Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

ako ima netko da mu se ne da igrat njegov trickerion ili nema vremena (@sadistiko), sukladno trenutnom raspoloženju mogu ga ja udomiti

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

vi bi sve od mene udomljavali, i to vjerojatno po nula kuna po igri, jelda? :-P
Kak da neeeebi! :-P
slika
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Noghri »

Pih, ako je to tako, onda drugi put na aukciji nudim 0 :D
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/271529/botanik
slika

Preporuka za dva igraca! Nama je odlicno sjela, jer dobro balansira dvojbu uzeti za sebe najbolju opciju ili uzeti manje dobru opciju, ali blokirati protivnika. Naime, svaki krug draftaju se tri plocice. Iste se stavljaju na sredisnju plocu uvazavajuci pravilo da ne oblik i/ili boja nove tajle ista kao i na tajli koja se nalazi na sredini ploce. Takodjer, moze se staviti i na jedno od pet mjesta u sredini ploce. U trenutku kad sredisnja tajla ne odgovara bojom i/ili oblikom tajlama na tvojoj i/ili protivnickoj strani tajle na tvojoj i/ili protivnickoj strani se "otpustaju" i podtavljaju se u igracev sistem.
Dakle, fora je otpustati svoje, bez protivnickih tako da ti vise plocica postavis od drugog igraca.
Pravila za postavljanje su jednostavna, slazu se boje, spajaju se cijevi, a grupe od 3 i vise plocica iste boje scoreaju po jedan bod za svaku plocicu plus po jedan bod za svaki cvijet na plocici.

Ugl, ugodno iznenadjen. Art je malo konfuzan, ali nakon prve partije bolje to legne i druga je vec teski rat 😁

Definitivno keeper za nas u kategoriji 2p small box igara
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 5):
realukadadokockicaKillaTeehee(R)
slika
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 231 put
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la edvinus »

je napokon sišla s police.
slika
Nastavak (The Queen's Dillema) uskoro dolazi, pa moramo napokon odigrati kampanju do kraja. U ovoj generaciji smo mudro i razborito vladali kraljevinom Ankist, te je kralj uspio vladati do kraja života bez nasilnog prevrata ili abdikacije. Pojavio se i neki heretik kojega, u svojoj milosti i dubokoj razboritosti, ipak nismo dali pogubiti (iako bi to bilo dobro za moral puka). Pobijedila je kuća Tamarin koja će do daljnjega vladati kraljevinom (dok je ne svrgne kuća Aedvinus!)
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post (ukupno 10):
dadokockicaVorkosiganMago de UmagosadistikoTeehee(R)dendarii42Papaverrealukatanelorn
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/342942/ark-nova
slika

mmmm pun pogodak! Iskreno, bojao sam se da ce biti too much of everything i nepotrebno zakompliciran koncept TM-a, ali ispalo je sasvim suprotno. Razlike u odnosu na Mars su ocite (npr manje karata ti prodje kroz ruke, i nema interaktivne mape), ali i slicnosti su tu, ponajvise u tom zadovoljstvu odigravanja i kombanja karata.

Iako je partija trajala 4 sata zbog poprilicno tromog starta, vrijeme nam je proletilo. Vjerujem da se ovo da odigrat u dva, dva ipo sata u tri igraca. Jedva cekam novu partiju 😁

PS smijesno je da jedna ovako monumentalna kosta jeftnije od vecine hajpanih kickstartera, al to sve govori o stanju industrije
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 9):
VorkosiganKilladadojuri006Papaverrealukasamwisetanelornsadistiko
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1257
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3372 puta
 pohvaljen: 2001 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

Izgleda da se plavi igrač više koncentrirao na Pan nego na igru. :D
Inače, tih prvih 20ak min je meni najveća zamjerka igri.
Super je kad se zalaufa ali taj početak mi je užasno spor. (ili ja loše igram :D)
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

zato jedva cekam drugu partiju pa pokusam ubrzati

ps ovo nije finalni scoring, al imao sam 26 bodova. jel to ok?
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

dok si u plusu dobro je ;-)
Fora je naš @dam-dam jednom rekao:" Igrao sam 4 sata igru i uživao i onda na kraju ispadne da sam u minusu s bodovima :-)"
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 464 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Poklon dobiven od Secret Sante https://boardgamegeek.com/boardgame/252153/tang-garden

(Relativno)Jednostavna igra, gdje igrači slažu carev vrt i dobivaju nagrade (novčiće 1 novčić = 1 bod) i usput “unajmljuju” druge graditelje da pomognu. Svaki graditelj od mogucih 12 ima svoju asimetričnu moć i način za bodovanje. Uvijek imas jednog aktivnog lika ispred sebe i koristiš njegove moći, a druge stavljaš na plocu i oni će dositi bodove na kraju igre.

slika

Svaki krug ćeš raditi jednu od dvije obavezne akcije (i neke bonus ako želiš). Akcije su da stavljaš tile (gradiš vrt) ili dekoriran vrt (stavljaš ukrase na vrt(mostovi, paviljoni, drveće, ribe u jezera, lotuse, ptice).

slika

Nekoliko načina za scoreanje. Tile placement, Set Collection, asymmetric player powers.

Definitivno traži nekoliko igranja da zapamtiš player Powers i slično.

Mislim da funkcionira dobro u svakom broju igrača. Samo neke odluke postaju tight u vise igrača. Jer je limitiran broj nekih tileova, figurica, ukrasa i slično. Zna se sto je endgame triger pa se može i planirati.

slika

slika

Nijedna mehanika nije inovativna, ali igra ne traje dugo i prekrasna je na stolu. Da nije vizualno ovako lijepa sigurno bi bila lošije ocjenjena. Po meni ovo je malo duži filer game pa ga tako treba i gledati za ocjenjivanje.

Uglavnom svidjela nam se i sigurno će ići još na stol 😊

Ps odmah sam sundropao/shadeo figurice (svih 12)😄

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 8):
dadoMago de UmagorealukaVorkosigansadistikotanelornPapaverZorzy
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”