva na raspolaganju.
Prvo sam build akcijom napravio jednu nastambu od 3 (pustio 2 free da ne dobijem odmah 7 appeala i triggeram kraj), sljedeci potez odigrao animal koji mi je dao 5 appeala (taman da ne triggeram kraj) i za kraj association - podrzao te biljozdere, dobio 4 conservationa sto je triggeralo kraj, a za to iskoristio player token koji mi je dao free nastambu od 2 mjesta i time popunio zoo i dobio jos 7 dodatnih appeala. Reputation mi je bio na max, a to mi je bio i end game uvjet (4 conservationa), a jedino nisam imao dodatnih bodova od sponzora.
Score 32 : -29

Svima nam je igra jako lijepo sjela, a kad odigramo jos koju i sjedne jos bolje bit ce vjerujem puno neizvjesnija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 5):
realukaPapaverdadoAntomonjuri006
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Mago de Umago je napisao/la: 14 sij 2022, 08:46 Jucer sam opet igrao Ark Novu, ovaj put s drugim frendom. I konacno sa sleevanim kartama. :D

Zadovoljan sam kako sam kraj odigrao: imao sam jos 5 mjesta u zoo, falilo je 6 appeala da triggeram kraj i imao sam uvjete za podrzati jedan projekt (5 herbivora). I 5 onih pluseva/x-eva na raspolaganju.
Prvo sam build akcijom napravio jednu nastambu od 3 (pustio 2 free da ne dobijem odmah 7 appeala i triggeram kraj), sljedeci potez odigrao animal koji mi je dao 5 appeala (taman da ne triggeram kraj) i za kraj association - podrzao te biljozdere, dobio 4 conservationa sto je triggeralo kraj, a za to iskoristio player token koji mi je dao free nastambu od 2 mjesta i time popunio zoo i dobio jos 7 dodatnih appeala. Reputation mi je bio na max, a to mi je bio i end game uvjet (4 conservationa), a jedino nisam imao dodatnih bodova od sponzora.
Score 32 : -29

Svima nam je igra jako lijepo sjela, a kad odigramo jos koju i sjedne jos bolje bit ce vjerujem puno neizvjesnija.
Obavezno od sljedeći put igrajte s asimetričnim zoološkima. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
Mago de Umago
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Papaver je napisao/la: 14 sij 2022, 08:53 Obavezno od sljedeći put igrajte s asimetričnim zoološkima. :thumbs
Obavezno! Htio sam vec jucer, ali odradili one pocetne reda radi. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
Papaver
slika
juri006
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1561 put
 pohvaljen: 565 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Odigrali zena i ja 1. partiju Concordie iiiiii pobjedio sam! :-D 122:97 Igra je super, na prvu se cini malo komplicirana, ali nakon 5-6 poteza vec sve pohvatas i igra ide vrlo tecno. Stalno se nesto dogadja na ploci, stalno imas neke izbore, neke bonuse itd. Naravno dalje je poanta to sve pretvoriti u bodove na kraju igre. Time se ne treba opterecivati previse u prvoj partiji, odigrati najbolje sto znas a tek na kraju se sve boduje pa tek nakon prve partije dobijes neki osjecaj sto i kako bi trebalo furati. Tako da sam ja nekako imao i srece sto sam pobjedio. Fora je i to sto se sve tek boduje na kraju tako da je tesko reci tko vodi a tko zaostaje u bodovima. Igra je stvarno super i vjerojatno najbolja igra u toj nekoj board movement, production i trading kategoriji, svaka preporuka! :thumbs2
slika
A sutra na red dolazi Dune Imperium! :hepihepi
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 13):
dendarii42Mago de UmagodadoMinsc1610tanelornPapaversadistikoValsimAntomonsmurfORnot i još 3 korisnika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”