Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 937 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Kemet u pet.

Moje deveto igranje druge mi omiljene area control/dudes on a map igre. 8-)
Najbolja je u petero iako ipak preduga (tri sata). Igralo se po većini ažuriranih pravila, napeto do kraja, svatko je mogao pobijediti do zadnje runde.

slika

Veliki plus mi je to što je borba osnovica igre i glavna mehanika koja se ne može ignorirati pa se međusobna napadanja nikad ne predbacuju i bez krivnje ulazite u konflikte. Maestralno je odrađena, s odigravanjem kartica koje su kod svih iste pa postoje blefiranja i nadmudrivanja, ali ne i bez potpune sreće jer se mogu odigrati i divine intervention kartice.

Odlično je i kreiranje varijabilnih moći po želji, kroz 40-ak tileova, što daje na reigrivosti i isprobavanju ludih kombinacija.

Ova nova Blood & Sand verzija me baš i ne privlači. :zbunjen
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 5):
dendarii42sadistikorealukamadotanelorn
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 702
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 812 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

Papaver je napisao/la: 24 lip 2021, 13:18 Kemet u pet.

Ova nova Blood & Sand verzija me baš i ne privlači. :zbunjen
Nisam istraživao, ali ovako naizgled mi se čini da su samo vizualije drugačije.
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Papaver je napisao/la: 24 lip 2021, 13:18 Kemet u pet.
Moje deveto igranje druge mi omiljene area control/dudes on a map igre. 8-)
a koja je prva?
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Antomon je napisao/la: 18 lip 2021, 11:36 To je sada ona polemika da li težina igre dolazi iz kompliciranih/kompleksnih pravila ili odluka koje morate donijeti u sklopu svoje taktike/strategije. On Mars je kombinacija obojega.
totalna kombinacija obojega jer iako sam mislio da sam konačno skužio sva pravila, jučer smo opet igrali i više puta u toku igre smo imali raspravu oko nekih sitnih pravila, a čim više igraš igru i pokušavat popraviti odluke u sklopu taktike/stategije, to više dodatnih pitanja oko sitnih pravila se otvara tako da je igra baš ono kompleksna po svemu, ali opet i dalje mi se čini igriva i jedva čekam novu partiju..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
Antomon
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 937 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

marge je napisao/la: 24 lip 2021, 13:39
Papaver je napisao/la: 24 lip 2021, 13:18 Kemet u pet.
Moje deveto igranje druge mi omiljene area control/dudes on a map igre. 8-)
a koja je prva?
Ne znam zašto odmah nisam napisao, inače ne volim kad ljudi tako teaseaju. :lol:

Blood Rage za dlaku draža.
dendarii42 je napisao/la: 24 lip 2021, 13:30
Papaver je napisao/la: 24 lip 2021, 13:18 Kemet u pet.

Ova nova Blood & Sand verzija me baš i ne privlači. :zbunjen
Nisam istraživao, ali ovako naizgled mi se čini da su samo vizualije drugačije.
Ima unutra i dodatnog sadržaja, mislim da dva seta novih pločica, neke nove minijature i još ponešto.
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Ja sam jednom igrao Kemet, ne sjecam se bas dobro pravila, ali sjecam se da nisam bas dobro stajao i onda sam ugledao priliku, imao sam one neke tokene/countere koje kad skupis x kom igra zavrsava ili tako nekako...bacio par brzi napada, ugrabio nabrzinu jos par tih tokena i game over. Ja dobio.

Tako nekako... :mrgreen:

Ali nije me se dojmila, prvenstveno jer nisam fan tih "ratnih" bg-ova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
sadistiko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

Papaver je napisao/la: 24 lip 2021, 13:18 Kemet u pet.

Moje deveto igranje druge mi omiljene area control/dudes on a map igre. 8-)
Najbolja je u petero iako ipak preduga (tri sata). Igralo se po većini ažuriranih pravila, napeto do kraja, svatko je mogao pobijediti do zadnje runde.

slika

Veliki plus mi je to što je borba osnovica igre i glavna mehanika koja se ne može ignorirati pa se međusobna napadanja nikad ne predbacuju i bez krivnje ulazite u konflikte. Maestralno je odrađena, s odigravanjem kartica koje su kod svih iste pa postoje blefiranja i nadmudrivanja, ali ne i bez potpune sreće jer se mogu odigrati i divine intervention kartice.

Odlično je i kreiranje varijabilnih moći po želji, kroz 40-ak tileova, što daje na reigrivosti i isprobavanju ludih kombinacija.

Ova nova Blood & Sand verzija me baš i ne privlači. :zbunjen
Molio bih upute gdje skinuti zadnju verziju pravila po kojima je najbolje igrati. Imam tu igru i nikako da stigne na stol, onda je još, da stvar bude gora, izašla ova nova verzija koja je (čini mi se) samo napumpana sa raznim glupostima koje nisu full nužne za odigrat igru.
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 937 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

sadistiko je napisao/la: 24 lip 2021, 14:35
Papaver je napisao/la: 24 lip 2021, 13:18 Kemet u pet.

Moje deveto igranje druge mi omiljene area control/dudes on a map igre. 8-)
Najbolja je u petero iako ipak preduga (tri sata). Igralo se po većini ažuriranih pravila, napeto do kraja, svatko je mogao pobijediti do zadnje runde.

Veliki plus mi je to što je borba osnovica igre i glavna mehanika koja se ne može ignorirati pa se međusobna napadanja nikad ne predbacuju i bez krivnje ulazite u konflikte. Maestralno je odrađena, s odigravanjem kartica koje su kod svih iste pa postoje blefiranja i nadmudrivanja, ali ne i bez potpune sreće jer se mogu odigrati i divine intervention kartice.

Odlično je i kreiranje varijabilnih moći po želji, kroz 40-ak tileova, što daje na reigrivosti i isprobavanju ludih kombinacija.

Ova nova Blood & Sand verzija me baš i ne privlači. :zbunjen
Molio bih upute gdje skinuti zadnju verziju pravila po kojima je najbolje igrati. Imam tu igru i nikako da stigne na stol, onda je još, da stvar bude gora, izašla ova nova verzija koja je (čini mi se) samo napumpana sa raznim glupostima koje nisu full nužne za odigrat igru.
Evo ih!

https://boardgamegeek.com/filepage/1912 ... ulebook-en
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
sadistiko
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Kako je u zadnje vrijeme opet spala knjiga na dva slova, odnosno na nas dvojicu (godišnji krenuli valjda, lijepo vrijeme istjera ljude vani :P) uhvatili smo se žestoko Gloomhaven kampanje tako da uglavnom igramo to. :) Uskoro će vrijeme doći da oba lika odu u penziju, vjerojatno u razmaku od jednog scenarija. Obojica smo na levelu 5 sa svojim likovima, ali užasno me zanima kakva su ta dva druga lika koja ćemo otključati.

Jaws of the Lion čeka, plan je bio igrati ga paralelno s trećim i možda četvrtim igračem (s obzirom da svi nekako zaziru od velikog GH-a i pridruživanja nam), ali kao što rekoh, svi se razbježaše - neka čeka...

Igra nam se sviđa. Priču iskreno slabo doživljavamo, ali sve ostalo je lijepo osmišljeno, zabavno i već je znalo biti gomila epskih situacija kada smo ubijali tone monstera u dobrim potezima, ali i onih šugavih promašaja od kojih si počupaš kosu... :)
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 562 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

CrazyBunnyGuy je napisao/la:Kako je u zadnje vrijeme opet spala knjiga na dva slova, odnosno na nas dvojicu (godišnji krenuli valjda, lijepo vrijeme istjera ljude vani :P) uhvatili smo se žestoko Gloomhaven kampanje tako da uglavnom igramo to. :) Uskoro će vrijeme doći da oba lika odu u penziju, vjerojatno u razmaku od jednog scenarija. Obojica smo na levelu 5 sa svojim likovima, ali užasno me zanima kakva su ta dva druga lika koja ćemo otključati.

Jaws of the Lion čeka, plan je bio igrati ga paralelno s trećim i možda četvrtim igračem (s obzirom da svi nekako zaziru od velikog GH-a i pridruživanja nam), ali kao što rekoh, svi se razbježaše - neka čeka...

Igra nam se sviđa. Priču iskreno slabo doživljavamo, ali sve ostalo je lijepo osmišljeno, zabavno i već je znalo biti gomila epskih situacija kada smo ubijali tone monstera u dobrim potezima, ali i onih šugavih promašaja od kojih si počupaš kosu... :)
Yes, meni (nama) isto priča nije imala bas nekog utjecaja. Pokušali smo je pratiti ali smo odustali. Nije bas nešto epski napisana (pričam o jotl). Kod gloomhavena također, njega igram solo. Odigrao sam oko 25 kampanja i skroz sam se pogubio u priči. Uopće ne znam sto vise radim. slika
Znam samo da sam umirovio 2 lika. Jedan je otišao na lvl 5, jedan na lvl 9. Ali sam otvorio i ostale jer sam ih išao bojati slika
Gameplay mi je generalno super. Samo sada spletom okolnosti nije bio na stolu skoro 2 mj pa sam i zaboravio gdje sam stao slikaslika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post:
CrazyBunnyGuy
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”