Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 4):
dadodendarii42juri006tanelorn
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

slika


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 5):
dendarii42dadojuri006priroda15tanelorn
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Satarash »

Danas Nemesis u petero. Što se tiče teme i atmosfere, igra mi je zakon! U pozadini smo si pustili glazbu iz aliena, pa je to još više povećalo napetost. Međutim, što se tiče samog gameplay-a, e tu mi je igra malo nedorečena. Većinu vremena sam bauljao naokolo i istraživao sobe, skupljajući iteme bez ikakvog pravog smisla i svrhe, uglavnom čekajući da alieni obave svoje. Objective mi je bio da umre 4. igrač ili da jedini preživim. Na kraju smo svi naprasno umrli 5 krugova prije kraja, zahvaljujući event karti. Tema i atmosfera - ludilo, sama igra onak....kao da nešto fali.

slika





Zadnja izmjena: Satarash, dana/u 23 vel 2023, 20:19, ukupno mijenjano 2 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post (ukupno 2):
Valsimjuri006
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 663 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Vukozec je napisao/la: 22 vel 2023, 12:30 slika
i?
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
sadistiko
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 840 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Nakon dugo vremena odigrali u 3p https://boardgamegeek.com/boardgame/306 ... nca-empire

slika

Baš volim tu igru. Mislim da sam već pisao prije dosta vremena, ali za one koji ne znaju...

Puno interakcije - workeri na boardu nisu ničiji nakon što se odigraju i boostaju buduće akcije svim igračima. Svećenici na vrhu daju jaču akciju aktivnom igraču iako se desilo i da sam mogao samo gold uzeti jer nisam imao ništa pametnije za napraviti, a protivnici su akciju iskoristili bolje od mene. Ali isto tako možeš isplanirati i da ti max iskoristiš tu akciju,a protivnici ne mogu ništa osim pass.

Brdo mi je super riješeno - 5 sektora sa po 3 terase sa akcijama do kojih možeš doći u svakom trenutku daju brdo opcija. Za to naravno treba platiti roaming (udaljavanje od sektora gdje je svećenik) i descending (silazak nizbrdo) u foodu, što ima smisla - tko radi taj je gladan. Mogu se izgraditi i stepenice između terasa što olakšava silazak i smanjuje potreban food za to, što opet ima smisla. I naravno vlasnik stepenica dobiva VP-ove ako netko koristi njegove stepenice. Ima smisla. :D

Resursa ima sasvim dovoljno, krumpira naizgled i u izobilju (iako s moji protivnici u par navrata ostali i bez njega), a opet često budeš kratak, pogotovo s kukuruzom.

Tepisi su mi i dalje najdraži oblik skupljanja VP-ova! 7 različitih dezena spajaš u što dulji tepih i pritom ne smiješ imati 2 ista dezena u jednom tepihu, ali možeš više tepiha imati. Na spojevima tih tileova postoje ikone koje je dobro spojiti jer možeš dobiti to što je nacrtano (resurse, karte,...) ali nije nužno. I na kraju VP-ovi idu eksponencijalno pa je bolje imati 1 duži tepih nego više manjih.

Jedina zamjerka je što možda (za neke ukuse) ima malo previše toga. I kukuruz i krumpir su food i kad plaćaš food možeš birati. za neke stvari možeš samo krumpir dati, a za neke samo kukuruz - i to je već mrvicu zbunjujuće, ali ok je. Ali onda kod nekih akcija aktivni igrač može platiti u krumpiru, a ostali samo u kukuruzu. što samo po sebi ne bi bilo problem, ali kad se spoji s ostalim razlikama u plaćanju...meni osobno ne smeta, istina treba malo vremena da se to prožvače.
Uz to imamo i god karte, conquest karte, 2 vrste buildinga, 2 vrste kipova bogova...god karte nekad moraš vući iz deka, a nekad možeš uzeti iz offera (gdje idu iskorištene god karte).

Sve to skupa za nove igrače može biti malo too much, ali mislim da nakon 2 partije sve to sjedne na mjesto.
Zadnja izmjena: Mago de Umago, dana/u 24 vel 2023, 12:04, ukupno mijenjano 2 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 8):
juri006Teehee(R)dadotanelornPapaversim4kockicasadistiko
slika
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sim4 »

Mago de Umago je napisao/la: 24 vel 2023, 09:35 Nakon dugo vremena odigrali u 3p https://boardgamegeek.com/boardgame/306 ... nca-empire
Baš volim tu igru. Mislim da sam već pisao prije dosta vremena, ali za one koji ne znaju...

Puno interakcije - workeri na boardu nisu ničiji nakon što se odigraju i boostaju buduće akcije svim igračima. Svećenici na vrhu daju jaču akciju aktivnom igraču iako se desilo i da sam mogao samo gold uzeti jer nisam imao ništa pametnije za napraviti, a protivnici su akciju iskoristili bolje od mene. Ali isto tako možeš isplanirati i da ti max iskoristiš tu akciju,a protivnici ne mogu ništa osim pass.

Brdo mi je super riješeno - 5 sektora sa po 3 terase sa akcijama do kojih možeš doći u svakom trenutku daju brdo opcija. Za to naravno treba platiti roaming (udaljavanje od sektora gdje je svećenik) i descending (silazak nizbrdo) u foodu, što ima smisla. Mogu se izgraditi i stepenice između terasa što olakšava silazak i smanjuje potreban food za to, što opet ima smisla. I naravno vlasnik stepenica dobiva VP-ove ako netko koristi njegove stepenice. Ima smisla. :D

Resursa ima sasvim dovoljno, krumpira naizgled i u izobilju (iako s moji protivnici u par navrata ostali i bez njega), a opet često budeš kratak, pogotovo s kukuruzom.

Tepisi su mi i dalje najdraži oblik skupljanja VP-ova! 7 različitih dezena spajaš u što dulji tepih i pritom ne smiješ imati 2 ista dezena u jednom tepihu, ali možeš više tepiha imati. Na spojevima tih tileova postoje ikone koje je dobro spojiti jer možeš dobiti to što je nacrtano (resurse, karte,...) ali nije nužno. I na kraju VP-ovi idu

Jedina zamjerka je što možda (za neke ukuse) ima malo previše toga. I kukuruz i krumpir su food i kad plaćaš food možeš birati. za neke stvari možeš samo krumpir dati, a za neke samo kukuruz - i to je već mrvicu zbunjujuće, ali ok je. Ali onda kod nekih akcija aktivni igrač može platiti u krumpiru, a ostali samo u kukuruzu. što samo po sebi ne bi bilo problem, ali kad se spoji s ostalim razlikama u plaćanju...meni osobno ne smeta, istina treba malo vremena da se to prožvače.
Uz to imamo i god karte, conquest karte, 2 vrste buildinga, 2 vrste kipova bogova...god karte nekad moraš vući iz deka, a nekad možeš uzeti iz offera (gdje idu iskorištene god karte).

Sve to skupa za nove igrače može biti malo too much, ali mislim da nakon 2 partije sve to sjedne na mjesto.
Hvala na opisu, baš si me zainteresirao da konačno skinem tu igru s pile of shame liste :facepalm
Ovi su korisnici zahvalili autoru sim4 za post:
Mago de Umago
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

Deni je napisao/la: 23 vel 2023, 22:26
Vukozec je napisao/la: 22 vel 2023, 12:30 slika
i?
Igrao dosad samo par solo partija. Što se tiče solo moda, AI je predstavljen kako standardna tablica mogućih ishoda kocke koji određuju što AI igrač dobiva. Funkcionira to solidno, ali volio bih da su ugrađene mogućnosti određivanja difficulty levela, dosad sam svaku partiju uvjerljivo pobijedio (Ok, mogu sam sebi zadati neke hendikepe i tako povećati težinu). Valjda će se pojaviti neka automa, jer u solo modu je igra zgodan puzzle, samo fali malo raznolikih izazova.

No, taj solo mode mi svejedno djeluje kao zgodan bonus, ne bih preporučio da se igra nabavlja primarno sa tim ciljem. Premda ga nisam još probao, vjerujem da je multiplayer bitno drugačije iskustvo i da je to ono pravo gdje će igra zablistati. U solo modu npr. to da li će vaš vodeći konj biti unazađen ovisi isključivo o sreći (ishodu bacanja), u multiplayer modu je to svjesna odluka drugih igrača, koju će sigurno vrlo rado primijeniti kad im to bude u interesu ;)

Flow igre je brz i dinamičan, svako bacanje kocke svi igraju (tako da teoretski nije ni bitno tko baca kocku, može ju cijelo vrijeme bacati isti igrač), mijenja se jedino redoslijed, no taj redoslijed može biti jako bitan. Kockaj se, kladi se, utrkivaj, s nadom gledaj hoće li te sreća pomaziti kod bacanja kocke, rješavaj puzzle koji predstavlja tvoj listić kako bi malo manipulirao tom srećom - igra bi trebala biti vrlo uzbudljiva i zasad mi se čini da će mi to biti uvjerljivo najbolji roll 'n' write.
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

Igrao sam ja u 6 igrača i bilo je ful zabavno. Posebno kada je ekipa koja si voli podmetat. Tvoj konj dođe pred crtu pa ga netko povuče tri mjesta natrag. Ti naravno ne ostaneš dužan nego vratiš. Treća osoba se omasti i pogura svog konja.
Skroz fora, a u kutiji dođe hrpa različitih konja koji utječu na gameplay.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 2):
boskosaurDeni
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

slika

slika
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 663 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/352 ... rger-kanal
slika

Tesko mi je suditi o igri na prvu, jer zaista ima brdo materijala i kombinacija, ali prvi utisci su OK.
- igra za dva igraca gdje je jedino worker placement mjesto interakcije - po meni premalo, tj ja osobno ne trazim takvu 2p igru, radje bi solo igrao
- jak naglasak na engine buildingu, resource mgmtu i taktickom pristupu kad sto aktivirati - jako zanimljiva ideja, naime, karte koje imaju uvjet za aktivaciju se aktiviraju kada prethodno kupljene karte okruzite putevima sa svih strana i kada napravite dva mosta na istoj karti. vrste putova su voda, zemlja, kamen i pruga, svaka se gradi u drugoj valuti, a bonusi mogu biti materijali, novac i/ili bodovi
- broj krugova ovisi o brzini kojom igraci kupuju karte tj kad se istrosi zadnji deck, kraj je igre. s obzirom da samo osnovnih karata ima troduplo u odnosu na broj karata koje se koriste tijekom igre i s obzirom da postoji nekoliko razlicitih deckova iz kojih se uopce uzimaju karte za igru, replayability je ogroman...
-... ako vam se svidja ovaj tip igre - i po meni, nakon prvih utisaka, nisam bas siguran zelim li ju igrat. ideja je odlicna, sve je pitko i logicno, ali nekako kao da ju je "pregazilo vrijeme". no, s obzirom da nisam fan engine buildinga opcenito, vjerujem i da to dosta utjece na moj konacni utisak.

Ako volite thinky 2p suhe eure i imate suigraca koji je takodjer na toj valnoj duzini, onda se nemate sta misliti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 10):
tanelorndadoMago de UmagokockicaBojan1983realukajuri006sadistikoPapaverKilla
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”