Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 937 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

kockica je napisao/la: 09 pro 2021, 21:17 Trade routes je esencijalan dio igre. Nije ni čudo što je ubacena u novo izdanje.
Nama je isto super dodatak igri jer poboljšava inače automatiziranu akciju prodavanja, ali jedini minus nam je što se zna dogoditi da nekom igraču paše prvih nekoliko mjesta na kartici rute jer mu se poklapaju s bojama početnih dobara, a drugome pak početne pločice dobara uopće ne odgovaraju početnim mjestima na rutama. Tu se onda stvori nepravedni boost kod jednog igrača.

Rješenje je draft ili mogućnost zamjene dvije rute nakon setapa.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
realuka
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

To je i nama bila prvotna pomisao, ali kroz više igranja se pokazalo neutemeljenim, jer čak i ako jedan igrač može bolje iskoristiti bonuse na trgovini, opet mora potrošiti jednu od dvije akcije na to ( ne računam potencijalne bonus akcije) pa drugi igrač može lakše iskoristiti dostupne pločice. Dapače drugi igrač, čak i ako ne može koristiti bonuse, može uzimati onu robu koja je potrebna prvom igraču. Želim reći, nije se pokazalo presudnim tko može bolje koristiti bonuse od trgovine pa nismo ni imali potrebe za kućnim pravilima. Puno veću važnost su prije svega pokazale odabir mape na kojima igraš i kako izlaze nove pločice.

Ono što nam se zapravo pokazalo neuravnoteženim su oni štitovi ( nalaze se u novom izdanju igre) em razbijaju tečnost igre em daju divlje prednosti pa smo ih i prestali koristiti.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 937 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

kockica je napisao/la: 10 pro 2021, 09:43 To je i nama bila prvotna pomisao, ali kroz više igranja se pokazalo neutemeljenim, jer čak i ako jedan igrač može bolje iskoristiti bonuse na trgovini, opet mora potrošiti jednu od dvije akcije na to ( ne računam potencijalne bonus akcije) pa drugi igrač može lakše iskoristiti dostupne pločice. Dapače drugi igrač, čak i ako ne može koristiti bonuse, može uzimati onu robu koja je potrebna prvom igraču. Želim reći, nije se pokazalo presudnim tko može bolje koristiti bonuse od trgovine pa nismo ni imali potrebe za kućnim pravilima. Puno veću važnost su prije svega pokazale odabir mape na kojima igraš i kako izlaze nove pločice.

Ono što nam se zapravo pokazalo neuravnoteženim su oni štitovi ( nalaze se u novom izdanju igre) em razbijaju tečnost igre em daju divlje prednosti pa smo ih i prestali koristiti.
Moguće da i nisu presudni ti rani bonusi, mi smo ipak samo dva puta igrali s rutama. :lol:

Ne znam što rade ti štitovi, a novo izdanje me uopće ne privlači. :P
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Ma treba nekoliko igranja jer ovo vam je stvarno premali uzorak na temelju kojeg biste procijenili koliko utječe na sreću te eventualno razradili protustrategiju.

A što se tiče izdanja, ako ljudi imaju staro izdanje i sa ekspanzijama koje su izlazile, stvarno nema smisla duplirati.

Mi smo posudili staro izdanje iz igraonice, svidjelo nam se i kada nam je došla opcija da kupimo novo izdanje nekoliko mjeseci kasnije, žena me gurnula u nabavu :D

Presudnim se pokazalo što nam je realno ljepše ( ali to je subjektivno do promatrača) i što već sadrži nekoliko proširenja (između njih i trgovinske rute) od kojih jedino nismo probali solo i modil za 2 tima. Od isprobanih samo su nam se i štitovi pokazali divljim pa nije ni šteta što ti nije poznato.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Papaver
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

slika

Hands in the Sea

i tako je pao Rim :sokiran :nee

ovo mi je škola i drugi puta ću pametnije, nikaj više bez utvrđivanja

a u partiji prije te, iako je rim također trebao pobijediti, jer je između ostalog uništio suparičku flotu i prekinuo opskrbu korzike i sardinije, nespretno je malkice prerano okinuo kraj igre osvajanjem osmog boda prestiža te na kraju izgubio za jedan bod
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 6):
dadokockicaValsimtanelornmadoPapaver
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2366 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

@marge Jedanput sam i ja naučio ovu tešku pouku dobre obrane Korzike kada sam igrao s Rimom. Never again.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
marge
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la mado »

mado je napisao/la: 05 pro 2021, 11:07 Znam nekog tko ima sve, sva mala proširenja, baš sve ikad... ukljucujuci i neoprensku gigantsku mapu
I to mu sve stoji nikad igrano u ormaru :psuje2
Evo igrali konačno u 4pl Eclipse v2. Nismo igrali na playmatu jer neki imaju premali stol. Naravno da je vlasnik igre pobijedio (39:31:20:19) jer nam pol pravila nije dobro objasnio :evil:
Al sam ja moralni pobjednik jer sam pobijedio Death Star :hepihepi
Ok mi je igra, 8/10,ali mi ti4 ostao u boljem sjećanju.
+imali smo pokušaj sabotaže sa glupim zecom koji je skočio na stol i skoro upropastio igru sbatine
#ZecoviSuHranaNeLjubimciZaStan :psuje2
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 7):
realukasadistikodadomiljenkoValsimtanelorngrof
Slavica
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 458
Pridružen/a: 18 srp 2012, 22:25
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 137 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Slavica »

Kaže jedan vegetarijanac 🤪
Bonga je PAMETNA zekica, zato je i skočila na stol, da se i ona igra. Također, ako je glupa, zašto je čekala da mi odemo da skoči na stol???

Ja ne volim takve igre i ne znam zašto ih uvijek ispočetka pokušavam zavoljeti 🤦 nemam prirodan osjećaj kaj je dobro igrati i to mi oduzima sav fun. Moram previše razmišljati i sve na kraju opet ispadne krivo...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Slavica za post (ukupno 6):
miljenkoValsimmadotanelornmiki0102juri006
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2366 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

Može se ne biti aktivan na forumu mjesecima, ali napiši mi nešto protiv zeca i odmah sam tu :D .

Spojler alert zaigrali smo napokon Eclipse: A Second Dawn of Galaxy :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

opet se igra hands in the sea, a jedina novost je lunatic ;-)slika

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”