Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Mago de Umago je napisao/la: 06 sij 2022, 13:20
Nuuq je napisao/la: 06 sij 2022, 13:17
Mago de Umago je napisao/la: 06 sij 2022, 13:15 Mrzim vas. Nekako odolijevam kupiti ju, a vi tu pišete ode o njoj. Rijetko vidjela igre jer ovaj frend s kojim igram u 99% slučajeva ne zna engleski, a koliko vidim nije jezično neovisna...
Arnak ti uzmi vjeruj mi 😀
Pa planiram, ziher budem uzeo, ali sad mi zapele za oko neke druge. :Facepalm
meni je arnak bolji. igrao sam ga 5-6 puta, dune jednom, istina. ali eto za arnak imam i exp, tako da... :)
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

Valsim je napisao/la: 06 sij 2022, 12:19 @sadistiko Znači još nisam čuo ništa osim hvalospjeva za Dune: Imperium. Valjda će i nama doći na red jednom za isprobati :| .
Meni kod igre smeta Intrigue deck i ako voliš imati jednake šanse za stolom sa svima ostalima moglo bi i tebi smetati. To je moje viđenje.
Ali razumijem da je svima super zbog teme il zbog tog mini kaosa koji je dodan u igru.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Nuuq je napisao/la: 06 sij 2022, 13:17
Mago de Umago je napisao/la: 06 sij 2022, 13:15 Mrzim vas. Nekako odolijevam kupiti ju, a vi tu pišete ode o njoj. Rijetko vidjela igre jer ovaj frend s kojim igram u 99% slučajeva ne zna engleski, a koliko vidim nije jezično neovisna...
Arnak ti uzmi vjeruj mi 😀
Samo što u arnaku ima dosta engleskog na kartama, mogao bi biti problem
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Nuuq
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

dlakar je napisao/la: 06 sij 2022, 13:47
Nuuq je napisao/la: 06 sij 2022, 13:17
Mago de Umago je napisao/la: 06 sij 2022, 13:15 Mrzim vas. Nekako odolijevam kupiti ju, a vi tu pišete ode o njoj. Rijetko vidjela igre jer ovaj frend s kojim igram u 99% slučajeva ne zna engleski, a koliko vidim nije jezično neovisna...
Arnak ti uzmi vjeruj mi 😀
Samo što u arnaku ima dosta engleskog na kartama, mogao bi biti problem
istina
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

realuka je napisao/la: 06 sij 2022, 13:43
Valsim je napisao/la: 06 sij 2022, 12:19 @sadistiko Znači još nisam čuo ništa osim hvalospjeva za Dune: Imperium. Valjda će i nama doći na red jednom za isprobati :| .
Meni kod igre smeta Intrigue deck i ako voliš imati jednake šanse za stolom sa svima ostalima moglo bi i tebi smetati. To je moje viđenje.
Ali razumijem da je svima super zbog teme il zbog tog mini kaosa koji je dodan u igru.
Meni je recimo intrigue deck najdraža stvar u igri, bez njega mi ne bi bila tako dobra. :D

Da se i ja malo nadovežem na Dune: Imperium, ekipi i meni dosta brzo skočila na vrh omiljenih igara (meni je trenutno u top 3 svih vremena), a pola ljudi s kojim igram i nisu veliki Dune fanovi.

Sve pogađa kod mene - interaktivni i napeti euro game, s hrpom uzbuđenja, preokreta i nadmudrivanja, ali i strategiziranja te pogotovo taktiziranja. Plus svaka igra je drugačija zbog karata (svih tipova) koje izlaze i leadera s kojim igraš. :thumbs

Mali i jedini minus je tu i tamo frustracija zbog izvlačenja karata.
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Antomon »

Meni je Dune i dalje među većim razočarenjima naprema koliko hypea ima igra.
Napredniji Lords of waterdeep, jedna od rijetkih igri kamo mi je bilo dosadno dok sam igrao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
blahblah
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Kako su djeca opet prehlađena, izgleda da soliram do daljnjeg. Danas je ispred Arnaka, glasovanjem ekipe iz Petrinje, na stol došao Teotihuacan.
Ma joj, fenomenalno. AI je malo pogadan, ali je neko napravio web app koji toliko sve čini lakšim da sam mu vječno zahvalan. Čak sam mu i pivo kupio.
Preporuka uvijek.


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post (ukupno 7):
Mago de Umagodadojuri006DenitanelornblacxValsim
slika
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 172
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 294 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la ray »

https://boardgamegeek.com/boardgame/143519/quantum

Jučer treće igranje u 3 igrača (2 nova).

Out of print igra koju sam dugo tražio (uspio naći na njemačkom Ebayu englesku reviziranu verziju) jer mi se svidio koncent - malo pravila, puno kombinatorike. Ukratko, svatko ima svemirske brodove koji su kocke te svaka vrijednost kocke je drugačiji tip broda (znači 6 različitih). Vrijednost također znači kolko se polja može mičati po tileovima (svaki tile ima 8 polja te središnji je planet), ali su kompenzirani tako da čim je brži to je manji, slabiji brod, odnosno hoćeš u borbi imati manje vrijednosti. Cilj igre je utrka - tko čim prije postaviti svoje "kvantne" kockice na planete je pobjednik. Svatko ima 3 akcije na potezu + besplatne akcije u smislu da možeš iskoristiti specijalne moći od brodova. Igra te potiče da napadaš jer ako izgubiš napad kao da se ništa nije desilo, dok ako pobijedis, unistis neprijateljski brod i dobivaš bonus.

Što mi se svidjelo:
- jednostavnost pravila - ima ih malo, imaš 5 akcija na raspolaganju koja su jednostavna za objasniti te su moći brodova također jednostavna i zabavna.
- moći brodova, a pogotova dvojke(2) i trojke(3) - Sve su zabavne za koristiti, ali dvojka ti omogućava da uzmeš okolni brod i "nosis" ga sa sobom dok se mičeš i onda ga odbacis na okolno mjesto gdje se pomaknuo. Trojka daje ovoj igri na kompleksnosti mogućnosti - možeš zamjeniti mjesta sa svojim drugim brodom bilo gdje na mapi.
- mogućnosti na potezu - kao što sam spomenuo, možeš besplatno koristiti moći brodova i time se otvaraju svojekakve mogućnosti koje možeš napraviti na potezu u kombinaciji sa 3 standardne akcije.
- biraš si dužinu igranja - želiš dužu igru s većom mapom (time i više kvantnih kockica treba postaviti) ili manju mapu gdje će biti više sukoba i moguće kraće igranje. Ima templete za mape ili možeš složiti svoju po želji.
- Odličan player board - na njemu je skoro sve napisano što ti je potrebno za igranje.
- Ogromne kocke - predobar osjecaj je imati te kocke u ruci i bacati. Još su k tome prozirne, milina za vidjet.

Što mi se nije svidjelo:
- Random, Random, Random - dvosjekli mač - bacanje kocke je sve u ovoj igri - brodovi i kad je borba bacaju se posebne kocke koje se pribrajaju vrijednostima brodova i manja vrijednost pobjeđuje. Može ti biti zabavno, a nekad ti može ići na živce (pogotovo kad te neće). Mitigacije nema, osim ako si nisi uzeo kartu koja ti daje tu mogućnost.
- Nebalans - kao što sam spomenuo redak prije ima još karata koje dobivaš i podijene su na one koje odmah iskoristis(one-time use) ili permanentne koje ti ostanu do kraja gejma. Skoro sve permanentne su OP i ne balansirane, tak da dolazi isto do dvosjeklog mača - nekad su ti zabavne i fora, a s druge strane mogu biti frustrirajuče i mogući snowball - pogotovo ako netko rano uzme neku koja mu daje veliku prednost nad ostalima, odnosno može pobjeći naprijed i skoro biti ne uhvaćen do kraja.
- Nekad si izgubljen na svom potezu - Svaki brod ima restrikciju - možeš se po potezu jednom micati i jednom iskoristiti specijalna moć. Nekad kad kombiniraš ili si malo zalutio s mislima kaj budeš napravio se pogubiš da li se s ovim brodom se već micao i/ili koristio moć, a s ovim još nisam ili jesam, koliko si ustvari akcija potrošio jer neku su bile free a neke ti idu u ove 3 i slično.

Što bi volio vidjeti:
- Fali mi još sadržaja - izašla je samo jedna mini exp. i time je bilo na dobrom putu gdje ići dalje sa dodatnim sadržajem. Mini exp. je jedan tile koji nije planet nego ti daje dodatni bonus ako si na njemu s brodom. Inače igra dođe s mnogo tile-ova, ali su svi na isti štos i k tome su obostrani, ali obje strane iste - totalno propuštena prilika za napraviti neki "advanced" stranu tile-ova ili nekaj sličnog.

9/10
Vjerojatno sam joj previše dao s obzirom na "što mi se nije svidjelo", ali to sve prevagne "fun" faktor koji igra pruža sa svojom jednostavnošću i mogućnostima. (ili neću priznati da nije dobra igra jer sam dal dosta love za nju, pa onda ne smije ne valjati :lol: )

Možete ju probati na BGA (nije premium igra).
Ovi su korisnici zahvalili autoru ray za post (ukupno 4):
kockicadadoNuuqtanelorn
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Solo Grand Austria Hotel. Ovo je varijanta prije oficijelne solo varijante koja je izašla sa reprintom. Igraš svoju igru a AI uzima goste i kocke. Hotel je odlična igra solo ili u 2. Ostalo ne bih komentarisao 😀

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post (ukupno 5):
smurfORnotdadojuri006realukatanelorn
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1257
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3374 puta
 pohvaljen: 2001 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dado »

E to mi je baš žao što nisam backao na KS. :(
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
Nuuq
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”