Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
rhogam
Reactions:
Postovi: 29
Pridružen/a: 23 stu 2021, 12:16
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 112 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la rhogam »

slika
Prvi put odigrali Blood Rage u 5 igrača. Što se tiče trajanja više manje ostalo isto, sat i pol do 2 za jednu rundu. Nema nikakvih noviteta osim novog klana za 5. Igrača i dodatnih karata. Ali, dodaje više kaosa na mapi što je najbitnije. U drugoj rundi smo isprobali i Gods of Asgard. Bogovi su fora jer nude nove kombacije i propisuju dodatna pravila za područja gdje se nalaze (dodatni reward i sl.) pa tako i više igrivosti.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru rhogam za post (ukupno 8):
dadoPapaverjuri006kockicafrastarcDenirealukatanelorn
slika
juri006
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1561 put
 pohvaljen: 565 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Zena i ja odigrali prvu partiju Keep the Heroes Out na srednjoj tezini, razbili nas heroji.
Al bit ce bolje drugi put :D treba dobro znat igrat i kombinirat taktike ovisno s kojim monsterima igras. A i tamnica je soba koju treba vise koristit cini mi se, moze donijeti boost a i ponekad fail.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 4):
Aliensbtanelornsadistikorhogam
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 282
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 222 puta
 pohvaljen: 333 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Aliensb »

juri006 je napisao/la: 16 svi 2023, 20:59 Zena i ja odigrali prvu partiju Keep the Heroes Out na srednjoj tezini, razbili nas heroji.
Al bit ce bolje drugi put :D treba dobro znat igrat i kombinirat taktike ovisno s kojim monsterima igras. A i tamnica je soba koju treba vise koristit cini mi se, moze donijeti boost a i ponekad fail.

slika
Nekoliko savjeta od nekoga tko je failao puno cak i na najlaksoj razini.

Igra vara jer ima sladak dizajn, ali ustvari uopce nije lagana, mozda je mrvicu cak laksa u 2 igraca nego 3 ili 4. nama je s vremenom u 2 igraca normal postao normal, ali u 3 nam je i easy cesto bio knap.

Dungeon je skoro obavezan za koristiti svaku rundu, osim ako je rizik stvarno prevelik.

I obavezno morate brojati karte ako ne zelite glupe poraze, gledas koje su sobe izasle i tako znas gdje je veca sansa da ce se spawnati, takoder trapove nosis u sobe gdje je rogue izasao jer tako garantiras killove s njima, pogotovo pred kraj kad ima tipa samo 2 mjesta gdje je moguce da ce se spawnat, a ti stojis negdje drugo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post:
juri006
slika
juri006
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1561 put
 pohvaljen: 565 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Aliensb je napisao/la: 16 svi 2023, 21:46 Nekoliko savjeta od nekoga tko je failao puno cak i na najlaksoj razini.

Igra vara jer ima sladak dizajn, ali ustvari uopce nije lagana, mozda je mrvicu cak laksa u 2 igraca nego 3 ili 4. nama je s vremenom u 2 igraca normal postao normal, ali u 3 nam je i easy cesto bio knap.

Dungeon je skoro obavezan za koristiti svaku rundu, osim ako je rizik stvarno prevelik.

I obavezno morate brojati karte ako ne zelite glupe poraze, gledas koje su sobe izasle i tako znas gdje je veca sansa da ce se spawnati, takoder trapove nosis u sobe gdje je rogue izasao jer tako garantiras killove s njima, pogotovo pred kraj kad ima tipa samo 2 mjesta gdje je moguce da ce se spawnat, a ti stojis negdje drugo.
Da, dobro kazes, varljiva je igra jer izgleda slatko a uopce nije lagana.

Thanks, ovo mi se cine super savjeti da dungeon treba igrati skoro svaku rundu ovisno o riziku i da treba brojati karte (i za dungeon i za sobe) :thumbs

Vjerojatno ima i jacih i slabijih monstera, npr oni proizvodjaci zamki mi se cine jako dobri.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/366 ... edal-metal
slika

Nisam neki fan Flamme Rougea iz dva razloga. Sam osjecaj utrkivanja je vise proracunat i taktican nego zabavan. Samo iskustvo mi je bilo dosadnjikavo, a cak i preokreti u vodstvu nisu nesto uzbudljivi s obzirom da vec na iducem drawu sve moze poci po zlu ili potvrditi prethodno.

E sad s obzirom na ovo Heat me zanimao, jer nudi neke inovativnosti i zbog toga nesto kompleksniji gameplay. Igrali smo advanced verziju. Nazalost ne znam razliku u odnosu na basic.

Po stazi postoje razliciti uvjeti koji olaksavaju ili otezavaju kretanje bolida. Logicno, u zavojima treba biti nesto vise taktike, a na ravnini smo imali pozitivan bonus (random tokeni)

Mijenjanje brzina je dobra fora, jer odredjuje koliko karata cete igrati. Heat karte se stavljaju u pricuvu i obicno se koriste u zavojima kako bi se u punom gasu prosli. Naime, ako zavoj definira brzinu 3, za svaku brzinu iznad toga treba platiti jedan heat iz pricuve. Ako ne mozes platit ne prelazis zavoj i dobijes kartu koja vise/manje zasicuje deck. Osim toga tu je i draft tri special karte na pocetku koje bolide cine unikatnima, tijekom igre ima i defaultni booster ako si zadnji ili predzadnji, automatska pomicanja ako si iza ili pored nekog bolida nakon odigranih karata i tu su karte koje dozvoljavaju dodatni draw nakon odigranih karata.

Sve ovo zvuci uzbudljivo i zabavno, ali meni je i dalje isti dozivljaj kao i u Flamme Rougeu. Nekako mi i dalje nedostaje osjecaj brzine kretanja, ne samo bolida na stazi nego i zadovoljstva odabiranja karata. Sam taj core igre mi je isprazan. Odigram dvije tri karte, pomaknem se, opet dvije tri karte i tako u krug, doslovno. Meni osobno nedostaje adrenalina, mozda i vise randomnesa, eventova, uvjeta na stazi... nekakvih uzbudjenja. Da, ovo sta ja ocekujem je vise fast&furious nego dosada profesionalnog utrkivanja, al eto, mozda nekom ovaj prvoloptaski osvrt pomogne u procijeni je li Heat bitno drukciji od Flamme Rougea.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 10):
dadoPapaverrealukasmurfORnotjuri006KillatanelornTeehee(R)kockicaKnives
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la DarkDefender »

Deni je napisao/la: 19 svi 2023, 10:33 Sve ovo zvuci uzbudljivo i zabavno, ali meni je i dalje isti dozivljaj kao i u Flamme Rougeu. Nekako mi i dalje nedostaje osjecaj brzine kretanja, ne samo bolida na stazi nego i zadovoljstva odabiranja karata. Sam taj core igre mi je isprazan. Odigram dvije tri karte, pomaknem se, opet dvije tri karte i tako u krug, doslovno. Meni osobno nedostaje adrenalina, mozda i vise randomnesa, eventova, uvjeta na stazi... nekakvih uzbudjenja. Da, ovo sta ja ocekujem je vise fast&furious nego dosada profesionalnog utrkivanja, al eto, mozda nekom ovaj prvoloptaski osvrt pomogne u procijeni je li Heat bitno drukciji od Flamme Rougea.
Ja imam isti taj problem s utrkama. Zelim nesto brzo i uzbudljivo, a ne 3 kruga istih stvari. Nisam jos igrao Heat, ali za sada su mi nejbolje utrke bile Automobiles. Od pocetka radis kombo tako sto kupujes nove cubeove. Igra je pool building pa ima dosta srece s onime sto izvuces, ali kad napravis dobar engine i profunkcionira, stvarno imas osjecaj da juris.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 3):
juri006DeniKnives
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/345868/federation

slika

Vjerojatno zbog busy boarda i jako puno komponenti igra izgleda overwhelming te ce nepravedno zaobici mnoge stolove, ali zapravo mehanicki jako je straighforward. Kroz pet rundi odigrat cete 20 poteza i potencijalno do deset bonus akcija. Ima tu puno kombinatorike ako se zeli odigrat na maximumu potencijala, ali moze se i igrati casual. Nije punishing i uvijek se moze nesto odradit, ali vrlo vjerojatno ce biti reflektirano na bodovima na kraju igre.

Svakako je fora i element zelite li akcijom bidati za scoranje na principu majoritya ili (uvjetno receno) aktivirati bonus. Sto igra vise odmice bidanje je sve bitnije jer zelite da se boduju trackovi na kojima ste jaki.

U svakom slucaju, iako se radi o napredovanju na razlicitim trackovima i jednostavnim akcijama bez engine buildinga i combanja, igra je dovoljno robusna da ne djeluje tanko mehanicki i u gameplayu.

Sve fino klizi, interakcija je pogođena, trackovi su zanimljivi i nadopunjavaju, a igra nudi i modularna polja za odredjene trackove pa je replayability visok. Svakako underdog prosle godine. Preporuka!

https://boardgamegeek.com/boardgame/347703/first-rat

slika

E ovo je pravi race! 🤣 Ukratko, pomicete miševe, jednog do pet polja ili dva svakog do max 3 polja. Cilj je sakupljati iteme po putu i trositi ih za bodove. Nema nekog twista, cilj je bit brz i ucinkovit, jer broj bodova za istu prodaju pada. Kraj igre je kad netko potrosi sve kockice za scoreanje ili kad netko sve miseve dovede do cilja.
Sviđa mi se sto su polja na mapi modularna, kao i ciljevi tj ugovori tako da je svaka partija zagarantirano drukcija.
Board malo je busy, al nije strasno. U svakom slucaju jako simpatican filler, cak i dobar family game.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 10):
tanelorndadoPapaverjuri006realukaTeehee(R)MirekCroKillasadistikokockica
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

...i nisu mišovi, nego štakori ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
DarkDefenderkockica
slika
Avatar
MirekCro
Reactions:
Postovi: 131
Pridružen/a: 14 lis 2021, 10:00
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 482 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la MirekCro »

Eto napokon smo odigrali i Eclipse. Iako smo imali crne rupe u našem svemiru, ništa nije završilo u njima :D

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru MirekCro za post (ukupno 7):
Papaverjuri006Denisadistikorealukamiljenkotanelorn
slika
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sismis »

Neuroshima Hex solo. Trebalo je biti isprobavanje prije ekipe pa nakon toga RftG, ali Neuroshima me toliko oduševila da sam isprobao sve bazne frakcije i igrao svaka dva sata cijelog vikenda. Brzo, zanimljivo, trajanje taman, malo razmišljanja ali ne da se čovjek ubije tako da se odigra lagano i na kraju radnog dana. Dobar je solo twohanded jer se svaki turn vade tri tokena i discarda jedan pa nema tajnih infomacija a ne treba držati kompleksnu strategiju obje strane u glavi.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru sismis za post (ukupno 5):
juri006KnivesDenitanelornkockica
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”